prencdens ügy, amivel a bíróságra hatni lehetne.


folyami géb # 2015.10.23. 07:41

Azért kötve hiszem, hogy a kérdező pl. a segítségnyújtás elmulasztása miatti elítélést sérelmezné. :)

lajcsó # 2015.10.19. 20:06

"Apósomat elítélték, de semmit nem csinált, sem bizonyíték, sem a tanuk nem vallottak rá, mégis kapott letöltendőt."
Elég súlyos semmittevés lehetett, ha letöltendőt kapott! Egyébként passzív magatartás is lehet tényállásszerű cselekmény.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.10.19. 15:31

Géb: Tudtam, hogy Neked "tetszeni" fog :)

folyami géb # 2015.10.19. 15:10

Ez most jogiforum,, vagy elmeorvosi fórum? Esetleg a Kész Átverés? Esküszöm, ha felütök egy könyvet és találomra rábökök ötven szóra, értelmesebb lesz, mint a kezdő poszt.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.10.19. 14:23

Az új tanú milyen viszonyban van az elítélttel? Hozzátartozó? :) Eddig hol volt a tanú?

Ha az új tanú nem elegendő, akkor annak oka van...

Jocii # 2015.10.19. 13:55

Köszönöm a segítséget....

Megnézem a papirokat és irok e-mailt... :) igen perujrafelvételt mert elutasította a kurja. Lett egy ujj tanú ö bevalotta hogy semmit sem követett el mégis "nem elegendő ujj perujra felvételre" pedig semmit nem követett el! Erre kellne valami jogszabály vagy cikk amire tudna hivatkozni vagy a biroságon érvelni tudjom.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.10.19. 13:52

Ha az elítélteket kérdezed, mindenki ártatlanul ül.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.10.19. 12:46

szóval felülvizsgálatot vagy perújítást szeretne. azért valamilyen bizonyítékok miatt csak elítélték.

Jocii # 2015.10.19. 12:25

Köszönöm először is a választ.

Apósomat elítélték, de semmit nem csinált, sem bizonyíték, sem a tanuk nem vallottak rá, mégis kapott letöltendőt. az ügyvédek nem segítenek, csak fizessünk nekik. Valamilyen formában tudjon hatni a bíróságra tudjon mire alapozni, így érvelni tudjon. a lenti részt azért másoltam, ehhez hasonló kellene.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.10.19. 12:05

tényleg értelmezhetetlen

ius latratus # 2015.10.19. 11:33

Én a példát sem értem.
Ami meg előtte van, azt meg pláne.

Jocii # 2015.10.19. 11:29

Egy olyan segítséget szeretnék kérni, amivel a bíróságot (BV. csoportot) "precedens" értékű legyen, magyarul amivel a bíróságra lehet hatni, erre vonatkozóan nincs valami jogszabály,törvény ? Apósom jogerősen tölti a büntetését neki lenne rá szüksége,

Válaszokat köszönöm előre is.

Hogy megértsék példa rá:

"A Be. Btk. BV törvény alapján megszűnt a feltételezésre és valószínűsítésre alapított tényállás meghatározása. / Precedens példaértékű/ a 2006-os TV székház ostroma Révész Máriusz képviselő bűncselekményének valószínűsítése rendőri jelentés alapján. Az EU Strassburgi Emberjogi Bizottsága Magyarországra a Btk. bizonyítása paragrafusát hatályon kívül helyezte. Vivien Reading EU-jogi ügyek biztosa kötelező ajánlásával és előírásával végrehajtandó. Köteles a bíróság 2012.01.01.-től alkalmazni. Amennyiben ezt nem veszi figyelembe, hivatali visszaélést és kötelezettség szegést követ el az érvényben lévő törvény ellen, ezáltal a tetten ért bírót, ügyészt a köztársasági elnök a munkavégzés alól, mentelmi jogából való elvételével felmenti . "