feljelentéssel fenyeget


suhajvarju # 2015.07.23. 05:35

Üdv! Érdekes történetem van, szeretném leírni, és kérem, írják meg a véleményüket - az az igazság, megijedtem eléggé.

Először is a Citromail magyar, ingyenes e-mail szolgáltatónál regisztráltam egy e-mail címet (ez nem az első e-mail címem, szükség volt még egyre) teljesen normális módon, a regisztráció menüpontban. Nem sokkal ezután e-mailben megkeresett egy kedves idegen, hogy "miért törtem fel az ő e-mail címét, fel fog engem jelenteni". Azt is állította, hogy ez az e-mail cím (tehát az enyémmel megegyező) van neki regisztrálva a Facebook-on. Rákerestem ott, és tényleg. Valami olyanra gondoltam, hogy időközben megszűnhetett a cím, és én ezért tudtam pont ugyanazt beregisztrálni, de töröltem a címet, hátha ezzel mindenki elégedett lesz. A törlés után kiderült, hogy ezt most egy jódarabig nem lehet majd újra beregisztrálni a Citromail szabályzata alapján.
A kérdés tulajdonképpen az, hogy most ha feljelent engem az az illető, hogy én feltörtem az e-mail címét, akkor mégis mi fog történni? Lehet azt bizonyítani, hogy nem? Megkérdeztem a Citromail-nél, és ők azt írják, hogy egyrészt feltörni nem lehet, csak kitalálni a jelszót, másrészt nekik van naplózásuk, ahol elvileg látszik az e-mail cím létrehozás és törlés dátuma. De ez a naplózás egyébként eléggé rövid ideig marad meg, mert utána letörlik.
Van félnivalóm, hogy ebből egyáltalán rendőrségi ügy lesz?