Vádiratot kaptam - mi a teendő ?


Öreg Tölgy # 2016.07.05. 04:18

Legkésőbb az első munkahely kijelöléséről szóló első határozat jogerőre emelkedésétől számított 2 éven belül. De akkor is átváltoztathatják szabadságvesztésre, ha azon belül késlekedsz indokolatlanul.

Öreg Tölgy # 2016.06.23. 04:25

Ahogy ki van tűzve a tárgyalás. Ha nem kapsz külön végzést arról, hoy a kimentésed elutasítja (ami fellebbezhető), akkor nem vezettethet elő. Az viszont esélyes, hogy elrendeli az orvosszakértői vizsgálatod, különösen akkor, ha olyan igazolást küldesz, hogy hosszabb ideig máskor sem tudsz megjelenni.

Öreg Tölgy # 2016.06.22. 11:21

A büntetőeljárásnak nem célja, hogy a terheltnek kellemes legyen. Más oldalról: a terhelt nem csak akkor köteles részt venni benne, ha az neki kellemes.

Ezzel együtt fenntartom: nem szükségszerű a szabadságvesztés, nyilván közérdekű munkát érdemes ( és reális is) megcélozni. Ehhez jó lépés lenne a sértettek kártérítése, főleg, ha ilyen kis összegről van szó.

Öreg Tölgy # 2016.06.21. 15:41
  • Annak, hogy elsőfokú ítélet után azonnal bevisznek, az esélye - ha egyébként rendesen jársz tárgyalásra - 0 %. Ha ugyanis jogerős lesz az ítélet, az azonnali foganatba vétel feltétele az 5 év, ha nem lesz az, akkor meg annyit biztos nem kapsz, hogy el kelljen rendelni az előzetesed. Az sem biztos, hogy szabadságvesztést kapsz.
  • Ezt egyébként nehéz megítélni, mert nem tudjuk, hány rendbeli cselekményről van szó. Ha üzletszerű, akkor feltételezem, nem egy rendbeli (hacsak nem folytatólagos), gondolom, a 80 ezer forint az összkár.
  • Az igazolást egyszer feltehetően elfogadják, ha valós (az nem ok, hogy nincs kedvem 300 km-t utazni).
  • A másodfokig eltelő idő megyénként változik, 2-16 hónap.
lajcsó # 2016.06.21. 13:56

" mi az esélye annak hogy tárgyalás után azonnal be kell mennem, illetve ha fellebezek az mennyi idő ugy általában a másodfokig?"
Nem sok, illetve változó.

ObudaFan # 2016.06.02. 05:38

Általában a több igazolás a jobb.

isti1968 # 2016.06.01. 05:57

Hát jelenleg ott tartok, hogy csak kérdéseim vannak :) !

Pl. én most ezt a foglalkoztatást helyettesitő támogatást kapom (22800 Ft/hó) az önkormányzattól. A költségmentességi kérelemhez elég az erről kapott fizetési utalványt (az a kis rózsaszin papir) csatolni, vagy igazolást is kell kérni ?

folyami géb # 2016.06.01. 05:44

Semmi gond, kérdezni bármit lehet!

isti1968 # 2016.06.01. 05:41

Bocsánat, csak azért kérdeztem, mert nem vagyok egyáltalán jártas ezekben a jogi, birósági kérdésekben.
Biróságok még csak kivülről láttam eddig.

folyami géb # 2016.06.01. 05:40

Az ügyvéddel úgy beszélsz, ahogy akarsz. Miért kellene és hogy lehetne azt szabályozni, hogy te tárgyaláson kívül hogyan beszélgetsz az ügyvédeddel?

isti1968 # 2016.06.01. 05:31

Megpróbálom megoldani. Ilyenkor mindig személyesen kell beszélni vagy megoldható telefonon és elektronikus úton is ?

ObudaFan # 2016.06.01. 04:34

A bírósághoz. A bíróság székhelyén működő ügyvédet fognak kirendelni. Valahogy oldd meg, hogy tudj beszélni vele.

isti1968 # 2016.05.31. 18:40

A biróság, ha a vádlott kérésére ügyvédet rendel ki, hogy a kirendelt ügyfél a birósághoz vagy a vádlott lakóhelyéhez lesz közelebb földrajzilag ? Merthogy 200 km a távolság.

isti1968 # 2016.05.31. 13:17

Már letöltöttem a költségmentességi nyomtatványt, egyenlőre azt sem találom benne, hogy a gyerekek adatait hová kell írni. 4 tagú család vagyunk, én munkanélküli a párom gyesen és van két pelenkás gyermekünk.

A kirendelt védővel (ha rendel ki a biróság) hogyan lehet a kapcsolatot tartani ? Azért kérdem, mert a lakhelyem és a biróság között van 200 km távolság.

ObudaFan # 2016.05.31. 13:10

Esetleg kérhetsz kirendelt ügyvédet, bár ha elítélnek, akkor a dját csak akkor nem terhelik rád, ha költségmentességet kapsz. (Egyébként azt is kérj.)

isti1968 # 2016.05.31. 12:45

A világért sem szeretnék vitát generálni hogy adott esetben szükséges-e ügyvéd vagy sem.
Jó lenne megbeszélnem az ügyemet egy jogban járatos személlyel, viszont munkanélküliként és két apró gyermek mellett nem tudom megengedni magamnak az ügyvédet.

Dr.Attika # 2016.05.31. 12:38

Így van. Felesleges ügyvédre pénzt költeni. Az ügyvédek csak szart kevernek, meg azokat a problémákat oldják meg amit saját maguk idéztek elő. A bíróság egyébként is megértő. Elég arra hivatkozni, hogy a vádlott ártatlan és már egyből meg is hozza a felmentő ítéletet.

isti1968 # 2016.05.31. 12:25

Mivel távol lakom az eljáró biróságtól (ügyészségtől, rendőrségtől) ezért a kihallgatásom a lakhelyem szerinti rk.-on volt. Kértem a kihallgatás során, hogy - bár nem kivánok részt venni az iratismertetésen - kérem az ügy teljes anyagát részemre megküldeni. Ezt még nem kaptam meg.
A vád valóban csalás, azonban én ezt soha nem ismertem el, jelenleg is vitatom a tényállást.
Az hogy sok pénzem lenne az túlzás (kevés se nagyon van) ezért nem tudom mit tegyek, nyilván az ügyvéd pénzbe kerül, lehetséges hogy többe mint a büntetés (bár szeretném magam mtisztázni a vádak alól).

végrehajtó1 # 2016.05.31. 11:59

A vádirat elött iratismertetés is volt.Ott miért nem jelezted a problémádat?

Internetes értékesítés miatt nem kap senki vádiratot.
Inkább csalás volt?

Ha sok a pénzed add ügyvédnek,
de azt majd költheted a büntetésre is ha pénzbüntetést kapsz.

Amivel nem értesz egyet a bíróságitárgyaláson el mondhatod.

Várd az idézést.

ObudaFan # 2016.05.31. 11:56

Nyilván ügyvédet fogadni célszerű.
Emellett amit most megtehetsz az az, hogy egyrészt ha még nem szerezted be a teljes iratanyagot, azt beszerezd, másrészt ha van bizonyítási indítványod, azt megtedd a bíróság felé. De ez utóbbit inkább a teljes iratanyag beszerzése és ügyvéddel való konzultáció után javasolnám megtenni.

isti1968 # 2016.05.31. 11:49

Egy 3 évvel ezelőtti internetes értékesítés miatt - korábban volt egy rendőrségi kihallgatásom is ez ügyben - most kaptam egy vádiratot.
Sajnos a jogban teljesen járatlan vagyok, végigolvastam ait küldtek, de sok mindennel nem értek egyet és nem tudom mi ilyenkor a teendő, hová forduljak illetve fogadjak-e ügyvédet.

Ki tudna nekem segiteni ?