kirendelt védő jogai


Dr.Attika # 2016.10.06. 09:41

Ne negligáljuk a Súgás féle hirdetést. ( kompromisszum). Vélhetőleg nagyon sok "birka" meg fogja őket keresni. Le is kaszálják őket, semmit nem teljesítve.

Egyjogász # 2016.10.06. 06:45

"Korrekt ügyvédeket biztosítunk a budapesti lakosságnak!"

Mi meg simlis ügyvédeket biztosítunk a vidéki lakosságnak!

Dr.Attika # 2016.10.06. 06:28

Nem értem a kérdést. Laikusként nem kellene ilyen kérdések megoldásába belefogni.

BataG # 2016.10.06. 04:51

Dr.Attika:
Köszönöm.
De - s bocs, hogy visszakérdezek - ez (amit írsz) a vádiratban említett idegen (más polgári bíróságon lévő egyéb, polgári; de egyébként a vád 'megalapozására' is figyelembe vett) ügyre is vonatokzik ?
(A bíróság útján értem, hogy betekinthet, ... de hát azt előzetesen kéne értékelni, mielőtt a büntető akta részévé válik, hiszen - elvben - akár terhelő adatok is lehetnek benne. Gondolom én, laikusként.)

Dr.Attika # 2016.10.02. 07:57

Védőnek- legyen kirendelt vagy meghatalmazott- adatgyűjtése kapcsán joga van bármely iratba- kivéve a titkos iratokat- betekinteni, azokról másolatot kérni. Ha valamiért közvetlenül nem kérheti, akkor a bíróság útján jogosult arra.

Súgás # 2016.10.02. 07:12

Korrekt ügyvédeket biztosítunk a budapesti lakosságnak!

ObudaFan # 2016.09.30. 14:28

Ahhoz nincs joga. Kérheti, hogy a bíróság az ő ügyében szerezze be a másik ügy iratait és ha ez meglesz,. akkor már meg tudja majd tenni.

BataG # 2016.09.30. 09:23

Kirendelt védő egyéb ügyben gyakorolható iratbetekintési, tájékozódási jogairól szeretnék érdeklődni.

Ha abban az ügyben a vádirat, amelyikben a védőt kirendelik tartalmaz, megnevez ügyszámmal másik bíróságon másik aktát (ráadásul nem is büntetőt), akkor a kirendelt védőnek van-e jogosultsága - védői tisztéből, poziciójából fakadóan - arra, hogy abba a (vádiratban konkrétan, ügyszámmal említett) másikbírósági aktába betekintsen, iratot tanulmányozzon ?

Mitől függ, hogy igen vagy nem ?

Kirendelt védő feladatai közé mennyiben tartozik a vélhetően releváns adatok feltárása, begyűjtése, (elő)értékelése ?