biztosítási csalás


Advokat # 2005.04.18. 21:01

Hát én a gyakorlat embere vagyok, a jogelmélet nem a kenyerem.:)) De mi az igazság????:))))))

Nick Name # 2005.04.18. 17:23

Az igazság MINDENEK előtt! :))))


Nick Name

Advokat # 2005.04.18. 17:12

Szia Nick!

Azért megérdemelt egy kis pszichés nyomást. nem kell mindig annyira pontosnak lenni:)))))

De persze amúgy igazad van. De nem engem választott ügyvédnek:)

Nick Name # 2005.04.18. 16:54

Na azért annyit pontosítsunk, hogy nem mindegy: a kocsi volt 2,1 millió vagy a tartozás. :)

Egyébként ettől függetlenül szinte kizártnak tartom, hogy - ha büntetlen vagy - ezért végrehajtandót kapj.


Nick Name

Advokat # 2005.04.18. 15:15

Szívesen, de azért ez nem azt jelenti, hogy nem ítéllek el. Megérdemelnéd, hogy elítéljenek, ha bíró lennék meg is tenném, persze ha az ügyvéded lennék, akkor más szemszögből kellene néznem. de hát ez van.

Mint mondottam volt, az elévülési idő fontos. 2,1 M forint esetében ez 5 év. Az nagyon hosszú idő.

zoli100 # 2005.04.18. 14:22

Köszi szépen.
Azért remélem, megnyugszik az öreg. (Bár már a letöltendő sem érdekelne, felkészültem rá.)
De hogy ilyen többet nem csinálok, az biztos. Jó lecke volt.Soha nem volt a törvénnyel összeütközésem, ez nagyon hülye ötlet volt tőlem.
A kocsi 2,1 M volt egyébként.
Még egyszer kösz.

Advokat # 2005.04.17. 15:19

Az értékhatár adja az első és legfontosabb támpontot:

  • 200 E - 2 m :3 év;
  • 2 M - 50 M : 1-5 év; ( enneél többet biztos nem ért az autó:)

Az elévülési idő a büntetési tétel felső határa. Az, hogy a bíróság milyen büntetést szabna ki nagyon sok mindentől függ, amibe itt bele sem mennék. De, mint látható 5-6 év kizárt, és ha eddig nem volt semmi hasonló ügyed, akkor könnyen előfordulhatna, hogy még letöltendőt sem kapnál.

zoli100 # 2005.04.15. 14:02

Sziasztok. Csináltam egy baromságot: összetörettem az autómat, amin még banki kölcsön volt, aki összetörte, adott lapot, így a kötelezője kifizette a banki tartozást az autóra. Most a biztosító embere (valami roncskereskedő)elvitte az autót.

Azonban van valaki, aki tud erről, és azzal fenyeget, hogy lecsukat miatta.

Tudom, hogy hülyeség volt, már százszor megbántam, de visszacsinálni nem lehet.
Mennyi esély van arra, hogy megúszom, ha feljelentenek? Illetve milyen büntetésre számíthatok? Apósom (ő fenyeget)szerint 5-6 évet simán rámhúznak.

Nagyon sürgős választ várok.