Rendőrségi nyomozással kapcsolatos felülvizsgálat


Syrakusa # 2016.05.16. 13:19

Értem,köszönöm szépen!

folyami géb # 2016.05.16. 11:26

T. Syracusa,

felejtse már el a katonai ügyészséget: még ha hanyagul is jártak el a nyomozók, az még önmagában nem bűncselekmény. Egy adott eljárás és határozat szakmai felülvizsgálatára meg kizárólag az ügyészség jogosult. Az, hogy a panaszt a nyomozó hatóságnál kell benyújtani, csak azért van, hogy az iratokkal együtt terjeszthessék fel az ügyészségre. A döntést természetesen csak az ügyész hozhatja meg. Somogy megyében:

Kaposvári Járási Ügyészség

Alsóbogát Babócsa Barcs
Baté Bárdudvarnok Bélavár
Bodrog Bolhó Bőszénfa Büssü
Cserénfa Csokonyavisonta Csorna Csombárd
Csököly Darány Drávagárdony
Drávatamási Ecseny Edde
Felsőmocsolád Fonó Gadács
Gálosfa Gige Gölle Hajmás Hedrehely Hencse
Hetes Heresznye Homokszentgyörgy Igal Istvándi Jákó Juta Kadarkút Kaposfő
Kaposgyarmat Kaposhomok Kaposkeresztúr
Kaposmérő Kaposszerdahely Kaposújlak
Kaposvár Kazsok Kercseliget
Kisasszond Kastélyosdombó
Kisgyalán Kiskorpád Komlósd
Kőkút Kálmáncsa Lad
Lakócsa Magyaratád Magyaregres
Mernye Mezőcsokonya Mike
Mosdós Nagybajom Nagyberki
Orci Osztopán Patalom
Patca Patosfa Pálmajor Péterhida Polány Potony
Ráksi Rinyakovácsi Rinyaújlak Rinyaújnép
Sántos Simonfa Somodor Somogyaracs Somogyaszaló
Somogyfajsz Somogygeszti Somogyjád
Somogysárd Somogyszil Szabadi
Szenna Szentbalázs Szentborbás Szentgáloskér
Szilvásszentmárton Szulok Taszár Tótújfalu Újvárfalva Várda Visnye Vízvár Zimány
Zselickisfalud Zselickislak Zselicszentpál

Fonyódi Járási Ügyészség

Balatonboglár Balatonfenyves Balatonlelle
Buzsák Fonyód Gamás
Gyugy Hács Karád
Kisberény Látrány Lengyeltóti
Ordacsehi Öreglak Pamuk
Somogybabod Somogytúr Somogyvámos
Somogyvár Szőlősgyörök Visz

Marcali Járási Ügyészség

Balatonberény Balatonkeresztúr Balatonmáriafürdő
Balatonszentgyörgy Balatonújlak Böhönye
Csákány Csömend Főnyed
Gadány Hollád Hosszúvíz
Keleviz Kéthely Libickozma
Marcali Mesztegnyő Nagyszakácsi
Nemesdéd Nemeskisfalud Nemesvid
Nikla Pusztakovácsi Sávoly
Somogysámson Somógysimonyi Somogyszentpál
Somogyzsitfa Szegerdő Szenyér
Szökedencs Tapsony Táska
Tikos Varázsló Vése
Vörs

Nagyatádi Járási Ügyészség

Bakháza Beleg Berzence
Bolhás Csurgó Csurgónagymarton
Görgeteg Gyékényes Háromfa
Iharos Iharosberény Inke
Kaszó Kisbajom Kutas
Lábod . Nagyatád Nagykorpád
Őrtilos Ötvöskónyi Pogányszentpéter
Porrog Porrogszentkirály Porrogszentpál
Rinyabesenyő Rinyaszentkirály Segesd
Somogybükkösd Somogycsicsó Somogyszob
Somogyudvarhely Szabás Szenta
Tarany Zákány Zsákányfalu

Siófoki Járási Ügyészség

Andocs Ádánd Balatonendréd
Balatonföldvár Balatonőszöd Balatonszabadi
Balatonszárszó Balatonszemes Balatonvilágos
Bábonymegyer Bálványos Bedegkér
Bonnya Fiad Kapoly
Kánya Kára Kereki
Kisbárapáti Kőröshegy Kötcse
Lulla Miklósi Nagyberény
Nagycsepely Nágocs Nyim
Pusztaszemes Ságvár Sérsekszőlős
Siófok Siójut Som
Somogyacsa Somogydöröcske Somogyegres
Somogymeggyes Szántód Szorosad
Szólád Tab Teleki
Tengőd Torvaj Törökkoppány
Zala Zamárdi Zics

Syrakusa # 2016.05.16. 08:36

Tisztelt "Folyami géb"!

Ez Somogy megye.Somogy megyében hol van a felettes ügyész?Gondolom levélben,írásban kell a panaszt benyújtani.Ez milyen címre kell?Esetleg erről van információja?Mert a rendőrségi papírban csak az áll,hogy 8 napon belül élhetek panasszal a határozatott hozó nyomozó hatóságnál,de hát ha épp hozzájuk nyújtok be panaszt,hogy véleményem szerint nem megfelelően folytatták le az eljárást nem hiszem,hogy sokra megyek vele.Ksposvári katonai ügyészség talán?
Sajnos az elkövetőt név szerint nem tudom megnevezni,mert magára az ütésre nem emlékszem,illetve arra,hogy ki tette,csak az ott jelenlévő számomra eddig ismeretlen emberek elmondása alapján bizonyos,hogy egy szórakozóhelyhez köthető biztonsági őr,jegyszedő tette....

Egyébként köszönöm a válaszát!

folyami géb # 2016.05.15. 19:22

Első körben 8 napon belül panasz a felettes ügyészséghez, ez gondolom benne volt a határozatban. Aztán, ha tudod ki volt az elkövető, és a nyomozás során is megnevezted, akkor bíróság és pótmmagánvád.

Syrakusa # 2016.05.15. 19:03

Egy jogban jártas segítségét kérném azzal kapcsolatosan ha adott egy rendőrségi nyomozás és lezárják/mivel véleményük szerint a bűncselekmény nem valósult meg/akkor kihez fordulhatok a nyomozás újbóli elkezdésének érdekében,illetve milyen felügyeleti szervhez ha véleményem szerint nem megfelelően jártak el "eltusolták" az ügyet?
Katonai ügyészség?
Konkrét,közvetlen bizonyítékom valójában nincs de közvetlenül eléggé egyértelműen hat a dolog.
A lényege,hogy súlyos testi sértést követtek el ellenem.
Az elkövető kilétére nem emlékszem,fejtrauma miatt ezt el is mondtam ott,de több ember állítása szerint a szórakozóhelyhez köthető biztonsági,jegyszedő emberek követték el.A szórakozóhelyhez köthető egyének az állították,hogy engem senki nem bántott,hanem mikor belerúgtam a kint elhelyezett kukába elestem és úgy keletkezett a sérülésem.(Az orvos szakértői véleményben az állt ,hogy okozhatta a fejsérülésemet esés,de több sérülésemet földön fekvő állapotomban történő engem ért rúgás okozhatta de ezek a sérülések 8 napon beül gyógyúlóak.)Ez részben igaz,elmondtam a rendőrségen,hogy fellöktem valóban egy kukát,erre emlékszem is de kizárt,hogy elestem ,mert utána felállítottam és összeszedtem a tartalmát,amire több tanúm is van,mert egy ismerős páros éppen akkor jött ki a szórakozóhely elé és mentek az autóhoz,ekkor még semmi bajom nem volt majd kb 1 perc elteltével mikor vissza fordultak már magatehetetlenül véresen feküdtem(hiába adtam meg a nevüket,címüket nem kerültek kihallgatásra).Azt hozzá kell tennem ,hogy az ominózus szemetestől kb 10-15 méterre.Ekkor kihívták a HELYI rendőröket akik az ott jelenlévő,kint lévő embereket nem kérdezték ki,párom elmondása szerint többen is állították,hogy az egyik biztonsági ember csapott meg,de nem került felvételre a nevük(hozzá kell tennem,hogy az egyik rendőr rögtön az egyik biztonságihoz ment és baráti kézfogás mellett cseverésztek,vihogtak)
Ebből elég gyanús,hogy

  • a két szórakozóhelyhez köthető ember azt látta,hogy a kukát(Ő állításuk szerint)felrúgom és elesek de azt,h megrugdostak már nem(mint említettem a kuka felborulása és a földre kerülésem közt kb 1 perc telt el míg "szem elől veszítettek" az ismerőseim
  • OKOZHATTA kifejezésre hivatkozva szüntették meg az eljárást
  • nem hívták be a tanúkat akik igazolhatták volna,h miután felborítottam a szemetest összeszedtem a tartalmát szóval nem eshettem el benne
  • nem vették figyelembe,hogy a szemetestől 10-15 méterre feküdtem
  • valamint nem hívták be azokat akik kijelentették,hogy a szórakozóhelyhez tartózó egyének kijelentik,h "megérdemelte ,mert minek ugat bele más dolgába"
  • nem találtak tanúkat,holott a helyszínen többen jelezték,hogy látták,h a biztonságiak közül ütöttek meg
  • 2 hölggyel beszélgettem kint akik láthatták,h mi történt de Őket sem "találták" meg

Szerintem ez elég okot ad a gyanakvásra.....Vélemény?Tanács?