Tulajdon elleni szabálysértés


Öreg Tölgy # 2016.08.17. 15:35
  1. Nyilván azt senki nem fogja tudni kitalálni, melyik stiklid miatt idézhettek.
  2. A kár megtérítése a már elkövetett szabálysértést vagy bűncselekményt nem teszi semmissé.
  3. Feljelentést visszavonni nem lehet (felteszem, egyik potenciális sértett sem a hozzátartozód).
  4. Szabálysértési eljárásban "a meghallgatás utáni bezárás" fogalmilag kizárt.
Biri007 # 2016.08.16. 19:28

A meghallgatás után bezárnak?

Biri007 # 2016.08.16. 19:00

Tiszteletem! Ma kaptam egy levelet, miszerint tulajdon elleni szab.sértés miatt beidèztek meghallgatásra.
A kérdésem az lenne,hogy tudomásom van róla,hogy az egyik ismerösöm csalással jutott némi pénzhez, amit én fizettem vissza az ö nevében a károsultnak. (A saját számlájára kérte, tehát nekem semmi közöm nem volt hozzá) Bàr nem hallgatták még ki, attól fèlek,hogy emiatt idéztek be engem társtettesként. Holott én tényleg csak befizettem a pènzt a bankba, amire megkért.
Illetve márciusban volt 3 csomag keveredésem, az egyik hölgy feljelentett, de megtéritettem a kárt. Emiatt beidézhetnek? Azt mondta visszavonta a feljelentést.
Illetve mennyiben befolyásol ez egy felfüggesztett börtönbüntetést? Én most teljesen ártatlannak érzem magam, egyik esetben sem volt szándékomban csalni, a másodikhoz szinte semmi közöm. Öt pedig ki sem hallgatták.
Válaszukat köszönöm!