Végzés jogerőre emelkedése - pénzbírság megfizetése.


Öreg Tölgy # 2017.08.19. 04:55

Igen, azt jelenti, amit O.F. kolléga írt (és korábban én is). Más kérdés, hogy ezek szerint a megfogalmazás pontatlan, mert így lett volna helyes: ... vádlott vonatkozásában 2017. év augusztus hó 2-án jogerőre emelkedett és - a felfüggesztett rész kivételével - végrehajthatóvá vált.

A lényegen nem változtat.

ObudaFan # 2017.08.18. 20:25

A szabadságvesztés fel lett függesztve, tehát az nem végrehajtható. Az ítélet többi rendelkezése - így pl. a pénzbüntetés - meg végrehajtható. Ezt jelenti.

Dinamite # 2017.08.18. 16:45

Pontosan így szól :
.... Vádlott vonatkozásában 2017. év augusztus hó 2-án - a felfüggesztett rész kivételével - jogerőre emelkedett és végrehajthatóvá vált.

Akkor ez most pontosan mit is jelent ?

Köszönöm !

Öreg Tölgy # 2017.08.18. 16:35

Fogsz kapni csekket a bíróság gazdasági hivatalától, addig nyugi.

A második végzés szövege, gondolom, pontosan így szól: a végzés ....-án jogerőre emelkedett és fel nem függesztett részében végrehajthatóvá vált.

Azaz a végzés teljes egészében jogerős, de a felfüggesztett rész - a szabadságvesztés - a próbaidő alatt értelemszerűen nem hajtható végre.

Dinamite # 2017.08.18. 15:57

Tisztelt fórumozók !

2017. július 19.-e nappal, tárgyalás mellőzésével kaptam egy végzést, az elkövetett csalási büncselekményem miatt.

Abban 3 év felfüggesztettet, valamint 225.000 FT pénzbírságot és 420.000 Ft vagyonelkobzást kaptam.

A pénzbírságot a jogerőre emelkedés után, 15 napon belül kellett volna az állam részére megfizetni.

Ma kaptam egy ismételt végzést, 15-én adták postára, hogy 2.-án a felfüggesztett rész kivételével jogerőre emelkedett és végrehajtóvá vált.

A kérdéseim :
1.Hogyan fizessem meg a magyar állam javára a pénzbírságot ? Se számlaszám, se csekk se semmi, és ha jól értelmeztem tegnap pont lejárt a 15. napom. A pénz meg van rá, részletfizetést nem kértem, de egyszerűen nem tudom hova megfizetni !

2. A felfüggesztett rész kivételével jogerőre emelkedett pontosan mit jelent ? Azt hogy le kell ülnöm a büntetésem ?

Válaszotokat előre is köszönöm.