Maradandó emlék a tolvajnak


iwritecode # 2015.08.11. 19:12

Egyébként sejtettem hogy azt "úgy ahogy van" feltölteni nem igazán jogszerű, ezért is írtam az elejétől fogva hogy magából a dokumentumból minden személyes adatot (kivéve monogram, szül dátum) törölnék, csak a domain lenne az elítélt neve. De már erről is úgy érzem letettem.

Szomorú örökös # 2015.08.11. 17:16

Elnézést, hogy beleszólok, de szerintem a bírósági tárgyalás nem azért nyilvános, mert az ott elhangzottak bármikor korlátlanul közszemlére kerülhetnek, hanem azért, mert így teljesül az igazságszolgáltatás működésének átláthatósága, ellenőrizhetősége.

Ha efi99 egy nyilvános tárgyaláson kihirdetett ítélet papíralapú változatát közzé teszi, azzal súlyos adatvédelmi bűncselekményt követ el, amiért minden valószínűséggel szimplán feljelenthető, büntethető.

Aztán persze így nyilván annak is meglesz a lehetősége, hogy az ellene hozott ítéletet is valaki jogellenesen közszemlére teszi. De ezt már úgy hívják, hogy szemet-szemért, fogat-fogért. :-)

efi99 # 2015.08.11. 16:55

És akkor nem szenzitív, amikor felolvassák 50 idegen ember előtt ?

ObudaFan # 2015.08.11. 15:04

Azért nem, mert szenzitív személyes adatról van szó.

efi99 # 2015.08.11. 14:31

Gondolom bírósági tárgyalása - így az ítélethirdetésre is - általában bárki beülhet és meghallgathatja mi a dörgés.
Akkor miért ne lehetne publikálni?

iwritecode # 2015.08.11. 10:39

Köszönöm a válaszokat!

Úgy érzem ennyivel még "jövök neki". A jogi oldal ami érdekel. Szerencsére elég egyedi neve van az illetőnek, a születési évet benne hagyva 100% hogy nem lenne félreértés.
De akkor ezt így hagyjuk.

Tegyük fel akkor legyen a domain független a nevétől. Mondjuk igyjarakilop.hu. Tegyük fel meg tudom oldani hogy a nevet beírva első találat legyen. Mi az amit benne hagyhatok kitakarás nélkül a végzésben?
Monogram, születési év, születési hely? Kereszt név vajon még szerepelhet a domainben?

Agent Cooper # 2015.08.11. 08:34

Tisztelt iwritecode!

Ez egy jól ismert, működő módszer. A nagy kérdés az, hogy megvalósít-e bármilyen bűncselekményt is. (Szerintem egyébként általában igen, most is van két ilyen megbízásom a sértetti oldalról.)

Tisztelettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

fekete mamba # 2015.08.11. 05:44

Egyébként a konkrét ötlet így nekem azért nem tetszik, mert más, azonos nevű, ártatlan személyt is érinthet...

fekete mamba # 2015.08.11. 05:33

Tudod, Kovács Béla Sándor, bosszú...;)

Kovács_Béla_Sándor # 2015.08.11. 04:58

Miért lenne az jó az neked?

(Amúgy a gugli algoritmusa messze nem ilyen egyszerű.)

iwritecode # 2015.08.10. 23:19

Tisztelt Fórumozók!

Furcsa kérdéssel írok ide.
Egy olyan barátom lopott meg nagy összeggel, akiben a végletekig megbíztam. Hívjuk most Gipsz Jakabnak. Feljelentés megvolt, a biróság döntött, elítélték.

Kitaláltam, hogy regisztrálok egy domaint gipszjakab.hu néven, és feltenném a bírósági végzés másolatát, minden személyes adatot kitakarva, így ha valaki a nevére keres, rögtön megtalálja.

Sértenék így személyiségi jogot? Elvégre a papíron mindent kitakarok.
Vagy bármilyen szabálysértés/bűncselekmény rám fogható?

Köszönöm előre a választ!