Két jogerős ítélet összbüntetése


ObudaFan # 2015.11.27. 14:56

Broczko

Ha elrendelik a végrehajtását a felfüggesztettnek, beszámítják. Elvileg ezt az ítéletnek is tartalmaznia kell.
A két hónap pluszért pedig kártalanítást kérhetsz, a bíróságra a jogerős ítéletet követő 6 hónapon belül ezt be kell nyújtani.

Broczko # 2015.11.27. 06:44

Üdv!
Előzetben letöltöttem 10 hónapot. Jogerős itéletet kaptam, 8 hónap börtön, két évre felfüggesztve. Kérdésem, mi történik ez esetben a már leült 10 hónapommal?

folyami géb # 2015.10.13. 19:17

Havaska, itt nagyon sok minden nem stimmel. Az egy dolog, hogy a jogosítvány nélküli és az eltiltás alatti vezetés nem bűncselekmény, hanem szabálysértés, igaz elzárással büntethető. De az nem börtön, és maximum 60 nap (ismételt elkövetésnél), nem pedig 6 vagy 10 hónap.

A 10 és a 6 hónap nem vonható össze, nem összbüntethető, sőt még csak nem is számítható úgy, hogy 14 hónap.

Feltehetően volt egy 3 év 4 hónapos büntetés (40 hónap), ebből 2012. őszén szabadult 3/4-es kedvezménnyel, maradt 10 hónap, az egy év feltételes szabdság telt 2013. őszéig. Ez alatt elkövette az újabb bűncselekmányt, kapott 6 hónapot és megszüntették a feltételest. Az viszont azt jelenti, hogy mind a 3 év 4 hónapból visszalévő 10 hónapot, mind a 6 hónapot ki kell tölteni teljes egészében, kedvezmény egyikből sincs. Evsz kizárt, fogházasítás a 3 év 4 hóból törvényileg nem kizárt, de nem valószínű, a 6 hónapnál megint csak kizárt. Sajnos, ez van.

Havaska # 2015.10.12. 16:07

A Vőlegényemnek van egy 10-hónapos felfüggesztett ítélete melyet visszakapott és kapott még 6-hónapos ítéletet,mind a kettő Börtön fokozatban és kedvezménnyel mivel időben bevonult.Az lenne a kérdésem,hogy lehet e a két ítéletet összbüntetni?A 10-hónap az a feltételes szabadulàsàból volt neki és 2012 telén szabadult.Jogosítvàny és eltiltàs alatti autó vezetésért ült.A màsik ügye azaz ítélete ugyanezek az okokból kapta mivel többszörössen visszaesőnek szàmít de az ítélet jogerőre I,és II,fokon 2014-őszén lett.6-hónap Börtön az ítélete kedvezménnyel.Arra lennék kivàncsi ha összbüntethető a két ítélete amit màr 2015.aug.13-óta Solton tölti a Börtön napjait mikor lennr Feltételessen Szabadlàbra helyezhető.(1-év 4-hónap a két itélet időtartama 3/4-es kedvezménnyel.)Ha összbüntetnék mire szàmithatnànk mennyi hónapot kéne bennt lennie és Foghàzasíthatnà magàt.Iskolàba,Sakkszakkörre jàr és jó a magaviselete.Kérem mielöbb vàlaszoljon ha tud nekem,mert Terhes vagyok és az 5-dik hónapban jàrok.A Pàromon kivül nekem nincs senkim.Nagyon jó lenne ha mire eljön a szülés ideje màr itthon lenne vagy màr nem sok ideje lenne benn.Veszélyeztetett terhes vagyok és az első közös gyermekünket hordom a szivem alatt.Nagyon nehéz minden nap amit külön kell töltenünk most egymàstól.Köszönöm mielöbbi vàlaszàt.