Enyhefókú ittas vezetés


karogo # 2016.07.19. 14:30

Ó légyszi kímélj meg az "az a szabály, be kő tartani" hozzáállástól...
Szerintem nagyon fontos különbséget tenni a vezetésre alkalmatlan állapot, és az között, hogy van valamennyi alkoholmaradvány a vérében. Az előbbi mérlegelésénél igenis számít, hogy autópályán vagy földúton történt.
Amikor vezetésre alkalmas állapotban volt a vezető, akkor a jogalkotó egy társadalomra nem veszélyes, esetleg véletlen is elkövethető "cselekményt" aránytalanul súlyos bűntetéssel súlyt (jogosítvány elvétele, bűncselekménnyé nyilvánítás...)

Szeritnem ha cselekmény és a bűntetés látványosan nem áll arányban egymással az a jogibztonság követelményével eléggé ellentétes, ennek szól a károgásom.

Véleményem # 2016.07.19. 10:04

karogo

Ez elég károgó egy hozzászólás volt.
Attól még bűncselekmény az érték, hogy földúton volt. Semmilyen mérlegelési lehetősége nincs az intézkedő rendőrnek. Ennek több oka is van. De elsősorban jogalkalmazó a rendőr és azt teszi amit a jogalkató megkövetel. A későbbiekben majd mérlegel a bíró a helyzetre tekintettel. Nem az intézkedő rendőrön múlik mások ittassága.

karogo # 2016.07.16. 05:08

Szerintem nem csak hogy rohadt a rendszer, hogy normális, társadalomra nem veszélyes állampolgárokat bűnözőként vegzálnak, ellehetetlenítenek (joggosítvány elvétele?), hanem az intézkedő rendőrnek személyesen is a k. anyját, hogy nem tud(nem akar) egy kicsit mérlegelni, hogy vajon az "elkövetett" cselekmény mennyire veszélyes és mennyire emberi

red007 # 2016.06.21. 13:54

Szia!

Megkérdezhetem hol tart az ügy? Segített az ittvasvezetés.hu-nál indított akció? :)

amálka74 # 2016.04.26. 19:23

Segítséget szeretnék kérni még február 10-én volt nem lakott területen lakatlan földúton utánam jött a rendőr igazoltatott alkohol szonda 0.56mgl később 0.74mgl jogosítványt elvették .A rendőrség lezárta az ügyet mindent elismertem rendőrség átadta az ügyészségnek ,azóta nem tudok semmit kérem aki tus segítsen mikorra várható ítélet? Meddig tart egy ilyen ügy? már mindjárt 3 hónapja történt és még nem tudunk semmit köszönöm szépen


Bocsánat a leírtak alapján valaki megtudná mondani menyi id? kb míg döntenek az ítéletr?l mer 3 hónap után jól lenne legalább tudni köszönöm sz