Igazat vagy Hamisat ?!


Noni2016 # 2016.03.18. 20:20

Történt velem egy hete,hogy egy presszóban iszogattam,ismerősökkel beszélgettem,mire az egyik régebbi ismerős már kötözködősre vette a témát és be be szólogatott majd lazán oldalba is ütött.Kis szóváltás után próbáltam menteni a helyzetet,hisz már ittunk mind a ketten és elindultam ,mire ő utánam jött és a presszó elől kiabált velem egy jó ideig eléggé durva és megvető szavakat használva.Egy idő után nekem sem kellett több visszafordultam és mikor odaértem határozottan megkérdeztem tőle,hogy mit akar,verekedni?Mire ő azzal a lendülettel széttört egy söröskorsót a fejemen ami persze rögtön fel is repedt és még a számat is durván szétvágta az egyik éle!A hirtelen sokk hatására a földre terítettem a srácot és 3-4x meg is ütöttem a fejét,majd felkeltem és ordítottam vele,de ő még a földön volt mikor elindultam a kórházba,hogy ellássák a sérülésem,szóval nem láttam,hogy akkor lett e valami baja.Szóval bementem a kórházba ahonnan átirányítottak egy másikba mert nem tudtak ott ellátni.Mire a mentővel átértünk a másikba(mivel azzal vittek,mert már ittam egy pár pohárral)a srác már ott ült az apjával.(bár nem tudom miért).behívtak a kezelőbe,mivel varrni kellett a fejemet is és a számat is,és persze kérdezték,hogy mi történt.Mivel én nem akartam semmi rendőrségi ügyet meg hát régen ismerjük is egymást,így azt mondtam,hogy teljesen máshol ismeretlen emberek jöttek nekem és attól keletkezett a sérülés.Kifelé menet mutogattam neki,hogy ne mondjon semmi rosszat,mert én sem mondtam,nem kell ez a felesleges rendőrségi hececáré,mire ő bólintott is ,majd később mikor ment el még intett is,hogy minden rendben.Másnap ráírtam,hogy mit mondott,mire ő azt válaszolta,hogy csak annyit,hogy egy fekete ruhás taggal verekedett,de semmit rólam,neki sem kell a felesleges szaladgálás.Azt hidtem akkor ezzel minden ok,volt egy rosszul sikerült esténk,nevettünk egyet ,adok-kapok dolog volt...
Na de ma kaptam egy idézést a rendőrségre mindt gyanusított garázdaság megalapozott gyanújában !!! Hoppá...
Ismételten felkerestem a srácot,hogy most akkor mi is van,hogy kerülök én képbe vagy most akkor ő mit is mondott,mire ő váltig állította,hogy semmit...
Mondom nehogy már még én legyek a végén bajban mikor eleve ő kezdte meg én lettem leütve meg én védtem őt,hogy nehogy baj legyen belőle.Azt mondta hogy majd találkozunk és megbeszéljük személyesen!
Nem tudom,hogy mire gondoljak,merjek e bízni benne vagy tartsak attól,hogy pofára esek a nagy jóakarásom közepette!?
Hozzá kell tennem,hogy sajnos 12 évvel ezelőtt voltam büntetve 8 hónap szabadságvesztéssel fogházban fiatalkori hülyeségek miatt... :(
Szóval a kérdésem,hogy :

  • Mindezek tudatában mire számíthatok én ezügyben?
  • Mi lenne a helyes,ha tartanám magam ahhoz,hogy semmi közöm az ottani történésekhez mert én teljesen máshol ismeretlenekkel keveredtem össze,vagy még most időben tálaljak ki ,hogy ő kezdte és ez történt?Nem súlyosbítanám ezzel a dolgokat?
  • Talán az lenne a jó ha azt mondanánk mind a ketten,hogy csak bolondoztunk ami teljesen véletlen rosszul sült el?(de itt is fent áll,hogy vajon ő is ezt mondja e majd a későbbiekben)

Tényleg nem tudom,hogy mitévő legyek,hogy mennyire kell most tartanom attól,hogy ismét elzárással büntetnek vagy ilyesmi?
Van rendes munkahelyem,családom,gyerekeim,egy beteg édesanyám akit én gondozok.Sajnos ebbe belekeveredtem,mert hát én is ember vagyok...
Nagyon megköszönném ha pár tanáccsal vagy véleménnyel segítenének!!!