Könnyű testi sértés kísérlete ???


Öreg Tölgy # 2016.10.30. 05:45

Az, hogy egy bűncselekmény létezik-e, és hogy egy konkrét eset bizonyított-e, az két teljesen különböző dolog.

(Pedig megtanulhattam volna már, hogy a közvéleményben ez nem így van. Nem Vadangyalt akarom bántani, mert ő egy jó szándékú kérdező, de a Gyakori Kérdéseken sokszor jártam így, ahol rengeteg hat elemis szakjogász van. Egyszer megkérdezte valaki, milyen bűncselekmény az, ha valakik egy bezárt szobában szexre kényszerítenek egy nőt, én válaszoltam, hogy szexuális erőszak minősített esete, öten beírták, hogy hülye vagyok, mert az semmi, mert nem lehet bizonyítani.)

Vadangyal # 2016.10.30. 01:05

Köszönöm.

Magánvádló és házastársa állítja, hogy egyiküket felpofozták.

Vádolt és házastársa állítja, hogy nem volt tettlegesség, csak vita.

Puszta kezek, senkinél semmi eszköz, nincs látlelet, nincs tettlegességre bizonyíték. Nincs egyéb tanú.

Ítélet: Kts. kisérlete.

Érti ezt valaki?

ObudaFan # 2016.10.29. 10:06

Egy pofon az inkább tettleges becsületsértés. De például valamilyen nem túl veszélyes, nem túl éles, de azért szúró-vágó eszközzel kivitelezett magatartás az lehet kts kísérlete.

Vadangyal # 2016.10.28. 12:52

Ok.

De mi lehet az a könnyű testi sértés okozására alkalmas magatartás, amely nem lévén sérülés, kísérletnek minősül?

Egy pofon, látlelet nélkül, inkább tettleg elkövetett becs.sért. szabálysértési alakzata.

Esetleg valaki pofonra lendíti a karját, de nem találja el a "sértettet"?

Nemtom.

Öreg Tölgy # 2016.10.28. 11:29

Már miért ne lenne?

Minden szándékos, ún. eredmény-bűncselekménynek van kísérlete. A testi sértés is eredmény-bűncselekmény, mert az e tettet az eredménye (a testi épség vagy az egészség sérelme) szerint határozza meg. A könnyű testi sértés eredménye a 8 napon belül gyógyuló sérülés, ha valaki ennek okozására alkalmas magatartással megkísérli azt, de a sérülés nem jön létra, akkor ez a helyes minősítés. Az más kérdés, hogy - ugyanúgy, mint a befejezett könnyű testi sértés - csak magánindítványra büntethető.

Vadangyal # 2016.10.28. 09:24

Üdv a Csapatnak!

Könnyű testi sértés kísérlete.

Van ilyen???

Ilyesmiért elítélhetnek valakit?

Van erre tényállás?

Azt tudom, hogy könnyű testi sértés minősülhet súlyos testi sértés vagy egyéb, akár élet ellenes cselekmény kísérletének is.

De.

Könnyű testi sértés kísérlete miből jön, jöhet?

Könnyű testi sértés előkészületét sem szankcionálja a Btk.

Várom, mit szóltok ehhez.

Vadangyal