Bírósági tárgyalásra utazási költség térítés


lajcsó # 2018.12.06. 07:42

Mi szerepel a lakcímkártyádban?
Hazai cím vagy pedig az, hogy "külföldi lakcímmel rendelkezik"?
Szerintem az utóbbi esetben kérhetsz utazási költségtérítést.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.12.06. 05:57

Gondolom, nem tanú vagy. (Vagy ha igen, akkor magyarországi címről idéztek, méghozzá a bírósággal azonos településről.)

Lacex19891120 # 2018.12.05. 22:43

Üdv! Mai napon megjelentem Kecskemét járás bíróságán. Németországbol érkeztem. Kinti bejelentette lakcímmel rrndelkezaal hoztam azt ezt igazoló lányt és a bíró azt mondta Nem jár útiköltség térítés. Hová fordulhatott ez ügyben? Tényleg lehetséges ez?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.01.05. 18:31

(Már mondták. Mint kiderült, másodfokon van az ügy.)

lajcsó # 2016.01.05. 18:01

Egy próbát megér! Legfeljebb azt mondják, hogy nem.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.01.05. 13:29

A felet? Hát...

lajcsó # 2016.01.05. 12:13

Azt is lehet kérni, hogy a lakóhelyedhez legközelebb eső bíróság hallgasson meg.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2016.01.05. 10:56

Inkább pártfogó ügyvédi képviselet igénybevételének engedélyezését kellene kérni a lakó-, vagy tartózkodási hely szerinti jogi segítségnyújtó szolgálattól.

folyami géb # 2016.01.05. 06:13

Előre nem kell kitölteni semmit.

http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

Szerintem a 2. § (4) bekezdése szerinti költségtérítést kérhetsz, autópályadíjat nem. Képviselni pedig hozzátartozó, pertárs vagy ügyvéd képviselhet.

REINZSU # 2016.01.04. 21:05

Tisztelt Fórumozók!
Az lenne a kérdésem, hogy egy polgári peres bírósági tárgyalásra 230km-t kellene utaznom, tömegközlekedéssel nem tudok utazni betegségem miatt.
Milyen nyomtatványt és hol lehetne kérni vagy letölteni, hogy a tárgyaláson már kérhessek utiköltség térítést?
Autópályán való oda és vissza utazáshoz is jár?
A másik kérdésem, hogy én, mint alperes gégerák miatt nem tudom a tárgyaláson az érdekeimet képviselni, mert a beszédhangom nem érthető. Jogi képviselőre nincs pénzem. Képviselhet-e a tárgyaláson, ( úgy, hogy én is jelen lennék) egy általam megbízott magán személy akinek nincs jogi végzettsége? Ha igen, milyen meghatalmazás kell és mikor kell azt adnom, és írásban vagy szóban is elég- e?
Köszönöm előre is a válaszukat.
Tisztelettel.