Összbüntetés


Slainte # 2021.02.04. 05:04

Nem. A Btk. 93. § (4) bekezdés a) pontja szerint nem foglalható összbüntetésbe a korábban már összbüntetésbe foglalt büntetés.

Izzy90 # 2021.02.03. 12:48

Tisztelettel egy olyan kérdésem lenne, hogy ha 2 ítéletet összbüntetésbe foglaltak már, de most lett vége egy már akkor is folyamatban lévő ügynek akkor azt lehet-e szintén összbüntetni?
Választ előre is köszönöm!

Virginia0422 # 2018.04.09. 21:36

Üdvözlöm! Az lenne a kèrdèsem hogy igaz e a hír,hogy vissza kapjàk a fogvatartottak a kedvezmènyt,amit elveszitettek anno!? Vàrom a vàlaszokat! Előre is köszönöm!

Timi008 # 2018.02.15. 17:32

Jo estet!Az lenne a kérdésem az öszbüntetést meddig kell megcsinálnia a bíróságnak?Mult év szeptemberbe adta be a párom de még a biróság nem kapta meg állítólag az egyik bíróságtól a papírt.Ezt nekem telefonon monta a hölgy.Azt is hozzátette,hogy ha meg is jon februárba már biztos nem lesz meg mert bevannak táblázva.

Suzukimvan # 2018.02.09. 09:49

Májusban járt le az előző jogerős iteletem, de sajnos mivel előzetesből lettem jogerős, utána visszafogtak előzetesbe. Mivel volt kedvezményem, így feltételes kedvezményem is van idén májusig. De ténylegesen csak most februárban engedtek ki az előzetesből. Összesen 1 évet voltam előzetesben, ami a maximum 0-3-as ügyből + 4.5 hónapot jogerősen. A kérdésem arra irányul, hogy az új ügyem a régivel meddig összbüntethető? A feltételesem lejártáig, tehát májusig, vagy a tényleges kiszabadulás dátuma, tehát a februártól számított 1 év? Az elkövetési idő megelőzi az első fokú ítéletet. Csak 14 hónapra elhúzták a nyomozást és most félő, hogy ki csúszok az összbüntetés lehetőségéből...
Mi a véleménye?
Köszönöm.

Lara45 # 2018.01.19. 13:38

Érdeklődnék hogy ebben az évben változik e az összbüntetés?

ObudaFan # 2018.01.12. 15:16

Több mindenben változott, de valóban az új Btk-val és nem mostanában. Egyrészt már csak egy alkalommal lehetséges osszbuntetesbe foglalni a büntetést, később újra már nem, másrészt lett törvényi minimuma annak, h mennyi maradjon a kisebb büntetésből, harmadrészt a terhelt hozzajarulasa szükséges az osszbunteteshez.

Vicuska1976 # 2018.01.10. 21:51

Kedves Fórum Kérdésem az lenne , hogy az új Btk ban változott e az összbüntetés és ha igen miben ...? És esetleg ha nem változott akkor van e tervezetben a változtatás és miben ?.... köszönöm előre is válaszukat .....ezt amiatt írtam le, mert úgy láttam eddig erre nem válaszolt még senki itt ... köszönöm előre is mégegyszer !

Anya86 # 2018.01.10. 14:58
Érdeklődni szeretnék!Összbüntethető? 2014 nov.2 év börtön -felfüggeszte 2 évre 2015 febr.1 év 6 hónap fogház -
  • 3évre felfüggesztve,
2016 szept újabb büncselekmény-
  • ítélet 2év 6 hónap börtön várható! Az illető külünös visszaesőnek minősül.Mire számithat? Köszönöm a válaszokat!
M.Attiláné # 2017.12.03. 19:42

Érdeklődni szeretnék! A 2018 januàrjàban hatàlyba lépő btk.szerint milyen enyhítések változások fognak bekövetkezni az összbüntetés és a reintegrációs őrizet terén? Válaszukat előre is köszönöm

M.Attiláné # 2017.12.03. 19:41

Érdeklődni szeretnék! A 2018 januàrjàban hatàlyba lépő btk.szerint milyen enyhítések változások fognak bekövetkezni az összbüntetés és a reintegrációs őrizet terén? Válaszukat előre is köszönöm

ObudaFan # 2017.10.02. 19:58

Akkor így nem lehet.

bella75 # 2017.10.02. 12:51

Az első büncselekmény 2010 áprilisban volt amit felfüggesztettek a másik büncselmény az 2013 augusztusba volt arra kapta az 1 évet akkor így nem lehet összbüntetni?

ObudaFan # 2017.10.01. 20:35

Abban az esetben, ha az új ítéletével rendelték el a réginek a végrehajtását, akkor nem lehetetlen, de nem valószínű. Ugyanis ez általában akkor szokott bekövetkezni, ha a korábbi ítélete után követi el az új cselekményét, ez a helyzet viszont kizárja az összbüntetést.

bella75 # 2017.09.29. 11:42

Jó napot én azt szeretném kérdezni férjemet el ítélték 2011-ben 1 év 6 hónapra amit 4 évre fel függesztetek utána 2014-ben egy évre el ítélték ezt a két ügyet lehet összbüntetni?

Olga2015 # 2017.05.03. 20:42

Koszonom valaszat

Öreg Tölgy # 2017.05.03. 12:33

Kedves Olga,

semmi baj, annyit tudok mondani, hogyha valaki akár egy ítéletben ki van zárva a feltételesből, akkor az összbüntetésből sem bocsátható feltételes szabadságra. Pontosan ezért van, hogy az elítélt hozzájárulása nélkül nem lehet semmit sem összbüntetni. Végig kell gondolni, melyik a kedvezőbb.

Olga2015 # 2017.05.03. 12:03

Koszonom valaszat igy ertelmesebb mint ahogy masok magyaraztak el .De ha nem gond kerdeznek meg valamit elore koszonom valaszat.Van 6ev foghaz kedvezmenyel van 1ev borton kedvezmenyel van 1ev 6ho borton kedvezmenyel van 1ev 6ho keevezmenybol kizarva kerdesem Ha ezt a negy itteletet osszbuntetik akkor lesz-e kedvezmeny? Ja es ellnezest hogy enyire butus vagyok . szep napot

Öreg Tölgy # 2017.05.02. 03:38

Olga2015,

ebben még pénzért sem kaphatna segítséget, a bírónak meg aztán főleg nem dolga, hogy jogi tanácsokkal lássa el az elítéltet. Egyébként most sem gondolja végig, amit beszél, mert el nem tudom képzelni, hogy miért lenne hátrányos az összbüntetés.

Van egy 2 év 6 hónapos és egy 2 éves büntetés. Gondolom, az összbüntetés úgy 3 év 2 hónap körül lehet, feltételes nélkül. Ha külön töltené a 2 év 6 hónapot feltételes nélkül, és a 2 évet úgy, hogy kaphat feltételest, az kétharmados kedvezményt alapul véve is 1 év 4 hó, összesen 3 év 10 hó.

Most akkor melyik a kedvezőbb, az, ha leüli a 3 év 2 hónapot kedvezmény nélkül, és azzal vége, vagy az, ha 3 év 10 hónapot ülne, és utána még egy év feltétes szabadság?

Olga2015 # 2017.04.30. 19:10

Tudna aba segiteni hogy nincs penzem ugyvedre hol kaphatok jogo segitseget koszonom

Olga2015 # 2017.04.30. 18:54

Koszonom valaszat! Rendben van meg ertetem sot el is tudjuk fogadni de ilyen esetbe egy eliteltel kozolni kelene amikor be adja a osszbuntetesi kerelmet mivel nem tanult jogot! Ezert a biro dolga lene hogy jogilag fel vilagositsa arrol hogy jog kerulni azaz kedvezotlen helyzetbe hoza on magat!!! Ezt igy oszegezve valami jog orvoslat van e erre hogy jogilag az eliteltnek nincs tudomasa a hatranyos osszbuntetesi kervenyerol!

Öreg Tölgy # 2017.04.30. 17:33

Teljesen jogszerű, ez is a törvény kötelező rendelkezésén alapul.

Btk 95. § (4) bekezdés: Ha azt a szabadságvesztést, amellyel kapcsolatosan az elítéltet önhibájából eredően zárták ki a feltételes szabadságra bocsátás lehetőségéből, utóbb összbüntetésbe foglalják, akkor az elítélt az összbüntetésből sem bocsátható feltételes szabadságra.

Olga2015 # 2017.04.30. 11:43

Koszonom a valaazt de a parom moat le irta pontosan mit kerdezwk kerrem inkabb ere valaszoljon koszonom: 2 iteletet osszbuntettek amiböl voltak kedvezmenyek de az egyikbol elvette a bv. biro mert nem vonult be a parom.igy az osszbuntetesbe foglalaskor az elsofoku biro a masik iteletbol is elvette a kedvezmenyt.Ez igy helytallo? Ha nem akkor mit lehet tenni az iyen esetben?

Öreg Tölgy # 2017.04.30. 11:08

Összbüntetés akkor van, ha az elítélt a mindkét ügyben elbírált összes bűncselekményt a legkorábbi alapítélet kelte előtt követte el. Örüljön neki, hogy már benn volt, amikor a második ítéletet kapta, mert ha arra sem megy be, akkor mind a kettőből elveszti a kedvezményt.

Az életben vannak szabályok. Az egyik, hogy ha behívót kap valaki, akkor be kell mennie, mert ha nem, akkor KÖTELEZŐEN elveszíti a kedvezményt. Ez benne van a törvényben, figyelmeztetik is rá. Olyan nincs, hogy nem megyek be, de ne vegyék el a kedvezményem.

Olga2015 # 2017.04.30. 10:17

Parom kapot 2ev6 ho ebbol elozetbe volt 9 honapot de volt meg egy ugy amibol kapott 2 evet. Bekelet volna volnulnia az elso itteletbol nem tete. Nikor bekerult be adta az osszbuntetest. Bv biro az egyikbol el vete a kedvezmenyt . de en mar semit nem ertek segitene valaki meg ertetni velem az osszbuntetes hogy is van ? Koszonom szepen