Vaterás Költségvetési Csalás


Johny Cash # 2016.01.24. 01:19

Üdv kedves fórumozók!

Tavaly és tavaly előtt sajnos anyagi helyzetem rosszul alakult, ezért ebayről vett cuccokat adogattam el a Vaterán!

Sajnos nem adóztam utána és kaptam egy adóellenőrzést! Kellett a pénz a megélhetésre hogy befejezhessem az egyetemet, tudom ez nem fogjha érdekelni a NAV-ot, az sem, hogy rossz anyagi helyzetem miatt csináltam stb.

Valószínűleg olyan 3-400 ezer lehet maximum az un. adóhiány, amit csináltam, azt szeretném megkérdezni, hogy:

  1. Büntetlen előélettel milyen büntetésre számíthatok, sajnos a kárt nem tudom megtéríteni!
  2. Milyen bírságokra számíthatok az adó behajtásán és a 200%-os adóbírság mellett (gondolom 200 ezer még a vállalkozói nem kiváltása, mellé jön majd a nyugtázás az ha jól láttam még 1 millió is lehet)
  3. Le lehet-e a 200 ezres bírságot, meg ha a nyugtaadás miatt kapok 1 millió forintos bírságot esetleg ülni napi 5000 frointonként a fogdába vagy azt is adótartozás módjára majd behajták? Mert ha ezeket le tudom ülni 1,2 millió forint leg leg rosszabb esetben akkor csak az adóhiányt és adóbírságot kellene később befizetni valahogy!

Válaszukat köszönöm! Johny