Rendőrségi meghallgatás


harsfa06 # 2015.12.16. 14:06

Olyan problémával fordulok Önhöz, hogy édesanyámat a múlthónap 19-én kirabolták . A családi házából egy bizonyos dobozból 70000 ft kp vittek el tőle. Ő ez csak 1 hét múlva vette észre mikor szüksége lett volna pénzre és akkor jelezte is a rendőrségnek. A rendőrök a dobozon rögzítettek is ujjlenyomatot. Nekem van egy nagyfiam aki (21 éves) nem ismeretlen a rendőrség előtt, mivel volt már verekedéses és lopásos ügy kb. 3 éve. Én mikor tudomást szereztem az esetről anyukámtól akkor rögtön felhívtam és megkérdeztem tőle, hogy ő követte e el , de állította és azóta is állítja hogy nem ő volt. Viszont küldött a gyermekem egy sms-t amiben azt ecseteli, hogy ha véletlenül egy bizonyos dobozban volt a pénz akkor lehet rajta ujjlenyomat mert az eset előtt ő a mamánál a konyhaasztalon látott egy ilyen dobozt és megkérdezte hogy ez mi. Én még azt is megkérdeztem a gyerekemtől, hogy honnan van mostanába pénze és ő mutatott nekem több átutalásos megbízást arról, hogy neki egy németországi haverja küld pénzt. Rajta van a küldő és az átvevő adatai is.Én ezt az sms-t említettem anyukámnak és ő mondta később a rendőröknek. A múlthét végén kijött hozzánk a körzeti megbízott és megakarta nézni az sms-t. Megmutattam neki mivel én úgy éreztem, hogy azzal nem csinálok senkinek semmi rosszat. de az utalásról a képeket is megmutattam. Erre ő azt mondta, hogy fáradjunk be a kapitányságra hétfőn (tegnap) és hivatalosan is lefényképezné ezt az sms-t, és vigyem a fiamat is mert meghallgatná. A tegnapi nap velem nagyon késégesek voltak , de a fiammal már nem. Az első 5-10 percben megkérdezték tőle, hogy mit tud az esetről . Ő elmondta, hogy tőlem hallott róla és ő biztos hogy nem csinálta. Innentől kezdve közölték vele, hogy ha nem valja be akkor gyanusítottként fogják tovább kihallgatni. Ő ekkor is azt állította hogy nincsen hozzá köze. Lezajlott számára a 2 és fél órás kihallgatás és a végén odaadták neki a jegyzőkönyvet aláírni. Ő arra is ráírta állítólag, hogy nem ismeri be a cselekményt. Ez nem is tetszett a rendőröknek. Viszont nekem nagyon furcsa, hogy azt mondták neki, hogy majd pénteken menjen be a székesfehérvári rendőrségre és vetesse le az ujjlenyomatát mivel a régit meg kellene frissítenie. Na pont ez a furcsa számomra, hogy miért nem vették le ott helyben? Mi alapján hallgatták ki gyanúsítottként? Ott mikor velem beszélt mondta, hogy még semmit sem dobott ki a gép, szóval a gyerek ellen nincsen bizonyíték. Gondolom ha lett volna akkor már korábban felkeresték volna a gyereket. A fiam Marcali mellé jár iskolába és ő felajánlotta nekik, hogy mennie kell vissza még aznap a suliba de szívesen bemegy Marcaliba és ott leveteti. Ezt az ötletét nagyon ellenezték és ragaszkodtak ahhoz, hogy Fehérvárra jöjjön. Egy kicsit furcsa számomra ez az egész eljárás és ebben kérném tanácsát, hogy ilyen esetben mit tud tenni, ami a legjobb lenne számára. nem szeretném ha csak azért húznák rá az ügyet, hogy a statisztikában jól mutasson.
De a fiamat nem idézték be, csak azért mentünk be hétfőn, hogy az sms-t lefényképezzék. Szó sem volt se otthon amikor a körzetis kijött gyanusításról, ,se addig amíg énvelem beszélt. Amikor a fiamat elkezdték meghallgatni és ő nem vállotta be onnantól mondták neki, hogy akkor úgy hallgassák ki mint gyanúsított. Se idézést semmit nem kapott. Sőt arról sem kapott semmi papírt, hogy menjen be ujjlenyomatot vetetni ( csak szóban mondták neki, és még a nevét sem tudja annak akihez kéne mennie) Nekem ez a furcsa, hogy önszántából bemegy hétfőn és úgy jön ki, hogy gyanúsított. Ez mellett nem közölték vele, hogy mi alapján gyanusítják meg.