angolul beszélő magyar ügyvéd keresés


Tomikaaa # 2016.03.18. 20:42

Értem, köszönöm, ezt az infót is továbbítom neki. Eddig a konzulátus adott neki egy listát olyan ügyvédekről, akik tudnak angolul. Azt még nem tudom, hogy mire jutott ezzel a listával. De köszönöm még egyszer az információt!

Dr.Attika # 2016.03.16. 16:29

Igen, de az angol barátjának kell kérnie kifejezetten a magyar bíróságtól, hogy értesítse az angol konzulátust. A külföldi állampolgár esetén a konzulátus értesítése azért nem automatikus, mert a terheltnek joga van ahhoz, hogy ne kérje államának konzuli közreműködését.

Tomikaaa # 2016.03.16. 16:19

Rendben, akkor úgy néz ki a konzulátus felkeresése a legfontosabb most és akkor ők tudnak neki segíteni a továbbiakban. Köszönöm a válaszokat és segítséget!

Dr.Attika # 2016.03.16. 04:53

Ha nem beszél magyarul, akkor kötelező tolmács kirendelése akkor is, ha az ügyvédje beszél angolul. A tolmács pedig hűen le fog neki mindent fordítani. Az angol konzulátus értesítését kell kérni és akkor a konzulnak ott kell lennie a tárgyalásokon, sőt az azt megelőző eljárási cselekményeknél is.

Tomikaaa # 2016.03.15. 18:17

Köszönöm a választ!

Szerintem egy olyan valakit keres, aki jártas ezekben a jogi dolgokban és elmagyarázza neki, hogy miért indul ellene eljárás, mit tehet, mik a jogai, mik a kilátások, mit kell most pontosan csinálnia, mit ne csináljon.

A tolmács is jó ötlet, de azért gondoltam egy angolul beszélő ügyvédre, mert úgy talán kevesebb információ veszik el a fordításban.

Még arra gondoltam, hogy menjen be az angol nagykövetségre és ott kérjen segítset, szerinted ezt érdemes megpróbálni?

wers # 2016.03.15. 16:48

vagy angolul tudó bírót is keres?

wers # 2016.03.15. 16:43

tolmács

Tomikaaa # 2016.03.15. 15:03

Kedves Fórumozók!

Az egyik angol ismerősöm Budapesten él és eljárás indult ellene és 2 másik (magyar) barátja ellen. Azt mondta, hogy az ügyvéd, akit kirendeltek neki nem tud angolul ezért nem nagyon tudja, hogy most mit kéne csinálnia, kihez fordulhatna.

Tudna-e valaki esetleg tippet adni, hogy hol vagy hogy lehet olyan ügyvédet találni, aki jól tud angolul?

Köszönettel
Tomi