Öngyilkossággal fenyegetőző lány


Attila111111 (törölt felhasználó) # 2016.09.13. 09:56

:)

Dr.Attika # 2016.09.13. 09:38

Nem kellene ezt a témát tovább feszegetni.
Székely-vicc.
Mondja a székelynek a felesége:
Terhes a szomszédék lánya.

  • Székely: Az az ő dóga.

Feleség:Azt is beszélik, hogy maga a gyermek apja.
Székely: Az az én dógom.
Feleség: Ha ez így van, akkor a folyónak megyek és öngyilkos leszek.
Székely: Az meg a tedógod.

Burn Out # 2016.09.13. 05:44

szívesen :) azért remélem Öreg Tölgy majd kiegészíti, vagy kijavítva :) én így tudnád elhatárolni.

asagittar # 2016.09.13. 05:32

Köszi szépen a magyarázatot !

Burn Out # 2016.09.12. 15:04

az öngyilkosságban közreműködés I. fordulata (rábírás) felbujtói tevékenység, a II. fordulata bűnsegédi.

a pszichikai ráhatás erős, célzott, akaratot hajlító vagy bénító.

a felbujtói tevékenység olyan ráhatás, amelynek következtében az öngyilkosság elkövetésére irányuló elhatározás kialakul, de az akaratát nem bénítod, vagy hajlítod meg. (pl.: azt mondod neki, hogy ha öngyilkos leszel, akkor minden problémád megoldódik.) ha a nyakára jársz és egyfolytában mondod neki, hogy nyírja már ki magát, benne ez félelmet, riadalmat kelt, aminek következtében az önálló akaratának megfelelően nem tud cselekedni, külső ráhatásra cselekszik, akkor az lenne pszichikai ráhatás.

asagittar # 2016.09.12. 13:29

*elhatárolásra

asagittar # 2016.09.12. 13:28

És azt el tudnátok magyarázni hogy ez mit jelent?

Erre mondanátok példákat? Mert ez a megfogalmazás azért elég tág . Ennyi erővel mondhatja egy nő, hogy egy férfi öngyilkosságba kergette, mert elhagyta. Szóval ez hogy értelmezhető? (lent, az elhatározásra vonatkozik a kérdésem, amit bemásoltam). Köszi előre is!

Elhatárolás
Az öngyilkosságban közreműködést el kell határolni az öngyilkosságba kergetéstől, mely pszichikai ráhatás útján elkövetett emberölést valósít meg.

Attila111111 (törölt felhasználó) # 2016.09.12. 07:38

:D

Jó a humorod és a vicceid.

Dr.Attika # 2016.09.12. 07:04

Adoma:

A Budapesten lakó gyermek levelet ír Pakson lakó szüleinek:

  • Küldjetek pénzt vagy a Dunába ölöm magam.

Szülők :

  • Pénzt nem küldünk, Paksnál várunk a Duna parton.

Ennyire kell ezzel a kérdéssel foglalkozni.

Öreg Tölgy # 2016.09.11. 16:29

Igen ám, csakhogy a fenyegetés mindkettő tényállási eleme. Az pedig ugye súlyos hátrány kilátásba helyezése, ami alkalmas arra, hogy a megfenyegetettben komoly félelmet keltsen. Az, hogy az érzelmi zsaroló öngyilkos lesz, a megfenyegetett vonatkozásában félelemkeltésre - megítélésem szerint- nem alkalmas.

Burn Out # 2016.09.11. 15:28

Öreg Tölgy: valóban igazad van. gondolkodtam zsaroláson is a jogtalan haszonszerzés miatt, de végül elvetettem (valószínű a kényszerítés szubszidiárius jellege miatt).

Öreg Tölgy # 2016.09.11. 14:45

Legfeljebb büntetőjogon kívül úton.

Attila111111 (törölt felhasználó) # 2016.09.11. 14:42

Az ilyen zsaroló ellen nincs olyan, hogy kényszeres gyógykezelés? Megérdemelné, hogy máskor ne fenyegetőzzön.

Öreg Tölgy # 2016.09.11. 13:41

Annyiban nem értek egyet B.O. kollégával, hogy szerintem nem kényszerítés a lány cselekménye (mivel pénzt követel, ezért zsarolás lenne, de kétlem, hogy az ÖNgyilkossággal fenyegetés megfelelne a félelemkeltésre alkalmas súlyos hátrány kilátásba helyezésének), az viszont teljesen nyilvánvaló, hogy a kérdező részéről az öngyilkosságban közreműködés fel sem merül.

Burn Out # 2016.09.11. 12:45

Szívesen :)

asagittar # 2016.09.11. 12:43

Nagyon szépen köszönöm a korrekt válaszod és jó hétvégét !

Burn Out # 2016.09.11. 12:13

Jogot végeztem, jogász vagyok.

Öngyilkosságban közreműködés akkor lenne, ha Te bírnád rá (beszélnéd rá, ösztönöznéd stb.), hogy elkövesse, vagy az öngyilkosság elkövetéséhez segítséget nyújtanál (pl.: az ehhez szükséges feltételekben segítenél).

A lány viszont a fenyegetőzéssel a kényszerítés bűncselekményét elkövetheti.

asagittar # 2016.09.11. 12:09

És csak azért kérdezem ilyen hangsúlyosan, mert a lány még direkt hozzá is tette, hogy mindenkivel tudatni fogja hogy miattam került ennyire padlóra !

MÉgegyszer köszi a válaszokat !

asagittar # 2016.09.11. 12:05

Burn out, köszönöm a választ, tudom, hogy feltettem a polgár jogi fórumon is, de utána olvastam és szeretném ha megnyugtatnátok!

Van ugye az öngyilkosságban közreműködés, de az egyértelműen nem lehet rám igaz, sőt nyugtattam, hgoy ő egy értékes ember, ne csináljon ilyen butaságot, nyugodjon meg, sőt egyáltalán hogy mondhat ilyet? Igy reagáltam!

Szóval Burn out, először is köszi a választ, másrészt ne haragudj hogy megkérdezem, de jogot végzett vagy tanult vagy? Csak hogy tudjam, hogy a válaszod alapján megnyugodhatok.

Köszi és főleg köszi a gyors választ !

Burn Out # 2016.09.11. 11:58

nem

asagittar # 2016.09.11. 11:56

Sziasztok,

Van egy hölgy az életemben, akivel már egy ideje ismerkedem és azt igértem neki hogy támogatni fogom anyagilag és munkát adok neki és felkarolom.

Párszor találkoztunk csak, szexuális kapcsolat nem volt, de eddig is mindig úgy éreztem, hogy anyagilag le akar húzni, hiszen mindig újabb és újabb dolgokkal jött elő, hogy neki ezt meg azt ki kell fizetnie, de én mindig hárítottam végül, de elmondtam neki hogyha nagy bajban lesz, segítek.

Eddig mindig sikerült a segítséget elódázni, viszont mint mondtam, a nővel nem is volt szexuális kapcsolat csak találkozgattunk néha, ezen kívül inkább az interneten tartottuk a kapcsolatot és leveleztünk.

Most azzal jött hogy egy hatalmas anyagi problémája van, amit semmiképp nem tud megoldani és én vagyok az utolsó reménye és véget vet az életének, ha nem segítem ki.

Ilyen esetben bármilyen bármilyen bűncselekményt elkövetek, ha esetleg mégis ártana magának? Mert sajnos korábbi igéreteim ellenére, úgy érzem, hogy nem szeretném támogatni a lányt, csak ki akar használni és a vonzalom sem a régi (ezt megmondtam neki!) Persze kétlem hogy megtenné és nagy szinész a csaj, de felmerült bennem a kérdés, hogy emiatt büntetőjogilag kerülhetek e bajba.
Szerintem nonszensz lenne, ha igen!

Köszönöm szépen a segítségeteket !