Rongálás, lopás, egyedi azonosítóval visszaélés


Stage # 2015.08.11. 21:22

Köszi.

ObudaFan # 2015.08.10. 20:54

Ha sikerülne igazolni a korábbi eseteket is, a korábbi rongálásokkal ez valószínűleg folytatólagos lenne. Az esetleges lopással meg bűnhalmazat. Az előéletének az ismerete nélkül azért nem könnyű megmondani, mit fog kapni, de nagy büntetést ne várj. A polgári jogi igény meg nem túl esélyes a rendőrséggel szemben a leírtak alapján.

Stage # 2015.08.10. 16:19

2013 vége óta a szomszédom rongálja az autómat. Tettem kb. 15 feljelentést ismeretlen tettes ellen, és a rendőrök a haragosaimat hallgatták ki tanúként. Végül minden ügy nyomozás felfüggesztésével végződött. A kihallgatottak közt ott volt a szomszédom is, akit július végén sikerült lefilmezni, amint leönti a kocsim fekete festékkel. Legalább 15 alkalommal hazudott tanúként, hogy nem Ő volt. Bizonyítani ugyan nem tudom, de azt gondolom hogy Ő lopott meg, Ő volt az aki a korábbi rongálásokat véghez vitte, és Ő lopta le a rendszámom is. Mekkora büntetés néz ki neki? Nem tudom, hogy ez most halmazat, vagy folytatólagosság stb. Az ügy pikantériája, hogy a csávó gyerek korában kapott valami durva epilepsziás rohamot és ettől egy kicsikét sügér lett. Tud írni, tud olvasni, tudja használni a számítógépet és elég okos ahhoz, hogy kérdésre ne írja le hogy valóban Ő volt az elkövető, szóban is tagad. A rendőröket is simán lazán átveri / hülyét csinál belőlük. Azon kívül hogy mennyit kaphat, az is érdekelne hogy a nyomozó hatóság ellen lehet-e valamilyen polgári jogi igényt érvényesíteni? Többször kihallgatták, elengedték. Amikor lefilmeztem és rendőrt hívtam hogy vegyék őrizetbe ezt elmulasztották. A régi ügyeket nem egyesítették, kizárólag a rendszám lopás és az autó festékkel történő leöntése kapcsán folyik nyomozást. A régebbi rongálásos ügyeket még mindig pihentetik.