Kedvezmények


Minon86 # 2022.02.12. 18:43

Köszönöm válaszát Kovács Béla Sándor.

Kovács_Béla_Sándor # 2022.02.12. 18:30

Úgy értem, akinek haszonélvezete van, annak nem kell befogadó nyilatkozat.

Minon86 # 2022.02.12. 17:10

Tisztelt Kovács Béla Sándor!
Vagyis úgy érti hogy nem fogadják el a 2/3-os haszonélvezeti jogot a befogadó nyilatkozattnál?
Kérhetnék kicsit bővebb információt ezzel kapcsolatosan?

Kovács_Béla_Sándor # 2022.02.12. 14:05

Nem.

Minon86 # 2022.02.12. 09:44

Tisztelt forumozók!
2/3 haszonélvezeti jogot elfogadját a befogadó nyilatkozatnál?
A haszonélvezezi joggal maga az elitélt rendelkezik ilyenkor is kell befogadó nyilatkozat a tulajdonosoktól?

Lőrik Ügyvédi Iroda # 2020.04.24. 10:32

Tisztelt Ivett0428,

A halasztás iránti kérelmet az első fokon eljáró bíróság előtt kell előterjeszteni. Főszabály szerint 3 hónapra halaszthatja el a bíróság a szabadságvesztés büntetés megkezdését. A 3 hónapot az ítélet jogerőre emelkedésétől számolja a bíróság! Azonban a BVOP által küldött szabadságvesztés megkezdése iránti felhívás a gyakorlatban 3 hónapot meghaladóan érkezik.

Van lehetőség hosszabb tartalmú halasztásra is, ha az elítélt élete közvetlenül veszélyben van.

https://lorik.hu/…oeljarasban/

Ivett0428 # 2020.02.03. 15:03

Sziasztok!Valaki tudna nekem valaszt adni arra,hogy màsod fokon a halasztàsi kérelemre mennyi idő van hogy be add a kérelmet ?Meg hogy 2év 6 honapra meg szoktàk e adni,ugy hogy első büntényes vagyok!
Meg hàt olyan jó ügyvédünk van,hogy csak a rahedli pénzt tudja felvenni mindenre azt mondja meg adjak ..jo lesz stb!duma!...de mutatni valamit még nem tudott!köszi a vàlaszt!

Marci53 # 2019.09.23. 12:22

Tiszteletem!

Mivel nem találtam ennél megfelelőbb témát, újat nyitni nem akartam emiatt, itt tenném fel a kérdést.

Egyik barátom feltételesen van szabadlábon. Külföldön vállalhat munkát? Pártfogója azt mondta neki, hogy elvileg nem, de gyakorlatilag vannak akik kint dolgoznak és ebből nincs gond, ha a jelentkezésekre haza tud utazni.

Kérdem én, ha ez így van, akkor lehet-e problémája a barátomnak Nyugat-Európában mondjuk egy igazoltatás során?

Illetve tud-e utazni olyan országba, ahol határellenőrzés van, de csak személyi igazolvány szükséges a határátlépéshez? Határellenőrzéskor nem lehet esetleg problémája?

Köszönöm előre is!

ObudaFan # 2018.11.27. 14:45

Ha nem vagy kizárva a kedvezményből és nem vagy visszaeső, akkor 1/3 a kedvezmény. 6 hónap után lehet RÖ, ha nem vagy kizárva.

Farkas1977 # 2018.11.25. 19:18

Tisztelt forumozók

2015 ös itéletből most kaptam meg a behivót!!
1 év 4 honap.börtön.
Ebből 5 honap 10 napot leültem előzetesbe.
Kérdésem hogy mennyi a kedvezmény?
Mikortol kaphatok RÖ t?
Ugyh van egy folyamatban lévő ügyem amiből még nincs 2. Fok.
Köszönettel

kapiarmin # 2018.11.21. 21:53

Tisztel Fórumozók!
Szeretnék segítséget kérni,hogy hogyan kell megírni a reintegrációs kérelmet?
Mit kell tartalmaznia?
Milyen papírok kellenek hozzá?
Kézzel vagy gépelten célszerűbb megírni?
Válaszukat előre is köszönöm!

moho # 2017.05.19. 22:43

Kedves Olga2015!
Azt irja hogy most olvasta..mégis hol?!!

Öreg Tölgy # 2017.05.19. 04:17

Ezek nem valós információk.

Olga2015 # 2017.05.18. 23:27

Sziasztok Halot valaki arol valamit hogy ez ev juliustol hatalyba lep egy uj jogszabaly arol hogy atulzsufoltsag miat viszakaphatjak a kedvezmeny akik nem vonultak be de jo a maga viseletuk? Tovaba most olvastam hogy szintan a tul zsufoltsag miat az itelet minden honapjabol harom napot vonak le ? Errol ki mit tud szeretnek erol fel vilagositastmert hogy ha valos informaciok szeretnem tudni hogy gyakorlatilag hogy fog mukodni. Koszonom mi hamarabi valaszukat

Öreg Tölgy # 2017.05.15. 04:37

Szerintem akkor kell, ha nincs saját lakás és vitás, van-e hova menni laknia az elítéltnek.

Szilárd21 # 2017.05.14. 19:08

Kedves Szakértők,

Újabb kérdés, másnak segítve:
Valóban kell feltételes szabaduláshoz, befogadó nyilatkozat?
Pl. nekünk nem kellett... de váltig állítják sokan, hogy az kell, alap a feltételeshez... de akkor nekünk mért nem kellett? Mert ha pl. 2 évvel előbb szabadulhatna valaki, de pl. nincsenek szülők mert meghaltak akkor én hiába vagyok jó magaviseletű, dicséretekkel megtűzdelve, akkor nekem még +2 évet le kell ülnöm, mert nincs befogadó nyilatkozat?

Köszönöm előre is a választ! :)
Szép estét!

Öreg Tölgy # 2017.05.06. 13:57

Nem.

Ördögbaby # 2017.05.05. 08:21

Tisztelt Öreg Tölgy!
Szabadlábra helyezés esetén befogadói nyilatkozatra van szükség. Az ingatlan 2/3 részben a tulajdonom. Kell nyilatkozat az 1/3-os tulajdonostól is?
Köszönettel

Öreg Tölgy # 2017.05.03. 12:31

Kedves Ördögbaby,

sajnos evsz-t nem kaphat, aki a fokozatváltással tölti börtönben a büntetését. Azt nem tudom, milyen más kedvezményekre gondol még.

Ördögbaby # 2017.05.03. 09:13

Tisztelt Öreg Tölgy,
köszönöm válaszát. Ha fegyházból börtön fokozatra minősítik vissza akkor is járnak 6 hónap után a börtönös kedvezmények (evsz stb)?
Köszönettel

Öreg Tölgy # 2017.05.02. 03:46

Nickole21,

a párja nem fogja tudni fogházasítani magát, csak a bv. bíró helyezheti enyhébb végrehajtási fokozatba.

A kérdésének megválaszolásához tudni kellene, hogy

  • mennyi az ítéletben kiszabott büntetés,
  • volt-e a párja az ügyben előzetes letartóztatásban vagy házi őrizetben és
  • nincs-e kizárva a feltételes szabadságból.
Nickole21 # 2017.05.01. 13:43

Kedves fórumozók! Szeretnék egy kérdésemre választ kapni,remélem ez sikerül.A kérdésem a következő lenne: Mennyi idő után tudná a párom fogházasítani magát? Jelenleg börtön fokozatban van,igaz nem régóta van bennt "csak" február óta,de szeretnénk megtudni mennyi idő mire enyhébb fokozatba kerülhet! A válaszokat előre is köszönöm! :)

JMóni # 2017.05.01. 05:17

Érdeklődnék .tud e segíteni valaki.hogy hogy kell megirni .illetve.mit kell írni egy befogadó nyilatkozatba? Az Evsz-hez kellene. És hova kell küldenem.a Bv- nek.vagy a Biróságra ahol elbírálják.Válaszukat előre is köszönöm.

Öreg Tölgy # 2017.04.28. 10:49

Tiszelt ördögbbaby,

az új Btk. nem a fokozathoz köti a kedvezményt. Ha a kedvezmény nem kizárt, akkor a Btk. szerinti visszaesőnél háromnegyedes a kedvezmény (azaz évente 3 hónap), mindenki másnál kétharmados (azaz 4 hónap).

Ördögbaby # 2017.04.28. 10:21

Tisztelt Öreg Tölgy!
Az új btk szerint fegyházbüntetés esetén 3 vagy 4 hónap kedvezmény jár, ha visszaeső az illető?
Köszönettel