számítógépes csalás


ObudaFan # 2016.09.21. 20:09

Ez még szabálysértés, ha ez az egy eset volt csak, pénzbírság várható. Lefoglalás az lehet. Olyan is van azért, hogy a tanúból lesz gyanúsított.

tauruss2 # 2016.09.21. 17:42

Jó estét!

Ha interneten keresztül károsítottam meg egy személyt körülbelül 10.000 FT-al, az milyen büntetést vonna maga után?

Kaptunk egy levelet, hogy egyik családtagot beidézték tanúnak, amikor felhívtuk a számot azt mondták "számítógépes csalás" történt és hozzánk vezettek a "nyomok", mondtak egy nevet is, hogy kit keresnek de engem egyáltalán nem úgy hívnak. Azt is belemondták a telefonba, hogyha nem tud semmit akkor nem is kell semmit mondania.
Mennyi az esélye, hogy folytatódik az eljárás a kihallgatás után, ha a tanú nem tud semmit?(más tanú nem igazán van) Miért tanúként, és nem gyanúsítottként hívtak be valakit közülünk, ha tudják hol történt? Névtelen elkövető ellen történt a feljelentés, nem tudják pontosan ki volt az.
A büntetéshez elég egy szolgáltatótól szerzett IP cím?
10.000 Ft-os csalás az még szabálysértésnek számít?
Ekkora összegért mi a valószínű büntetés büntetlen előélettel? és akkor ha a sértettnek vissza is fizetem az összeget, és még be is ismerem?
Mekkora eséllyel foglalják le átvizsgálásra a házban található eszközöket?

A válaszokat előre is köszönöm