Önbíráskodás


gerbera317 # 2018.06.27. 09:31

Jó, akkor másként szólok hozzá: Úgy csinálsz magadból bohócot, ahogy akarsz.
Egyébként - úgy tűnik - nem lesz időd erre a bohóckodásra, hiszen van főállású munkád. Ekkor viszont teljesen elméleti a kérdésed, és fikción alapul. Illő volna annyira tisztelni ezt a fórumot, hogy nem indítasz olyan témát, ahol egy elmeböffenetet kell kitárgyalni. Pláne úgy nem, hogy még sértőnek is érzed a válaszokat.

wers # 2018.06.27. 04:49

Adam19, én értem a problémádat. Sajnos ez van. Én esetemben még a végrehajtó is mintha az adós oldalán állna.
Most elgondolkodtam, vajon a piros krumpliorr mennyire állna jól nekem. De nem hiszem, hogy segítene.

az orromon van egy piros bohóc "krumpliorr", vagy mondjuk indokolatlan ruházatban (nyáron bundában, vagy télen rövidnadrágban teszem ezt) - azzal bármilyen jogba beleütközöm-e?

:)) ugye nem komoly a kérdés

Van munkám. Elég sok is, most is.

drbjozsef # 2018.06.27. 04:30

Hol írtad, hogy nem kérsz okoskodást? Én nem látom. Másik topik?

gerbera317 # 2018.06.26. 21:40

beülök a cukrászdába nyitástól zárásig
Inkább keresnél magadnak munkát. Hidd el, jobban jársz vele.

folyami géb # 2015.07.16. 18:56

Úgy van, ahogy ObudaFan írja, azért írtam én is, hogy ESÉLY (ami nem bizonyosság).

Bori Bori # 2015.07.16. 17:22

A tartozáselismerő nyilatkozat nagyon jó. Mehet a fizetési meghagyásos eljárás.

ObudaFan # 2015.07.16. 17:12

Azt viszont figyelembe kell venni, hogy abbol,hogy utobb azt irta, hogy nem fog fizetni, automatikusan nem kovetkezik, hogy a kolcson felvetelekor is tudta azt, hogy nem fog fizetnk. Tehat ez az e-mail onmagaban nem bizonyitja a csalast.

folyami géb # 2015.07.16. 14:32
  1. A csaláshoz azt kell bizonyítani, hogy az adósnak már a kölcsönkéréskor sem állt szándékában a hitel visszafizetése. Erre - a leírtak alapján - van esély.
  2. Arra is van esély, hogy téged felelősségre vonjanak önbíráskodás bűntettének kísérlete miatt.
  3. Viszont ennek nincs kihatása a mögöttes polgári jogviszonyra, tehát az illető uyganúgy tartozni fog a 1.5 millió forinttal és az törvényes úton továbbra is követelhető tőle.
Tcsb # 2015.07.15. 17:15

Üdvözlöm!A történetem 2013-ban kezdődött amikor is kölcsön adtam egy embernek nem nevezhető egyénnek 1.500 000 Ft-ot.Rájöttem 2 hét után hogy ez a valaki egy nagy csaló és mondtam neki hogy az összeget amit kölcsön adtam fizesse vissza.Azt mondta szó se lehet róla.Annyit elértem hogy egy tartozás elismerő nyilatkozatba elismerte hogy tartozik nekem 1.150 000 Ft-tal.Nem fizetett ennek ellenére semmit sem,amit mai napig se tett meg.Viszont elkövettem egy hibát.Fenyegettem telefonban,sms-ben,e-mailben és ő erre fel is jelentett.Most gyanusított vagyok önbíráskodás miatt.Jelzem az emberről másfél éve semmit nem tudok.Hogy él-e vagy hal-e.Mindegy ez van.Kijelentette viszont anno hogy előbb fog venni a gyerekeinek házat mint hogy nekem megadja a tartozását.És ezt e-mailben le is írta.Az lenne a kérdésem hogy csalás büntette miatt feljelenthetem-e a nyomozást végző hölgynél ezt az embert,vagy nem?