Hatalmi vagy befolyási viszonyával visszaélés?


Jano90 # 2016.12.21. 14:31

jav.: 'én kerülnék'

Jano90 # 2016.12.21. 14:31

Köszönöm, akkor ez bukó, ennyire nem vagyok bátor. A végén még kerülnék sz.póágra.

Öreg Tölgy # 2016.12.21. 07:20

"Öreg Tölgy: úgy nem lehet kikerülni a dolgot, hogy valamilyen más jogcímen kapja a lóvét?"

De lehetne, csak nem valószínű, hogy bárki elfogadná ezt a védekezést.

Jano90 # 2016.12.20. 12:44

Burn Out: azt én bevallom, el se olvastam, csak elfogadtam :)

Öreg Tölgy: úgy nem lehet kikerülni a dolgot, hogy valamilyen más jogcímen kapja a lóvét? vagy ha rám akarja húzni a vizes lepedőt, akkor úgyis mindegy?

Tudom, hogy ez nem jogi szempont, de ránézésre ha azt mondaná, hogy 20 éves, simán elhinné bárki.

Burn Out # 2016.12.19. 21:04

megnéztem.... hát az ászf-ben is vannak érdekes dolgok...

Jano90 # 2016.12.19. 20:58

Semmi gond, én aztán nem vettem trollkodásnak. Egyébként akár konkrét cél nélkül is érdemes regisztrálni, kiváló korrajz :)

Jano90 # 2016.12.19. 20:56

Öreg Tölgy: köszönöm szépen. Akkor ezek szerint felejtős. Nem gondolom egyébként, hogy zsarolásra megy ki a játék, csak azért aki ilyenre adja a fejét, annak célja a gyors pénzkeresés, a kevés munkával pénzkeresés, ebben alapból nincs semmi gond, mivel mindenki ezt szeretné. Csak mi van, ha később ezzel zsarolna, mint még jobb pénzkereseti lehetőség...

Burn Out # 2016.12.19. 20:52

kösz :) Öreg Tölgy - mint mindig - korrekt választ adott. bocs, hogy beletrollkodtam :)

Jano90 # 2016.12.19. 20:48

Burn Out: a "p" és a "cs" között "un" van és pont hu, de esküszöm, hogy nem reklámozni akarom.

Burn Out # 2016.12.19. 19:49

Jano90: pontosan hány betűből áll a p-vel kezdődő és cs-re végződő szó? mi a második, harmadik, negyedik, ötödik betű? csak szakmai alapon kérdezem :) a pipacs szóra más honlap jött be :)

Öreg Tölgy # 2016.12.19. 19:28

Szerintem erre gondolsz:

Btk. 198. § (4) bekezdés: Az a tizennyolcadik életévét betöltött személy, aki tizennegyedik életévét betöltött, de tizennyolcadik életévét be nem töltött személlyel a vele kapcsolatban fennálló hatalmi vagy befolyási viszonyával visszaélve szexuális cselekményt végez, három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

Ez szerintem nem kerülhet szóba, az alábbi azonban igen:

Btk. 203. § (2) bekezdés: Az (1) bekezdés szerint büntetendő, aki tizennyolcadik életévét be nem töltött személlyel való szexuális cselekményért ellenszolgáltatást nyújt.

Az (1) bekezdés egyébként három évig terjedő szabadságvesztést ír elő.

Jano90 # 2016.12.19. 10:20

Sziasztok! Az alábbi kérdésben kérném a hozzáértők véleményét. A cím nem biztos, hogy jó

Van egy társkereső oldal, ahol fiatal lányok kereshetnek idősebb férfiakat, akik "szponzorálják" őket (hosszú távú, kölcsönös elégedettségen alapuló kapcsolat). Az oldalt nem reklámoznám, p-betűvel kezdődik a neve és cs-re végződik, nemrég az Index is cikkezett róla. Én mondjuk nem vagyok nagyon idős, de 18 éves elmúltam, gondolom, hogy jogilag csak ez számít. Elkezdtem levelezni egy hölggyel, akiről kiderült menet közben, hogy még nem töltötte be a 18-at, épp csak elmúlt 17. Tudomásom szerint viszont anyagi támogatást nem lehet adni 18. életévét be nem töltött személynek, mert az "befolyásolásnak" és "visszaélésnek" minősül. Ezt rosszul tudom vagy hogyan kell értelmezni a vonatkozó szabályt? Az a problémám, hogy mi történik, ha a hölgyike fél év múlva gondol egyet és azt mondja, hogy nagyobbat szakít, ha hirtelen azt érzi, hogy "kihasználtam". Természetesen még semmilyen fizikai kontekt nem történt, nem követtem el semmit. (Illetve nem kérnék értékítéletet, hogy valaki miért keres ilyen kapcsolatot.)

Köszönöm szépen a segítséget előre is!