Zsarolás segítség!


folyami géb # 2016.02.12. 16:50

Hú köszi, ez elkerülhette a figyelmem. Ez már indokolhatja az elítélést, mert alátámastja a csalási szándéot, plusz behoz mellé még egy magánokirat-hamisítást is, bár ezzel együtt az egy évet túlzásnak tartom. És hát ez esetben is, megbüntették már miatta, még egyszer nem lehet. Az úriembernek viszont ott lóg a szexuális kényszerítés.

mamamacoka # 2016.02.12. 10:42

ez az első Bíborka hszében fél sor, de ott a gubanc ...

mamamacoka # 2016.02.12. 10:41

én úgy értem Folyami géb, hogy a nem valós aláírással tartja sakkban Bíborkát, mert szerződést írtak, és nem is értem Bíborka miért nem a saját nevét írta alá, - tehát az okirat hamisítás a gond ...

folyami géb # 2016.02.12. 09:57

Ne haragudjon, de azt továbbra sem hiszem el, hogy 100 ezer forint vissza nem fizetéséért (ami önmagában nem is bűncselekmény) kapott büntetlen előéletűként 1 év börtönt, 2 évre felfüggesztve. Valamit nagyon elnézhetett vagy félreértelmez, amit viszont nem is nagyon csodálok, abból kiindulva, milyen hanyagul kezelte az egyéb dolgait (gondolok itt az elismervények elveszítésére és a pártfogó "elfelejtésére").

A végrehajtó majd megkeresi, ha akar valamit, attól én nem félnék. Összesen egy piti összegről van szó, ha tudja, behajtja, ha nem, akkor meg ott marad tartozásként (mondjuk persze az sem mindegy, mivel tudja az illető igazolni, hogy felszólította magát a fizetésre). De ez a része nem igazán érdekes, ezért nem lehet börtönbe kerülni.

Amit viszont a jóember elkövetett - a leírás alapján - a maga sérelmére, az alpesetben egy 1 évtől 5 évig terjedő szabadságvesztéssel fenyegetett bűntett. Úgyhogy szerintem seokkal inkább ő van a maga kezében, mint maga az övében.

biborka4040 # 2016.02.11. 06:57

Üdvözlet!Köszönöm a hozzáértők válaszát!
Őszinte vagyok,a kölcsönkért összeg 100 ezer ft volt.A szerződésben nem lett beleírva semmiféle kamat,csak az hogy milyen összegekben fizetem vissza.Ez az illető egyszer azt mondta,végrehajtónál van már az ügy,és nagyon ráfogok b...-ni.Az ügyhöz azt még hozzáteszem,hogy nem messze lakik Budapesttől,egy kisebb városban,ott lakik nem messze tőle egy ismerősöm,aki többször is mondta,hogy ez az illető olyan feljelentgetős emberke,rettentően rosszindulatú,haragos ember,szinte senki sem tartja vele a kapcsolatot,pont ezért.Nos,ha végrehajtónál is van az ügy,miért nem keresnek meg?Én ott tartok,hogy szeretném visszafizetni a még fennmaradt összeget,havi felbontásban,de szégyellem magam,már nem emlékszem,helyileg hol voltunk,melyik pártfogónál,az erről szóló dokumentumokat pedig nem találom.Tehát azt se tudom,merről induljak el.Persze tudom,hogy ezért én már megkaptam a büntetésemet,és így nem is tudom,hogy kéne e a fennmaradó összeget kifizetni.
Köszönöm a majdani hozzáértők válaszát.
Üdvözlettel:Csilla.

folyami géb # 2016.02.10. 17:41

Pár dolog nem stimmel. Biztos, hogy csak egyszer 100 ezer forintról volt szó? Eleve egy kölcsön vissza nem fizetése nem bűncselekmény, csak ha azt bizonyítják, hogy már kölcsönkéréskor sem állt szándékában a visszafizetés. Ez meg 100 ezer forintnál nagyon nehéz. De ha mágis, akkor sem szoktak kiszabni érte érte 1 év börtönt (nem is börtön, hanem fogház, mert ez csak vétség).

Szóval nagyon fontos, hogy ide az igazat írja, mert csak akkor tud bárki használható tanácsot adni.

Abból kiindulva, amit leírt, nem is értem, mivel zsarolhatják. A 100 ezer forintért már megbűnhődött, azért nem vonhatják újra felelősségre.

Mindenesetre nagy hibát követett el az "úriember", hogy kutakodni kezdett utána, mert annak nyoma marad, mint ahogy a hívásainak is. Egy zaklatás miatti feljelentéssel már most meg lehetne kínálni, de én inkább készítenék egy-két hangfelvételt, és szexuális kényszerítés miatt jelenteném fel. Utána ő feltehetően előzetesbe kerül, de ha nem, akkor sem lessz kedve nagyon ugrálni.

ZollR # 2016.02.10. 17:14

Mikor kapta a 100e ftot a nem túl gáláns úrtól?
Összesen mennyi pénz fizetett neki azóta, bármilyen jogcímen amit bizonyítani tud?
Mekkora kamatkikötés van a szerződésben amit nem a saját nevén írt alá?
Ezek nélkül nehéz lesz...

biborka4040 # 2016.02.10. 16:48

Üdvözlöm .A levelem kicsit hosszabb lesz,de próbálom rövidebben,és érthetően megfogalmazni.Évekkel ezelőtt megismerkedtem egy nálam jóval idősebb férfival,abban az időben még egy szexhirdetés által bukkant rám.Találkozgattunk.Aztán a férjemmel kibékültünk,kezdtem volna úgymond hanyagolni az illetőt.De aztán a férjemmel mégse úgy alakultak a dolgok,ismét kapcsolatba kerültem ezzel az emberrel.Albérletben laktam a gyerekemmel,nehézkesen éltünk,de azért elvoltunk.Egyszer kölcsönkértem az illetőtöl 100 ezer ft-ot.Az autójában adta oda,tanuk nélkül,de egy hibát követtem el,nem a saját nevemet írtam alá.Aztán a pénz egy töredékét visszaadtam.Aztán megint előkerült a férjem...És ezáltal azt az embert próbáltam "leépiteni".Sokszor hivogatott telefonon,nem vettem fel,tudtam hogy nem is inkább a pénz kell neki,hanem a testem.A lényeg az,hogy feljelentést tett ellenem a rendőrségen.Egyszercsak jött egy idézés a nevemre,csalás büntette vétsége miatt.Alig jutottam szóhoz.Aztán kihallgatás,tárgyalás,de nem jelentem meg,mégis kaptam büntetésként 1 év börtönt,két évre felfüggesztve..Aztán már nem emlékszem,hogy miként,de egy pártfogóhoz kellett mennünk ezzel az illetővel.Ott kijelentést kellett tennem,hogy a pénzt havi részletekben,csekken fizetem neki vissza.Nos,ez így is lett,egy pár hónapig.Mivel akkoriban ismét kettesben maradtam a gyerekemmel albérlet,stb.így nem tudtam neki fizetni.Aztán ismét találkozgattam az illetővel,mondván,hogy a testemmel törlesztek...De aztán ő egyre erőszakosabbá vált,sőt ha esetleg kedvem nem volt hozzá,jöttek a fenyegető sms-ek,hogy így meg úgy megbánom ezt még.Féltem.....tőle...Holott házasságban élt,és mélyen titkolta a kapcsolatunkat a felesége előtt,tehát az asszony mit sem tudott erről az egészről.Aztán néha találkoztam vele,pénzről olyankor nem volt szó,hogy mikor adom már meg.De bezzeg ha hosszabb ideig nem volt találka,ismét fenyegetőzött,hogy a pénzt mikor adom vissza,és hogy a 100 ezerből már több százezer lett,és ráfogok b...-ni,mert már végrehajtónál van az ügy...Megint féltem....Megint néha találkozgattunk.Ez így ment...Most együtt élek egy férfival már 4 éve,szépen éldegélünk hármasban a gyerekemmel együtt,aki még kiskorú.A páromnak nem meséltem erről a dologról.Tavaly kaptam egy levelet a népességnyilvántartó hivataltól,hogy x.y.felkérte a hivatalt hogy adják ki az én lakhelyem címét.És nyilatkozzak 8 napon belül,hogy belegyezésemet adom-e.Még aznap visszaküldtem egy levelet,hogy nem!!Ismét féltem....Aztán még aznap felhívtam az illetőt,miért akarja megtudni,hogy én hol lakom.A válasz az volt,hogy mert megint sokszor nem veszed fel nekem a telefont,pedig már olyan jó lenne egyet b...-ni,és kajánul nevetett a telefonba.Megjegyzem,ez az emberke már túl van a 70 éven,én 20-al fiatalabb vagyok.Régóta nem érintkezek vele szexuálisan,képtelen lennék rá,és persze a páromat nagyon szeretem.Dolgozunk mindketten,és neveljük a gyermekemet.A napokban az illető ismét akart találkozni a "szokásos"miatt.De mindig valamit kitalálok,hogy ezért vagy azért nem.Ő úgy tudja,hogy valahol albérletben lakunk kettesben a gyerekemmel,és hát gondolom,nagyon szeretné tudni,hogy hol.Most hogy ismét nem talákoztam vele,megint jött az sms hogy megbánom még ezt a három évet hogy ilyen g....-i vagyok,és a gyerekemet nagyon sajnálja mert nem is tudja hogy milyen szemét vagyok.A kérdésem tulajdonképpen az,hogy miként tudnám én ezt az ügyet lezárni?Van egy még annak valamilyen módja hogy én a fennmaradó tartozást,ami most jelen pillanatban nemtudom hogy mennyi,mert ha kamatozik azóta valahol,az már akár lehet 2-300 ezer ft,is,de végül is azt se tudom,hogy ez az ügy lezárult-e vagy sem.Én ide a párom lakásába már 4 éve állandóra vagyok bejelentve.Úgy gondolom,ha végrehajtónál lenne az ügy,már írásban megkerestek volna.Véget akarok vetni ennek az állandó zsarolásnak,fenyegetésnek,ez nem mehet így tovább.Ón szerint van megoldás ebben az ügyben?
És elnézését kérem ha hosszabbra sikerült a levél,de nem tudtam rövidebbre tömöríteni.
Várom válaszát.
ÜdvözlettelCsilla