Közigazgatási bírság - behajtani tilos kivéve[...]


gerbera317 # 2016.10.08. 12:36

Aha. És jól megvágnak a pótkerék hiányáért...

Attila111111 (törölt felhasználó) # 2016.10.08. 12:01

Ez jó, köszi Dr.Attika a tippet! :)

Dr.Attika # 2016.10.08. 11:56

Állítólag ilyen esetek elkerülése végett eredményes, ha egy gépkocsi emelővel félig felemeljük a gépjárművet majd papírra ráírjuk és a hátsó szélvédő lapát alá helyezzük, hogy "Gumi csere folyamatban, új gumiért mentem." Ez már műszaki hiba miatt megállás és nem bírságolható. Azért hajtott be, hogy biztonságosan behajthasson.

fekete mamba # 2016.10.08. 10:57

Elengedni nem fogják, ez még szabálysértési eljárásban sem lenne végszükség. Viszont a fellebbezés illetékkötelessége miatt egyszer valakinek illene Alkotmánybírósághoz, vagy Strasbourghoz fordulnia. Úgy gondolom, hogy alapvető emberi jogot sért, ha bárminemű büntető jellegű intézkedés ellen pénzbe kerül fellebbezni.

Rexor # 2016.10.04. 10:47

Azt hogy engedjenek belőle, arra nincs esély. Részletfizetés lehetséges.

csib # 2016.10.04. 10:01

Kedves Fórumozók!

Egy 30.000Ft-os közigazgatási bírságot kaptam egy olyan helyen ahol mindkét irányból tilos behajtani kivéve engedéllyel.

Vállalkozó vagyok egy ügyfélhez mentem egy laptopot csupán elhozni, azert hajtottam oda be (ott lakik, azon a részen) pár perc volt az egész de szépen meg lettem büntetve.(felmentem hozzá majd kitalálta hogy nézzem meg a nyomtatóját is így körülbelül 15-20 percet voltam ott)

Szem előtt tartva azt hogy iskola mellett vállalkozok (számítógépeket szerelek) így ez a bírság horribilis.

Voltam bent a rendőrségen, de elhajtottak, hogy nincs engedmény. (részletfizetés az van 3000-es illetékbélyeg mellett) valamint 5000-es bélyeggel fellebezhetek, de a rendőr véleménye szerint értelme nem sok lenne.

Van rá mód szerintetek, hogy engedjenek belőle vagy abszolút nincs? Esetleg valamit tudok tenni még amit a rendőr nem mondott el?