Egyetemlegesség


Molly123456 # 2016.12.29. 17:36

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Azzal a problémával fordulok Önhöz, hogy egy csalás ügyben bírósági végrehajtás lett,másodfokon egyetemlegesen az adóstárssal 1,7ezer forint fizetésre ítéltek a bankkal szemben. Az ítélet 2010.05,31-én lett jogerős és munkahelyem elvesztése miatt nem tudtam fizetni. Jelenleg én vagyok az adós és a barátom az adóstársam de ő külföldre menekült a ítélet után és nem fizetett semmit. A bank átadta egy önálló végrehajtónak XY-nak. Foglalási jegyzőkönyvet készített 2011-től 2012-ig, de nem volt a nevemen semmi így sikertelen volt. 2014-ben az ügy elkerült az EOS Faktor Zrt.-hez és tőlük kapom a csekkeket, hogy az 1,7ezer forintot fizessem ki. A bírósági ítélet a jegyzőkönyv szerint "szünetel" mert nincs tulajdonom amit lefoglaljanak. Az EOS-hoz bementem érdeklődni, hogy egyetemlegesség esetén a felét elengedik e, de egyértelmű választ nem kaptam, csak hogy fizessek ennyit meg annyit. Azt szeretném Öntől megkérdezni, hogy van e elévülésre lehetőség, vagy az EOS-al valami kompromisszumot kötni. Szeretném letudni ezt az egész éveken keresztül cipelő problémát, de az egész összeget nem tudom befizetni. Ön lát esélyt arra, hogy az Eos-al dűlőre jussak? Mik a tapasztalatai? Elévülés mikortól számít ez esetben? A bírósági ítélet vagy az EOS végzésétől számítva 5 év az elévülés? Utolsó csekket idén augusztusban kaptam. Mi várható még az Eos-tól lépés? Ha továbbra sincs vagyon a nevemen és fizetésem sincsen mit tehet?

Köszönöm válaszát!

Molly