Reintegrációs őrizetes kedvezmény tárgyalása


István199404 # 2018.08.25. 08:57

Aki tudja a választ kérem segítsen!

Dr.Attika # 2018.08.25. 08:55

Ki mer itt Önnek válaszolni Toma 998 reagálása után.

István199404 # 2018.08.25. 08:43

Tisztelt ügyvéd úr, azzal a kérdéssel fordulok önhöz, hogy a reintegracios őrizethez milyen papirokra lesz majd szükség? Mert ügyebar ha bekerulnek az elsőnek megy a bv partfogohoz és utána a bv bíró fogadhatja el, de viszont azt a részt sehol sem találom, hogy milyen papírokat adjak majd le a kérelemmel, pl értek itt a lakás szerződésre, vagy hogy szivessegi lakhasznalo vagyok, vagy a munkaval kapcsolatban egy papír hogy alkalmaznának e valahol? Ezeket sehol sem találom!! Köszönöm a választ.

Toma998 # 2018.08.09. 21:15

Semmilyen konkret ugyrol nem volt szo mig az elozo komentekben sokkal konkretabbak kerdeztek egy en annyit kerdeztem vonatkozik e ra es maga letamad????!!!! Szerencsetlen

Masoknak tudott normalisan beszelni kuriatol kezdve mindent leirt engem meg letamad??
Gratulacio veregesse meg a sajat vallat bohóc????????

Toma998 # 2018.08.09. 21:12

5ev 5honap elnezest de azert ilyen kedvesnek sem kell lennie 2.5millio forint volt azz ugyved.. bonyolult ugy es csak egy kerdesem lett volna h vonatkozik ra vagy nem de azert ilyen kedves se legyen mar ha megkerhetem dr attika....fekudjon le azt jarkaljan!!

Ui:. Ez egy 10/10-es jogi fórum Big Like

Dr.Attika # 2018.08.09. 09:23

5 év 5 napot nem kaphatott, mert a szabadságvesztést években és hónapokban lehet meghatározni. Ez a fórum nem alkalmas arra, hogy konkrét ügyekben tanácsot kérjen. A konkrét ügyekben szükséges az első, ha van másodfokú ítélet ismerete. Bizonyára talál a lakóhelyén vagy közelében büntetőjogban jártas ügyvédet. Keresse meg. Az is nyilvánvaló, hogy ez pénzbe kerül, mint egy kiló kenyér.

Toma998 # 2018.08.08. 22:57

Üdvözlöm!
Érdeklődni szeretnék a testvérem 5ev 5napot kapott rá vonatkozik reintregráció? Előzetben 6hónapot ült és most mar masfelet!!

A bírósági ítélet 5ev 5nap amibol 2ev 10honapot kell leulnie

Eleonóra24 # 2018.01.05. 20:51

Reintegrációs őrizet alatt végzett munkához szeretnénk munkáltatói szándéknyilatkozatot beküldeni (bevonulás előtti munkahelye foglalkoztatná továbbra is) ennek a megfogalmazásában szeretnék segítséget kérni, illetve hogy mi az aminek érdemes, vagy szerepelnie kell benne! Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

Dr.Attika # 2018.01.04. 05:38

Mint írtam a Kúria előtt folyik az eljárás. Az elítéltnek joga de nem kötelezettsége a részvétel.Bizonyosan volt védő az eljárásban. Vele kell megnézetni az első és másodfokú ítéletet. Ha van felülvizsgálati ok, akkor érdemes elindítani. Ha egy évet sikerül lefaragni, akkor már megérte mert jogosult lesz a terhelt reintegrációs őrizetre.

Szomi # 2018.01.03. 19:47

Ezeket a felülvizsgálati eljárásokat a kúria tárgyalja, az elítélt jelenléte nélkül?
Köszönöm szépen az információt, utána fogok járni ennek a lehetőségnek.

Dr.Attika # 2018.01.03. 18:53

Röviden és tömören. A felülvizsgálati eljárásba a felek valamelyikének indítványára a jogerős ítéletben megállapított tényállásra vont jogi következtetés vizsgálatára kerül sor. Ez egy rendkívüli jogorvoslati eljárás, mely a Kúria előtt folyik.
Pl.: jogerős ítélet szerint A megölte B-t előre kitervelten, ezért 18 év fegyházban letöltendő szabadságvesztésre ítélték. A védő felülvizsgálati indítványt terjeszt elő, amelyben azt állítja, hogy A valóban megölte B-t de azt nem előre kitervelten, hanem erős felindultságban tette, ezért a maximális büntetés 8 év. Ha a Kúria neki ad igazat, akkor a büntetést is 8 évre vagy az alá viszi le.

Amanda12 # 2018.01.03. 18:14

Jó napot a kérdésem a következő mitt takar az hogy felül vizsgálat milyen ügyben kérhető ilyen .

Dr.Attika # 2018.01.03. 04:49

Nem perújítást írtam hanem felülvizsgálatot. Az nem jár semmilyen hercehurcával az elítélt részéről.

Szomi # 2018.01.02. 19:55

Nagyon szépen köszönöm a válaszát.Sajnos egy perújítás nagyon sok hurcoltatással jár az elítélt részéről , és ilyen esetekben nincs rugalmasság a büntetés végrehajtás felöl. Szállítások, levél váltás, kapcsolattartás, stb. Talán van még rá esély, hogy változzon ez a törvény rendelkezés, és módosítanak esetleg a javunkra. Még egyszer nagyon köszönöm a segítséget.

Dr.Attika # 2018.01.02. 06:01

Érdemes lehet felülvizsgálati eljárást kezdeményezni. Hátha le lehet hozni a büntetést legalább 5 évre.

ObudaFan # 2018.01.01. 21:56

Egyelőre 5 év a határ továbbra is.

Szomi # 2018.01.01. 08:39

Üdvözletem.
Kérdéssel fordulnék a fórumhoz. 2018-ban változásokra lehetett számolnunk a reintegrációs őrizettel kapcsolatban. Követem a Magyar Közlöny kiadásait, viszont ami engem érdekelne, nem láttam benne. A párom kereken 6-év börtön büntetésre lett ítélve, már 3-év lassan eltelik. Adócsalás. Sajnos kicsit nagyobb büntetést szabtak ki rá mint amit érdemelt, de ezen már nem tudunk változtatni. A kérdésem az lenne, hogy a reintegrációs őrizet még most is csak az 5-év alatti össz. büntetetteknek kérhető, vagy ki tolták valamennyi idővel? Nagyon jó lenne, ha ez változott volna, már csak a túlzsúfoltságra való tekintetben is. Köszönöm szépen előre is a számomra fontos választ.

ObudaFan # 2017.10.01. 20:41

Ha nincs kizárva a kedvezményből, akkor 19 hónapot kell letöltenie, beleértve a már letöltött részt is.
Hogy ebből mennyi lesz a reintegrációs őrizet, az attól függ, miért ítélték el:
legfeljebb egy év, ha az elítéltet gondatlan bűncselekmény elkövetése miatt ítélték szabadságvesztésre,
a fentieken kívül legfeljebb tíz hónap.

Brizso # 2017.10.01. 01:23

Üdvözlöm a Válaszadókat!
Szeretném megkérdezni mivel abszolút járatlan vagyok a témában,hogy 5év utána 09.25. megszületett az eddig büntetlen előéletű párom ítélete;
2év 4hónap letöltendő szabadságvesztés.
Nem értettük a büntetés súlyosságát mivel nem voltunk még ilyen helyzetben. Egyetlen terhelő vallomás volt a párom ellen amit az illető visszavont. Se rajtaütés,se tárgyi bizonyítékok nem voltak mégis 6hónap előzetesben volt. Mikor kikerült ügyvédet váltottunk aki ígérte ebből csak felfüggesztett lesz! Erre megszületett a 2év 4hó! Még nem tudjuk mikortól kell bevonulnia csak a félév bent töltött időt tudjuk,hogy megvolt!
Szeretném megkérdezni,hogy a R.Ő kérelmet bevonulás után mikor adja be és,hogy hogyan fog igy változni a kiszabott ítélet? Köszönöm szépen!

Dr.Attika # 2017.09.28. 08:14

Nem volt. A "börtönhiradónak" meg ne dőljön be.

kérdező 59 # 2017.09.28. 06:12

Szept.9 óta. Köszönöm a választ.

ObudaFan # 2017.09.27. 13:16

Mármint hogy mióta volt-e változás?

kérdező 59 # 2017.09.27. 06:57

Ügyvéd Urak!
Azt szeretném kérdezni, hogy volt-e, valamilyen változás illetve terveznek-e újabb változtatásokat a büntetésüket töltőkkel kapcsolatban. Átlag 2-3 hetenként jönnek ilyen pletykák, és akkor újra és újra meg kell kérdeznem Önöktől. Köszönöm a türelmüket és a választ.

Attila10 # 2016.09.29. 06:57

Köszönöm!

Tulajdonképpen mit jelent feltételes szabadságra bocsátott elítélt esetében a külföldre utazási tilalom, a gyakorlatban hogyan működik ez a dolog?

Van lehetőség a külföldre utazási tilalom mellőzésére, tehát lehet kérni indokolt esetben, h azt ne alkalmazzák?

Öreg Tölgy # 2016.09.28. 19:44

Feltételes szabadságra bocsátás kapcsán meg elég, ha annyit ír, hogy: kérem, szíveskedjenek előterjesztést tenni a büntetés-végrehajtási bírónak feltételes szabadságom engedélyezésére.

A feltételes szabadság pedig legalább 1 év, tehát hiába rövidebb a kedvezmény, egy évig tart a feltételes, és ehhez igazodik a külföldre utazási tilalom is.

Viszont ha eredményesen telik el az egy év, akkor a büntetés kitöltésének időpontja az a nap lesz, amelyen a büntetés letelt volna (tehát a példában pl. 5 hónappal a feltételes szabadságra bocsátás után).