Sts kiserlete ugyeszi vademeles hianya


robertoboy # 2015.12.16. 21:16

Ez gaz hogy egy ilyen ugyet mar ides-tova majdnem 2 eve huznak. Hacsaknem mentenek fel es hoznak vmi iteletet pl: probara bocsajtas, megrovas stb. mindaz nem lesz aranyos az egesz uggyel: egy jobbos egy olyannak aki halalosan megfenyegetett. Maga a tanukihallgatas ennyi ido elteltevel ertelmet vesziti, nem tukrozi a valosagot. Se kamera felvetel, se elfogulatlan tanuk. A sertett es tanu baratai total reszegek voltak, vallomasaik nem megegyezo. Nekem tanum van hogy a sertett jott hozzam. A sertett visszautasitotta a kozvetitoi eljarast arra hivatkozva hogy en felkerestem ot kesobb ami nem igaz. Kesz rohej ez a " tyuk lopas" ügy. Engem mar azzal buntetnek hogy 2 eve ezen ragodom. Szanalmas ez az egesz. Egyszer all ki magaert az ember, egyszer van benne annyi batorsag hogy megvedi magat es akkor meg neki kell egy ilyen torturan vegigmennie. Megis mivel bizonyitsam hogy azok a diszpintyek nemcsak osszeeskudtek es meg velem akarnak kitolni?

folyami géb # 2015.12.16. 06:11

A határidő és az elévülés két különböző dolog. A határidő be nem tartása téged nem érint, ha határidőn túl emel vádat az ügyész, attól még törvényes a vád. Az elévülési idő meg 5 év, ráadásul az minden érdemi intézkedésnél újrakezdődik.

robertoboy # 2015.12.15. 16:47

Kicsit vilagosabban is hozzaszolhatnal ha mar hozzaszolsz. Koszi

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.12.14. 21:23

mármint a határidőre van rendelkezés és az ügyész eljárására is, meg van az elévülésre is, csak ezek nem biztos, hogy úgy vannak, mint ahogy Te szeretnéd

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.12.14. 21:09

A Btk-ban valóban nincs. Viszont a Be-ben van :)

robertoboy # 2015.12.14. 20:30

De most komolyan. Nincs eloiras a btk ban arrol hogy az ugyesznek meddig van hatarideje a vademelesre es ha azt nem tartja be akkor az ugy elevul???

robertoboy # 2015.12.14. 10:06

Megerzesem hogy nem fog eljutni a biroi szakaszig.

lajcsó # 2015.12.14. 07:50

"csupa hazugsagok, koholt vadak, egymasnak ellentmondo vallomasok"
Ebben az esetben könnyű dolga lesz a védelemnek. Csupán be kell bizonyítani azt, hogy mi a valóság!

robertoboy # 2015.12.14. 00:40

Amugy meg egy ilyen piti ügyben ahol meg ennyi ellentmndas vagy hogy hozhatnak normalis iteletet ennyi ido (2 ev) eltelte utan? Rohej

robertoboy # 2015.12.14. 00:37

Miert kellene hogy birosagi szintre jusson? Tudtommal maga az ugyesz is reszesither megrovasban vagy ejtheti a vadat. Biztos hogy kuldeniuk kellett volna mar vmi ertesitest ha vmit is elorebb mozdult az ügy.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.12.13. 08:17

Ritka, hogy a terhelt sürgeti a vádemelést. És nem is célszerű.

lajcsó # 2015.12.12. 21:49

Lehet, hogy megtörtént már a vádemelés, csak a bíróság még nem tűzte ki a tárgyalást.

robertoboy # 2015.12.11. 21:46

Tisztelt jelenlevo Szakertok! Van egy ügyem ami eleg kis ugynek tunik, de megis sts kiserlete elkoveteseben nyomoztak. Lassan 2 eve tortent az ügy. Egy srac belemkotott, megfenyegetett hogy megöl es ebbol dulakodas lett. Kesobb probaltam tisztazni az ugyet, de nem lehetett es az lett a vege hogy ujabb fenyegetesere egy jobb horoggal reagaltam. Ö barataival volt en egyedul. Egy utes reflexbol, varalafutas es ennyi. Helyszint elhagytam, ö rendorseget es mentot hivott es feljelentett. Fel evre rá jott az idezes kihallgatasra. Az ugyesz 3-szor is visszadobta a rendorsegnek az ugyet. A nyomozas lezarult, iratbetekintes megtortent: csupa hazugsagok, koholt vadak, egymasnak ellentmondo vallomasok a sertett barati felol. Nyar kozepen megkapta az ugyeszseg az ugyet vadamelesre. Azota, kb fel eve semmi. Semmi ertesites az ugyrol. Tudtommal 60, max 90 napjuk van vademelesre. 150 nap telt el. Ez normalis? Mire varhatnak?