előzés befejezése záróvonalon


Véleményem # 2016.06.21. 23:25

A leírtak alapján a kamionos kresz szabályszegést követett el.
A történteket bizonyítani a későbbiekben ha esetleg fordítva sült el büntetés, nehéz bizonyítani.

Scarbantia # 2016.06.21. 12:44

Üdv mindenkinek!
Szeretnék tájékozódni arról, hogy...
Szabályosan megkezdek egy előzést olyan helyen, ahol sem tábla, sem felfestés, egyéb nem tiltja az előzést - viszont a megelőzendő gépjármű (esetemben kamion) növeli a sebességét, amelynek következtében nem tudom az előzést befejezni csak záróvonal, illetve forgalomtól elzárt területen. Az előzés tiltására vonatkozó táblát már akkor látom, amikor megkezdem a besorolást a kamion elé. Felfestés és tábla nem figyelmeztetett arra, hogy belefuthatok ebbe az övezetbe. Videó felvétel készült az esetről, amelyen sajnos a gépjárművek sebessége nincs kimutatva. A másik probléma az, hogy mielőtt elkezdem előzni a kamiont, az kb 80-as tempóval halad, viszont előzés közben felgyorsul a szerelvény maximálisan elérhető sebességére, azaz szerintem olyan 95 Km/h-ra. Az előzés befejezése után tartom a maximális megengedett sebességet, ami úgy tűnik, mintha a kamionost korlátoznám a haladásban. Ezt a kamion sofőrje nem tolerálja és tülköl a hátam mögött, viszont visszaelőzni nem tud, mivel kevés az 5 km/h különbség.
A kérdésem az lenne, hogy mit kellett volna tennem ezekben az esetekben, illetve befejezhetem-e az előzést ilyen esetben, és akadályoztattam-e a visszavett tempómmal a kamionost, amely ugye az én megengedett maximális sebességem volt. (Mindez a 84-es számú főúton történt)
A segítséget előre is köszönöm.
További szép napot!


Szabályosan megkezdett el?zést belehet fejezni záróvonalon és forgalomtól elzárt területen?