Tárgyalásról való elmaradás


pindy # 2016.04.09. 12:07

Kedves folyami géb!
Köszönöm! Még egy utolsó kérdés: az sem nagy gond, hogy 2 nappal a tárgyalás elött érkezett meg a levél? Nem akarom húzni, a következöre mindenképp elmegyek! Nem akartam hazudozni, sajnos tényleg az anyagi helyzetem miatt nem tudtam elmenni.
Eddig mindig felutaztam, és fel is fogok.

folyami géb # 2016.04.08. 04:48

Mivel kimentetted magad, az elővezetésed nem rendelhetik el, csak ha előtte, végzéssel elutasították a kimentést. Ez azonban fellebbezhető. Az ítéletre pedig végképp nem lehet kihatása, de javaslom, hogy ne feszítsd túl a húrt. A bírók általában nem szeretik az ilyet, mert az ügy elhúzódásáért őket veszik elő.

pindy # 2016.04.06. 17:15

Az ítéletet ez befolyásolja? Minden rendörségi idézésre felutaztam.

pindy # 2016.04.06. 17:14

Tiszteletem!
Telefonon szintén hétfön értesítesitettem a bíróságot, ahol nem a bíró úrral beszéltem. Anyagi okokra hivatkova kértem a meghallgatásomra egy másik idöpontot, mert azt mondta a hölgy,hogy nélkülem biztosan nem tuják megtartani,meg kell hallgatnia a bíró úrnak.
A levérlben kértem egy ùjabb idöpontot. Van esély arra,hogy ne rendeljék el az elövezetést? Megirtam, hogy a bejelentett lakcímemen bármikor elérhetö vagyok. Illetve odakérném az újabb idézést is.
Köszönöm

pindy # 2016.04.04. 12:38

Még egyszer köszönöm!
Megírtam kézzel,gèpelten és még faxon is elküldtem.

pazs # 2016.04.04. 11:57

Jó, ha önkezűleg fogalmazol :)

pindy # 2016.04.04. 10:40

Még annyi kérdésem lenne, hogy erre van esetleg valami minta? Vagy jó, ha önkezüleg dogalmazok?

pindy # 2016.04.02. 05:35

Köszönöm az eddigi válaszaikat!
Ilyenkor a bíró urat kell hívnom?
A tárgyalás tölem 400 km-re lesz megtartva. Nem szeretném ha elnapolnák, azt kérném, ha lehet, akkor nélkülem folytassák le.
Beismerö vallomást megtettm, minden idèzésre elmentem a rendörségre, mindig elérhetö voltam.
A különösen védett tanús bekezdést nem is èrtem. Hiszen tényleg mindent elismertem. Védöm nincs.

BataG # 2016.04.01. 19:18

(Ha az idézésben volt a különösen védett tanú, ... az lehet, hogy csak tévedés.)

pazs # 2016.04.01. 08:56

Hát akkor mentsd ki magad. Jövő hét csütörtök, ugye? Küldd el postán és telefonon is szólj oda minél hamarabb, persze csak akkor, ha tényleg nyomós indokod van a távolmaradásra.

pindy # 2016.04.01. 08:49

Személyesen idéztek, és benne van az idézèsben, hogy amennyiben nem jeleneke meg , elövezethetnek (illetve nyilván ki kell mentemem magam)

pazs # 2016.04.01. 08:19

Ha nem idéztek személyes megjelenésre, nem is kell ott lenned. Ettől függetlenül érdemes jelezni a bíróságnak, hogy nem leszel jelen.

pindy # 2016.04.01. 07:47

Üdvözletem!
Büntetöügyben (csalás vétsège) csütörtökön lesz tárgyalás, a vádlott nem tud megjelenni.
Van esély arra, hogy amennyiben telefonon értesíti erröl az illetékes bírót, engedélyezi a távolmaradást?
Beismerö vallomás meg volt, az ügyész azonban egy különösen védett tanú vallomását kívánja felhasználni, ez befolyásolhatja? ( ezt csak azért nem értem, mert a beismerés megtörtént) az ügyész fogházat kért, majd a következö bekezdésben az áll, hogy határozott idöre függesszék fel.
Van értelme kérni a bíró urat, hogy távollétemben tárgyalják az ügyet?
tisztelettel köszönöm válaszukat!