Határozat elutasítása


Öreg Tölgy # 2017.02.24. 17:25

Ja hát erről eddig nem volt szó, hogy a hamis okirat polgári perben felhasználásra került.

Úgy valóban más a helyzet: az elévülés az alapügy jogerős befejezésekor kezdődik, de az, ha a felhasználásra 2013. július 1. előtt került sor, akkor 3 év (ha később, akkor 5).

Bobafet # 2017.02.24. 17:01

Ugye ugye. :)

Bobafet # 2017.02.23. 17:50

Hát szerintem nem szűnt meg mivel polgári perben lett felhasználva ami már hamis tanúzás. Aminek a vége óta nem telt el 3év se. De szerintem annak egyébként is 5év az elévülése.Szóval nem értem a hatóság eljárását.

Öreg Tölgy # 2017.02.22. 18:25

"De bűncselekményt azt a büntető bíróság állapíthat meg az rendőrségi nyomozás vagy ügyészi határozat alapján."

Így van. Ha viszont a bűncselekmény büntethetősége megszűnt, akkor nem nyomozhatnak, és a bíróság sem állapíthat meg bűnösséget vagy ártatlanságot.

Bobafet # 2017.02.21. 06:13

Persze hogyne. De bűncselekményt azt a büntető bíróság állapíthat meg az rendőrségi nyomozás vagy ügyészi határozat alapján. Polgári bíróság meg egyébként sem vitathatja a bűncselekményt....

Öreg Tölgy # 2017.02.20. 19:39

Bűnösséget bíróság állapíthat meg (elévülési időn belül). A főügyész indítványt tehet. Ha az elkövetett bűncselekménynek még van el nem évült polgári jogi következménye, azt ugyancsak a (polgári) bíróság állapíthatja meg. A szakvélemény erre alkalmas eszköz lehet, nem igényel főügyészi megerősítést.

Bobafet # 2017.02.20. 18:52

Ugye ugye....

Bobafet # 2017.02.20. 06:08

Mármint a szakvéleményt.

Bobafet # 2017.02.20. 06:07

Értem tehát pont kitörölhetem ezzel a határozattal attól függetlenül hogy egy főügyész mondja? Csak mert eddig még ezt sem voltak hajlandóak figyelembe venni a polgári eljáráson...

Öreg Tölgy # 2017.02.19. 18:04

Ebben az esetben a rendőrség azt állapította meg, hogy fennáll egy bűncselekmény alapos gyanúja, de nem nyomoznak, mert elévült. Feltételezem, hogy egy szakvélemény lehet a megállapítás alapja.

Ebben az esetben a szakvéleménnyel lehet valamit kezdeni, a határozattal együtt pontosan ugyanannyit, amit határozat nélkül is lehetett volna.

Bobafet # 2017.02.19. 17:54

Nem.
Azt állapították meg hogy a becsatolt írásszakértői vélemények alapján megállapították hogy ismeretlen tettes meghamisította az aláírásomat, de hogy ebben nyomozzanak ahhoz már elévült...

Öreg Tölgy # 2017.02.17. 18:47

Bocsánat, de kötve hiszem, hogy az elévülés mellett egyúttal a rendőrség azt is megállapította volna, hogy a feljelentett elkövette a feljelentésben szereplő bűncselekményt. Valószínűleg az lehet benne, hogy a feljelentésben foglaltak ..... bűncselekmény megállapítására alkalmasak, de az elévült.

Bobafet # 2017.02.17. 09:11

Van egy büntető feljelentésem amit elévülés miatt elutasítottak, azonban a bűncselekményt a csatolt bizonyítékokból megállapították. Ezzel voltaképpen mit kezdhetek?