Börtön vagy felfüggesztett??


ObudaFan # 2006.01.09. 20:27

(Azért nem semmi, honnan hoztam vissza 1:1-re ezt a meccset!)

Nick Name # 2006.01.09. 20:15

1:1! :))

Igazad van, csak az anyagi jogi részét néztem, pedig a gyakorlatban is találkoztam már ilyennel. Azért, hogy kicsit mégis a magam javára fordítsam a mérleget / :))) /, annyiban pontosítanálak, hogy így a vádlott terhére valóban csak 6 hónapon belül - és súlyosítási tilalom hiányában - lehet orvosolni a törvénysértést, azonban a javára, pl. enyhébb büntetési nem alkalmazásával bármikor. Ezek hiányában azonban valóban állhat elő olyan helyzet, hogy kizáró ok ellenére marad a két felfüggesztett. Persze az esetek 99%-a nem ilyen.


Nick Name

ObudaFan # 2006.01.09. 19:54

A quasi halmazati esettel kapcsolatban mea culpa, azt természetesen kifelejtettem, igazad van.

Minden tiszteletem ellenére azonban a különleges eljárással kapcsolatban nincs. Ezt jelenleg csak felülvizsgálati eljárásban lehet orvosolni (ezzel kapcsolatban ld. 5/99. AB hat., Be. 572. §, amelynek az (1) a) pontját megsemmisítette a fenti AB hat., és ami szerint erre valóban lett volna lehetőség) , ami viszont azt jelenti, hogy csak szoros határidőn belül tudja orvosolni ezt az ügyészség, ha ebből kicsúszik, akkor marad a nem quasi halmazati két felfüggesztett, bár nem lehetne.

Nick Name # 2006.01.09. 18:19

Már bocs, Obudafan, de miért lenne ez hiba?

Ha az alapbűncselekmények egymással quasi halmazati viszonyban állnak, azaz valamennyi cselekményt a korábban hozott jogerős ítélet előtt követett el a vádlott, akkor a törvény kifejezetten lehetővé teszi a több felfüggesztettet.

Ha viszont az újabb bűncelekményt már a próbaidő alatt követi el a vádlott, és mégis újra felfüggesztettet kap, az valóban hiba, de azt orvosolni lehet és kell is különleges eljárás keretében.


Nick Name

ObudaFan # 2006.01.09. 18:07

Egy felfüggesztett szabadságvesztés és egy felfüggesztett pénzbüntetés egymás mellett még jogszerűen is. Két felfüggesztett szabv. egymás mellett - ez már a rendszer hibája, nem lehetne, de ahol emberek dolgoznak, ott hiba is van.

recece # 2006.01.09. 16:28

Nick Name! (vagy más)
Elképzelhető, hogy valakinek több felfüggesztettje legyen???
Az ügyvédem azt mondta, hogy van ilyen ügyfele...

ObudaFan # 2005.12.17. 13:18

Az, hogy az ügyész fellebbezett - ha ez megfelel a Be. szerinti súlyosításért való fellebbezésnek - akkor annyival mindenképp rosszabb a helyzet, hogy a 2. fok súlyosabb büntetést is kiszabhat.

bigger # 2005.12.17. 10:31

Sziasztok!

Köszönöm mégegyszer mindnkinek!

Ahogy Nick is írta 6 hónap visszavonulás volt a tét. Így a 2 éves börtönbüntetést 5 év próba időre függesztették fel.

Az biztos, hogy többet nem fogok semmi hülyeséget csinálni. semmi nem ér annyit...

A tárgyalás elég rövid volt, csak én voltam az ügyvédemmel és az "ellenfél" ügyvédje.

Megkérdezték kérjük e az iratok ismertetését, senki nem kérte, aztán az ügyvédem a fellebezés szövegét tömören összefoglalta, hogy mit miért kérünk ez volt kb 5 perc meg én elmondtam amit gondoltam ez kb másik 5 perc. Aztán kiküldtek minket és kb 20 perc után hívtak vissza minket, ahol csoda történt!!

Komolyan mondom a bírók arcából ezt nem mertem volna megjósolni, mikor kimentünk.

Nekem szerencsém volt, mert az ügyész az első fokon nem fellebbezet, most pedig el sem jött. Azt hiszem az kicsit nehezebb helyzetben van, akinél az ügyész fellebbezet.
Köszi Nick, hogy ismeretlenül is aggodtál, csak azért késtem a beírással, mert elmentünk kicsit ünnepelni, aztán jó kis havazásos dugó volt a városban.

Mindenkinek nagyon boldog karácsonyt!!
És főként hitet, kitartást!

Azért még be fogok ugrani ide!!

Bigger

mick # 2005.12.17. 09:30

Kösz Nick.

Még csak annyit, mennyire nehezíti a helyzetem, hogy az ügyész is fellebbezett?

Miklós

Nick Name # 2005.12.17. 06:50

Bigger emlékeim szerint elsőfokon két év végrehajtandót kapott, amiből egyet leült előzetesben, tehát ha maradt volna, a feltételesig még hat hónapot kellet volna ülnie. Viszont a másodfok felfüggesztette a végrehajtását, ami valóban csak maximum 2 éves büntetésnél lehet, úgyhogy a kárértékre is figyelemmel igencsak méltányos döntésről van szó. Nyilván szerepet játszott benne bigger bünetlen előélete, a beismerés és a megbánás, amiket itt is olvashattunk korábban.

Nick druszám, épp ezért a te ügyed sem helyfüggő, tökmindegy, hogy debrecen vagy piripócs, ami számít, az a cselekményed, és a te tulajdonságaid, jogi nyelvi az alanyi és tárgyi büntetéskiszabási tényezők. Egyébként másodfokon az ügyek 99%-ában, amikor nincs bizonyítás, semmit nem kérdeznek, akár ott sem kell lenned a nyilvános ülésen. Ezzel együtt, ha végrehajtandó vagy felfüggesztett a tét, nagyon nem javasolnám a távolmaradást.


Nick Name

mick # 2005.12.16. 20:33

no jó, de mi volt az ok? Magam is hasonló cipőben járok, de nekem csak 9 hónapot kellene ülnöm. Az ügyvédem optimista - mint mindig.

Az elsőfok az nagyon húzós volt. Másodfokú tapasztalatom hál' Istennek még nincs. Ott is sokat kérdezenek? Milyen volt a bíróság? Van valekinek debreceni info-ja?

Miklós

obsitos # 2005.12.16. 20:18

Tényleg, 5 évet nem lehet felfügesztettel megúszni, a kettőtől már le kell ülni., a Zalatnai sem kapott felfüggesztett.

Zoltán György # 2005.12.16. 19:17

Nem fél év volt a "tét"?

Azaz 6 hónap+

Csak szépen, rendesen!:-)

obsitos # 2005.12.16. 19:06

Kedves bigger!

BOLDOG karácsonyt neked is!

Aztán ebben a hátralévő "rövidke" öt évben huzzad meg magad, legyél példamutató állampolgár stb., stb.

Érted biztosan.

Az életben a jogtól még egy EKKORA ajándékot nem fogsz kapni.., és esetleges következő esetben nincs harmadolás, negyedelés = semmi, csak a kőkemény 5 év + ami egy újabb "esemény" okán pluszként jöhet még.

Az útleveledet bevonták?

Nick Name # 2005.12.16. 18:18

Örömmel olvasom, már izgultam egy picit, hogy nem jelentkezel!


Nick Name

bigger # 2005.12.16. 17:58

Szia Nick! És mindenki aki figyelemmel kisérte esetem!!

Ez egy boldog nap!!

5 évre felfüggesztették a büntetésem!!!

El sem hiszem!!!

De nagyon boldog vagyok!!

Köszönök mindent!!

Bigger

Nick Name # 2005.12.14. 16:23

Nem a bűncselekmény a lényeg, hanem a büntetés. Ha szabadságvesztést kapsz, akkor az nem lehet újra felfüggesztett és el kell rendelni az előző végrehajtását is. pénzbüntetésnél, közérdekű munkánál nem.


Nick Name

recece # 2005.12.14. 13:56

Üdv! Kiszabott felfüggesztett büntetés után pontosan milyen második büncselekménynél kell letültenem a felfüggesztett büntetést? Előre is küszi a választ!!!

bigger # 2005.12.12. 14:08

Köszönöm megérkezett!!!!

4 nap múlva minden kiderül!

Pénteken szorítson mindenki nekem, aki már volt ilyen helyzetben, s az is aki nem!

Mindenképpen jelzem az eredményt!

üdv

bigger

Nick Name # 2005.12.12. 13:09

Megkaptam, úgy látszik kifelé működik a rendszer. Rögtön válaszolok, ha egy órán belül nem kapod meg, kérlek, jelezd.


Nick Name

Nick Name # 2005.12.12. 13:03

Írtam egy mailt, remélem, megkapod.


Nick Name

bigger # 2005.12.12. 09:38

Hello Nick!

Sajnos nem működik! A hiba üzenet:

Hi. This is the qmail-send program at freemail.hu.
I'm afraid I wasn't able to deliver your message to the following addresses.
This is a permanent error; I've given up. Sorry it didn't work out.

:
195.228.75.78 does not like recipient.
Remote host said: 550 relaying to prohibited by administrator
Giving up on 195.228.75.78.

Bigger

bigger # 2005.12.12. 08:32

Köszi! küldtem újból!

Nick Name # 2005.12.11. 20:43

Kedves bigger,

nem változott meg, de az mnmail rendszer gyakran betegeskedik. Próbáld meg még egyszer, ha nem megy, kitalálunk valamit.


Nick Name

bigger # 2005.12.11. 19:52

Hello Nick!

Küldtem neked privát mail-t, de vissza jött, hogy valamiért nem jó a cím!

Megváltozott?

bigger