Információs rendszer vagy adat megsértése


deadpool # 2016.08.31. 16:00

U.i. 2.: Volt már ilyesmi ügye egy ismerősömnek akinek az asztali pc-jét foglalták le de a winchestere kivételével visszakapta azt mert találtak a winch-en terhelő bizonyítékot ellene.
Szóval ebből kiindulva reménykedek hogy nem lesz semmi gond.

deadpool # 2016.08.31. 15:53

U.i.: Azt elfelejtettem hogy családtagjaim mindannyian tanúként voltak, és a laptopok átnézése és szakértői véleményezése után én is tanúként vagyok behívva.

deadpool # 2016.08.31. 15:44

Kedves Fórumozók!

A történet: júniusban lefoglalt a rendőrség 3 laptopot, egy pendrive-ot és egy okos mobilt informatikai rendszer megsértése miatt.
A mai napon kaptunk egy csomó levelet hogy a lefoglalt dolgokat el lehet hozni. Mindet, azaz a lefoglalás megszűnt. Nincs leírva hogy az egyik laptop winchesterét vagy bármit visszatartanák.
De engem behívtak tanúskodni az üggyel kapcsolatban (persze az ügyvédemmel megyek).
Az oldalon ezt találtam: "Amennyiben nem találnak a feljelentés tárgyát
vagy más bűncselekménnyel kapcsolatos
információt a gépeden, akkor azt a szakértői
vizsgálat lezárultával visszaadják. Ha találnak
bármilyen bűncselekményhez kapcsolódó
adatot, akkor a rendőrség bizonyítékként az
eljárás lezárultáig visszatarthatja azt."
Akkor most ez azt jelenti hogy az üggyel és semmi egyéb mással kapcsolatosan nem találtak semmit a cuccokon így a nyomozást megszüntetik, azaz ismeretlen tettes ellen lezárják?
A szakértő elküldte a véleményét már.
És az én kihallgatásom már csak amolyan rutin, kötelező dolog hogy meg legyen a jegyzőkönyv a vallomásomról? Mert a családtagjaimat mind kihallgatták már.

Köszönöm a válaszokat!