Feljelentés visszavonása lehetséges?


Kovács_Béla_Sándor # 2021.08.08. 07:20

Korrigálok: a zaklatásra is működhet a tevékeny megbánás.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.08.08. 07:16

Közvádasak, a magánindítványt visszavonni nem lehet.
A csalásban még ott a közvetítői eljárás lehetősége, de zaklatásra az sincs.

orika # 2021.08.07. 14:24

Tisztelt Tanácsadó!

Első kérdésem az lenne, hogy a csalás illetve zaklatás ügyek mind közvádasak-e, illetve van-e lehetőség ezeknek a visszavonására / a vádak elejtésére.

Egy korábbi csalási feljelentésemet e-mailben tettem meg konkrét evidencia csatolása nélkül, és vissza is vontam, és azóta nem is kaptam reakciót sem a feljelentésre, sem a visszavonására. Ettől függetlenül, ott elindulhatott ebben az ügyben nyomozás? Semmi hírem nincs erről.

A zaklatási ügy másik kérdés lenne, itt az illető úgy gondolja, hogy nagyobb sérülést / fájdalmat okozna neki az eljárás lefolytatása, így mégis ejtené a vádját, konkrét evidenciát ő sem csatolt.

Köszönöm a választ előre is!

Slainte # 2021.05.13. 06:07

Nem. Egyébként a feljelentés ténye közömbös, mert a cselekmény közvádra büntetendő.

Krisztikee9419 # 2021.05.12. 19:12

Sziasztok! Az öcsémet feljelentette a nevelő anyja, hogy az 5 éves lányát molesztálta.A gyermeknőgyogyszász megállapította,hogy nem történt sérülés stb.. És szerintünk se. A kérdésaz az,hogy vissza e vonhatja az anya a feljelentést? Máj 4 én vitték el! A válaszokat előre is köszönöm szépen :)

rigoz # 2019.04.16. 15:55

Sőt, talán még további bonyodalmakat is okozhat...

rigoz # 2019.04.16. 15:54

Tisztelt tk3544!

Feljelentés visszavonható, de mivel az eljárás hivatalból folyik, az eljárás folyását ez nem érinti, az ún. magánvádas eljárásokban a vád ejthető és annak folytán az eljárás megszüntetésre kerül.

Az okirattal visszaélés azonban nem tartozik ebbe a körbe.

tk3544 # 2019.04.16. 07:13

Tisztelt Fórum!

Hirtelen felindulásból feljelentettem a lányomat, mert aláhamisította a lakcímbejelentőjét és így jelentkezett be hozzánk. Intellektuális okirat hamisítás gyanúja miatt
nyomozás indult ellene. Szeretném visszavonni a feljelentést, illetve megszüntetni az eljárást. Van-e erre lehetőségem?

Gabeszcbr # 2018.03.07. 11:42

Tisztelt hozzáértők!
Zaklatás miatt feljelentettek(ez verekedés kilátásba helyezése volt,írásban)
Egyszer voltam büntetve,ez 6hó börtön 2 évre felfüggesztve,magánlaksértés vétsége(minősített)esete,gondolom ezért a börtön,mert éjjeli órákban történt.
A kérdésem az lenne,ha a közvetítői eljárás nem lesz sikeres,úgy megrovást,próbára bocsátást kaphatok-e,vagy a nem büntetlen előélet miatt minimum pénzbünti?

vitya1975 # 2018.03.06. 20:46

Tisztelt Fórum!
Egy nagyon érdekes jogi kérdésem lenne.Mi történhet akkor ha egy férfi sorozatosan kissé bosszúálló hölgyekbe botlik az élete során és 2x már volt bűntetve zaklatás miatt!Viszont sosem történ tettlegesség csak sms ben való rárdobálás,fenyegetőzés mindkét fél részéről..(feljelentő és elkövető)!Mindkét zaklatási ügyéből elítélték egyszer próbaidőre egyszer pedig felfüggesztett börtönbűntetésre.Mivel peches emberről van szó ez sajnos 3. szor is előfordult az életében DE,UGYANABBAN A HÓNAPBAN JELENTETTÉK FEL (az utolsó hónapban!),mint amelyikben a hó 29. napján lejárt volna a bűntetése..(gondolom az ezutáni kivárás,mentesítés az már nem vonatkozna ide?)
Tehát kérdem én ha csak 1 nappal is hamarabb történt a feljelentés,mint ahogy érvényét vesztette volna a felfüggesztett börtönbűntetése UGYANILYEN zaklatási vétség miatt kapott ítéletből akkor ugyan mire számíthat?
Tisztelettel..vitya

Öreg Tölgy # 2017.02.03. 18:32

Ugyanannak, mint amit a gyanúsítottnak küldenek. A rendőrségtől vagy az, hogy megszüntették a nyomozást, vagy az, hogy közvetői eljárásra vagy vádemelési javaslattal megküldik az iratokat az ügyésznek. Utóbbi esetben a sértett is jogot kap az iratok megtekintésére.

Az ügyész pedig vagy megszünteti az eljárást, vagy megrovást alkalmaz, vagy a vádemelést elhalasztja, vagy közvetítői eljárásra utalja az ügyet (erről mindről kap a sértett is értesítést), vagy vádat emel. Akkor majd a bíróság küldi ki a vádat a vádlottnak, a sértett legtöbbször csak az idézésből értesül róla. Felvilágosítást persze kérhet.

Manit # 2017.02.03. 10:33

Igen értem.
De a sértettnek küldött végzésben mi szerepel ezt szeretném tudni?

ObudaFan # 2017.02.03. 10:25

Ha a terhelt beismerő vallomást tesz a nyomozás során, kérhetitek közvettői eljárás lefolytatását és ha az sikeres, ugyanúgy befejeződik a büntetőeljárás, mint ha a feljelentésedet von(hat)tad volna vissza.

Manit # 2017.02.03. 09:19

Abban mi szerepel? Ugyan az mint amit terhelt nekvkuldenek?

Öreg Tölgy # 2017.02.02. 19:35

Igen, a sértett is kap.

Manit # 2017.02.02. 06:58

Ennek a lezarasarol kap ertesitest a sértett? Vagy csak az elkoveto?

Öreg Tölgy # 2017.02.01. 17:32

Így van.

Manit # 2017.02.01. 15:04

Értem, akkor a rendőrség hivatalból lefolytatja az eljárást?

Öreg Tölgy # 2017.02.01. 14:22

Nem. Magánindítványos, de nem magánvádas, a magánindítvány pedig nem vonható vissza.

Manit # 2017.02.01. 11:15

A zaklatasert az maganvadasnak minősül?

Öreg Tölgy # 2017.02.01. 06:16

Kivéve, ha például bizonyos vagyon elleni bűncselekményeknél a megtalált elkövető a hozzátartozód.

ObudaFan # 2017.01.31. 21:37

Csak magánvádas ügyekben.

Manit # 2017.01.31. 17:13

Feljelentést miután megtalaltam a terhelt személyt vissza lehet vonni?