Kihallgatás


Biri007 # 2016.07.28. 06:55

Azt sem értem,hogy ilyenkor a számlájukat miert nem fagyasztjàk be...

Biri007 # 2016.07.28. 06:54

Egyébként szerintem több feljelentésnél muszáj is,hogy folyamatban legyen.

Biri007 # 2016.07.28. 06:43

:/ Tudok olyan esetröl,ahol majdnem 7 hónap után hallgatták ki a csalót. Ès 2 évre rá megszületett az îtélet egy felfüggesztettel.

Öreg Tölgy # 2016.07.28. 06:40

Hát akkor sajnos ez van. Örülj neki, hogy legalább folyamatban van az eljárás. Feltehetően akkor összeszedik a különböző hatóságoknál folyó ügyeket, és az beletelik némi időbe, mert ez nálunk a XXI. században is papír alapon megy, de azért ennyi időt nem igényelne. Feltehetően van más ügyük is, de azért bele sem szakadnak a sietségbe. Mondjuk az igaz, hogy akkor érdemes kihallgatni, ha az összes ügy együtt van.

Biri007 # 2016.07.28. 06:27

Egy másik károsult szintén megkereste a hatóságot, hogy hol tart az ügy, ahol elmondták,hogy mèg eztán fogják egyesíteni ami szintén 1-2 hónap, október elött ne is várja,hogy lesz kihallgatàs, legyen türellemmel. Az már könyörgöm 5 hónap! Úgy,hogy a cim , minden a kezükben van.

Biri007 # 2016.07.28. 06:24

Igen, biztos. Felhivtam a nyomozót, azt mondta nem, és hogy ez akár 5-6 hónapig is elhúzódhat,, csak a kihallgatás része. És még akkor hol a vége. Mikor kérdeztem,hogy miért ilyen sokáig , nem adott választ.

Öreg Tölgy # 2016.07.28. 06:02

Ez nem így működik. Vagy van nyomozás folyamatban (ez akkor van, ha elrendelték a nyomozást és nem szüntették meg), vagy nincs nyomozás (ha a feljelentést elutasították vagy a nyomozást megszüntették). Minden határozattal működik. Amíg ezt nem derítetted fel, senki nem fogja tudni megmondani, hogy egy általunk nem ismert, vagy létező vagy nem létező ügyben, egy általunk ugyancsak nem ismert hatóságtól mi várható.

Egyáltalán, biztos, hogy nem hallgatták még meg? Arról ugyanis nem kell a hatóságnak Téged tájékoztatnia.

Biri007 # 2016.07.27. 18:10

A mostani ügyben egyébként több hatóságnál nyomoznak. Miért tart ennyire sokáig,hogy kihallgassák vègre?

Biri007 # 2016.07.27. 18:08

Semmit nem kaptam. Mikor a pénzt visszakaptam ,jelentettem a rendörségen. Elvileg mindenkit kártalanitott, ki sem hallgatták . 143 embernél ez szerintem elképzelhetetlen.
A mostaninál mikorra várható a kihallgatása ennek a személynek? 3 hónapja lesz, hogy feljelentettem és még csak ez sem történt meg. Cimet is adtam le, mert tudom hol lakik. Akkor miért nem haladnak?

Öreg Tölgy # 2016.07.27. 17:45

Először talán annak kellene utána nézni, mi történt az ügyben. Elrendelték-e a nyomozást, vagy - a második ügyben - megszüntették-e. Ha a feljelentésed elutasították vagy a nyomozást megszüntették, arról határozatot kell kapnod (már ha feljelentő vagy). Az ellen egyébként panasznak is helye van.

Biri007 # 2016.07.27. 17:18

Üdvözletem! Május 3-án tettem meg a feljelentésem inetrnetes csalás ügyben több károsulttal egyszerre. Azóta semmi nem történt. Mikorra várhatóa gyanusított kihallgatása? Kiderítettem a cimét is, leadtam de a rendörségen majdnem hogy vállat vontak. Azóta is érkezett ellene több feljelentés.

A másik kérdésem:2014. augusztusában indítottak egy szintén csalás ügyben nyomozást 142 sèrtett volt. Bár kártalanított az elkövetö, de ezt akkor sem értem: nem emeltek vádat ellene, mert mindenkit kártalanitott a vademelés elött, illetve ki sem hallgatták. Büntetve volt, /van mert a felfüggesztettje le sem járt,mikor ezt elkövette, ugyanilyen ügy miatt. Nem elöztesbe kellett volna csapni Azonnal? Már féléve meg volt az ítélet,mikor újrakezdte, ez igy nem igazságtalan???