Örökölt ház eladás


lajcsó # 2017.07.27. 07:54

A fedezeti ingatlannnal kapcsolatban a férjednek nem lehet semmilyen igénye.
Viszont, ha a közös hitelből valamit (pl.autó, háztartási gép, stb.) vásároltatok, az bizony közös vagyonnak számít.

nonolet # 2017.07.24. 11:58

"Férjemet azután ismertem meg hogy a nevemre került 1/1 arányban az ingatlanom pontosabban örököltem az egészet."

Tehát a te külön a vagyonod...

"Az ingatlanra felvettem később x összeget szabad felhasználásra ő lett az adostárs tőlem vonják a hitelt."

A hitel már közös és a törlesztése is, ha ez már a házasság alatt történt.
(vagy a már vagyonközösségnek számító megelőző időszakban, pl. együttélés alatt)

Az ingatlan CSAK fedezet, amíg a hitel rendben zajlik.

"Ha eladom a házam és veszek másikat (természetesen a hitelt a ház árából kifizetjük illetve már úgy kerül eladásra hogy az ki lesz fizetve)"

A hitel tehát RENDBEN lezárul a közös vagyon keretin belül.

A fedezet pedig felszabadul és a külön vagyon jellege megmarad.

" a férjemnek tulajdonjoga lesz rá? "

A fentiek alapján szerintem nem.
Mivel a hitel ügy lezárul a közös vagyon keretein belül.

(akkor merülne fel a tulajdon szerzés kérdése, ha nem zárulna le simán simán a hitel ügy)

"Vagy haszonélvezete?"

Ez meg mire föl lenne neki?!

drbjozsef # 2017.07.24. 11:04

Lehet. Vagy tulajdonjoga, vagy egy válásnál pénzbeli megtérítési követelése lehet, de ez sokmindentől függ, főleg a nagyságrendje.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.07.24. 10:06

Ezt te tudod, nem mi.

boszy2 # 2017.07.24. 09:04

Tisztelt Ügyvédek

Férjemet azután ismertem meg hogy a nevemre került 1/1 arányban az ingatlanom pontosabban örököltem az egészet.
Az ingatlanra felvettem később x összeget szabad felhasználásra ő lett az adostárs tőlem vonják a hitelt.
Ha eladom a házam és veszek másikat (természetesen a hitelt a ház árából kifizetjük illetve már úgy kerül eladásra hogy az ki lesz fizetve) a férjemnek tulajdonjoga lesz rá? Vagy haszonélvezete?
Köszönöm a választ