Lefoglalt eszköz - Jogerős ítélet


klara50 # 2017.11.14. 13:46

Igen, hivatalból a mentők értesítették a rendőrséget. Hamarabb értek ki, mint a rendőrség. Ezért.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.11.14. 13:27

Egy késes támadás nem feltétlenül magánvádas ügy. A feljelentés pedig nyilván megvolt.

klara50 # 2017.11.14. 12:04

A fiam és a barátnője megegyeztek, hogy nem akarnak bírósági ügyet, és ezért nem kívántak vallomást tenni.

alfateam # 2017.11.14. 11:59

nyomozást a rendőrség megszüntette,
Milyen indokkal?

klara50 # 2017.11.14. 11:53

Tisztelt Fórumozók!
Tanácsot szeretnék kérni. Fiamat barátnője a fiam konyhakésével többször megszúrta, megvágta. A rendőrség a konyhakést lefoglalta, bár erről irat nincs, a jegyzőkönyvben sem szerepel. Egy hónapja a nyomozást a rendőrség megszüntette, mert a felek megegyeztek, nem kívántak vallomást tenni egymásra. A megszüntető határozatban sem szerepel a kés sorsa (lefoglalás, elkobzás). A fiam megkereste az ügyintézőt a rendőrségen, azt mondta, hogy mivel bűnjel, nem kapja vissza a kést a fiam. Ez így van? Nem volt bírósági ügy belőle, egyszerűen a rendőr dönthet így?

folyami géb # 2016.04.27. 03:09

Igazából az elnöknél tehetsz írásbeli panaszt, de lehet, hogy mire az lefutna, már esetleg kegyeskednek maguktól is kiadni.

herni # 2016.04.26. 08:54

Szóval így állunk. Hogyan tudnék beszèlni erről valaki mással, aki nem a rendész (portás), mert ott kezdődik a baj, hogy be se engednek majd, mert ők azt állítják, hogy az "semmi" :D

folyami géb # 2016.04.25. 19:25

Ja,hát könnyebb, mint előkeresni a te laptopod.

A jogerős ítélet végrehajtható. Az után már semmiféle határozat nem szükséges.

herni # 2016.04.25. 18:28

A jogerős ítélettel nem is foglalkoztak, semmibe vették, "megkell várnia amíg a bűnjel kezelő küld határozatot"

folyami géb # 2016.04.25. 17:22

Ja, most láttam, hogy április 5-i az ítélet, és bár egy rövidített ítélete fél óra alatt le lehet írni (agymunka nélkül), de elvileg 30 nap van rá. Utána viszont nem igaz, hogy meg kell várnod a postát, ki kell adniuk.

Egyénként írtam 04.22-én 7:09-kor, hogy csak a jogerős ítélettel menj, mert anélkül nem adják ki, és azt is, hogy előbb kérdezd meg, hol van a cucc, mert azt én is sejtettem, hogy már nem a rendőrségen.

herni # 2016.04.25. 13:27

Hát sajnos nem így történt, túl egyszerű lett volna. A rendőrségre elegánsan kirúgtak, hogy náluk az már nincs a bíróságon van egy ideje. Visszamentem, de sejtettemm, hogy a laptopom nélkül fogok távozni, várjam meg a határozatot, amit a bűnjelkezelő fog küldeni, oké, nemtudom elkérni a határozatot, mint az imént a jogerős ítéletet, hát azt nem, nincs is meg, várjam meg. Nem lehet ennél a bűnjekjezelőnél valami inditványt kérvényezni, vagy meggyorsítani, vagy tényleg marad a további várás?

herni # 2016.04.23. 01:19

A két hely egy és ugyanaz a cím, szóval marad a porta. Kiváncsi vagyok, hogy a rendőrségen mennyi lesz rugalmas a laptopom előkeresése.

folyami géb # 2016.04.22. 14:37

Akár. De mehetsz egyenesen a büntető kezelőirodába is, félfogadási időben (általában szerdán 9-15, a többi munkanap 9-11).

A vallomásod nem vonhattad volna vissza az eljárás alatt sem, legfeljebb megváltoztathattad volna, és meggpróbálhattad volna megmagyarázni, miért mondtál korábban mást. A bíróság meg ettől függetlenül szabadon mérlegelhette volna mindkettőt.

herni # 2016.04.22. 14:16

A vallomás visszavonását még a jogerős ítélet/tárgyalás előtti időszakra értettem. Mi a menete a jogerős ítéletem kézhezvételének, csak bemegyek a bíróságra és mondom a portán, hogy szeretném megkapni a jogerős ítéletem és elirányítanak? (nyilván nem)

folyami géb # 2016.04.22. 05:09

Az ítéletet természetesen elkérheted a bíróságon, és az alapján ki kell adniuk a laptopot. Legfeljebb - a biztonság kedvéért - ha már megvan a jogerős ítéleted, telefonálj oda, hogy hol van a cucc, aztán menj el érte.

Azt viszont nem tudom, miféle vallomás-visszavonásról beszélsz, ilyen formában még az eljárás alatt sem tehetted volna meg, a jogerős ítélet után meg aztán már nem is értelmezhető.

herni # 2016.04.21. 20:56

Sziasztok!

A rendőrség házkutatás során lefoglalta a laptopomat, magántitok megsértése miatt. Ip cím alapján jutottak el hozzám. Beismerő vallomást tettem, ezért nem volt szükség a laptopom szakértő által való megvizsgálására. Gyorsított eljárásban jogerős ítéletet hoztak Április 5-én.

Eljárás során a rendőrségtől azt a tájékoztatást kaptam, hogy az eszközt akkor kapom vissza, amikor jogerős ítélet születik. A bírónő el is rendelte a laptop lefoglalásának megszüntetését, de azóta se postázták a jogerős ítéletem, vagy egyáltalán nekem megkell-e várnom vagy besétálhatok a bírósághoz és kézhez vehetem-e a szükséges papírokat, ami után a rendőrség 52 nap után végre visszaadja a laptopomat, amire effektív nem is volt szükség. Tudom, tudom hogy visszavonhatom a vallomásom, de már nagyon szükségem lenne rá, így is jelentős károm származott a hiányából.

Válaszotokat előre is köszönöm!