Előzetes, kártalanítás , kártérítés


innocent123 # 2016.05.29. 13:59

Tisztelt olvasók! Egy olyan kérdésem lenne még, hogy fél évért hány százezret érdemes kérni? .. :) ügyvédi költség amely előzetes letartoztatas alatt történt kifizetesre visszatéritendő

innocent123 # 2016.05.12. 06:38

Nagyon nagyon nagyon szépen köszönöm ! :)

folyami géb # 2016.05.12. 04:48

Bocs, egy kicsit pontatlan voltam: nem kell előre megfizetni az illetéket. Egyébként annak összege az 1990. évi XCIII. törvény 53. §.a szerint a polgári peres eljárás illetével azonos (6 %, de legalább 15.000, legfeljebb 1.500.000 forint). Az eljárás végén pedig az fizeti az illetéket, akit a bíróság erre kötelez. Vagyis ha megítélik a kártalanítást, akkor az állam, ha nem, akkor te.

Ebből két dolog adódik: egyrészt érdemes reális összeget kérni, mert valamennyit biztosan megítélnek, de ha te valami iszonyú összeget követelsz, akkor a meg nem ítélt részben pervesztes leszel ilyenkor is, és akor ugyanúgy oszlik meg az illeték is.

A másik viszont, hogy ilyenkor az állam egyezkedni szokott, hogy megússzák az illetéket, ezért érdemes peren kívül megegyezni.

innocent123 # 2016.05.11. 20:25

Tisztelt folyami géb! Hálám örökkön üldözzön téged, ez tuti fix? Van erre valami szabályzat ?.. Hogy biztos legyek?:) válaszod előre is köszönöm szépen!
Tisztelettel : Vértes András

folyami géb # 2016.05.10. 14:59

Nem kell illetéket fizetni.

innocent123 # 2016.05.10. 14:29

Az lenne még a kérdésem mély tisztelettel, hogy ezt a kártalanítást polgári peres úton kell érvényesíteni vagy csak egy kérvényt kell beadni a bírósághoz??.. Sajnos nem mindegy mert nincs 350 ezer forintom erre a célra

innocent123 # 2016.05.10. 10:27

.

innocent123 # 2016.05.07. 11:12

Tehát nem is ítéltek el hanem felmentettek.*

innocent123 # 2016.05.07. 11:10

Tiszteletem! Most akkor mutassam meg h fél év előzetesben voltam, vagy konkrétan milyen bizonyíték kell ide?:( látják hogy fél évet ültem hiába .. Vagy ez nem elég? Kérem segítsen , nem volt épp keresetem 18 éves voltam még suliztam de onnan sincs semmi bizonyitek, komolyan nem tudom mit kell es mivel bizonyítani.. Köszönöm

ObudaFan # 2016.05.05. 18:11

A terhelt a nyomozást megszüntető határozat, a jogerős felmentő ítélet, a jogerős megszüntető végzés, a Be. 580. § (1) bekezdés III. pontja és (2) bekezdése szerinti bűnösséget megállapító ítélet, a rendkívüli jogorvoslat eredményeképpen hozott jogerős határozat vele történő közlésétől számított hat hónapon belül terjeszthet elő kártalanítási igényt. E határidő elmulasztása jogvesztő.

A kérelemben meg kell jelölni a kártalanítási igény összegét, az igényt megalapozó bizonyítékokat, és csatolni kell az igényt alátámasztó okiratokat.

innocent123 # 2016.05.03. 08:19

Tiszteletem!

Van egy ügyem 5 éve húzódik, első fok börtön bünti, másodfok utasította az elsőt hogy tárgyalják újra, mert nem volt megalapozott tényállás, így felmentettek első fokon végül de bizonyíték hiányában.. ügyész fellebbezett,a másodfok helyben hagyta az ítéletet, fél év előzetesem volt, hogyan kinek és mikor valamint milyen úton kell beadni az igényt kártalanításra vagy kártérítésre?? El lehet intézni ezt ügyvéd nélkül vajon?