Vádemelés


Sztali # 2018.02.21. 09:14

Köszönöm szépen

alfateam # 2018.02.20. 14:59

ez mit jelenthet?
Jó, neked mindenképpen...

Sztali # 2018.02.20. 12:08

Sziasztok!
Tavaly augusztusban volt iratismertetés, vàdemelesi javaslattal
küldték tovább. Azóta viszont nem történt semmi ez mit jelenthet?

zolixke # 2018.02.19. 16:13

illetve köszönöm a gyors segítségedet!

zolixke # 2018.02.19. 16:12

Rendben, köszönöm, elkezdek utánajárni ezeknek.

Vadsuhanc # 2018.02.19. 15:52

Kedves zolixke!

Fontos lenni megtudni azt, hogy a nyomozást mikor szüntették meg és az iratokat mikor adták át a rendőrségnek. Egész pontosan a az áttételt elrendelő határozatot a szabálysértési hatósághoz mikor érkezett meg. A többit utána.....

zolixke # 2018.02.19. 15:13

Vadsuhanc: tanúként mindvégig

Vadsuhanc # 2018.02.19. 15:06

Kedves zolixke!

Elmondanád, hogy a rendőrségen milyen minőségben hallgattak ki? Gyanúsított voltál vagy tanú?

zolixke # 2018.02.19. 14:53

Vadsuhanc: köszönön szépen, tehát ezek szerint információt se ad ki az ügyészség, hogy miért szüntették meg a nyomozást?

Illetve ha szabálysértési bírságot kapok a paprika spray használata miatt, akkor azt kell megpanaszolnom, ha szerintem jogos védelmi helyzetben használtam, a biroklása az más kérdés tudom.

Vadsuhanc # 2018.02.19. 14:33

A garázdaságnak nem Te vagy a sértettje. A bűncselekmény köznyugalom elleni bűncselekmény, így a nyomozás megszüntetése miatt nem tehetsz panaszt.

A fenti eseményben elszenvedett károd vagy sérülésed miatt viszont tehetsz feljelentést bár szerintem ezt a garázdaság keretében vizsgálták.

zolixke # 2018.02.19. 14:17

Sziasztok!

Tavaly márciusban indított nyomozást a rendőrség felfegyverkezve elkövetett garázdaság gyanúja miatt, én a cselekmény sértettje vagyok, aki önvédelemből paprika spray-t használt a késes támadó ellen. Ez Bp-n történt.

Napokban kaptam a lakóhelyem szerinti kapitányságtól egy határozatot, hogy lefoglalják a paprika spray-t és sorsáról akkor döntenek amikor az ellenem indított szabálysértési ügyben a paprika spray miatt, mivel kkve eszköz.

Azonban ebben a határozatban hivatkoznak az ügyészség egy határozatára amiben a gyanúsított ellen megszüntetik a nyomozást és azért veszik át a szabálysértési ügyet ami ellenem folyik.

Azonban én az ügyészségtől semmilyen levelet nem kaptam a nyomozás megszüntetéséről, lehet ilyen lassú az ügymenet, hogy én még csak ez után fogok kapni tőlük értesítést?

Már elküldtem nekik egy információkérést a nyomozás állásáról, mert ha valóban megszüntették a nyomozást akkor szeretnék panasszal élni, viszont ugye mindenképp a határidő onnantól számolódik amikor én átvettem tőlük levelet ilyen témában?

nagyhold # 2017.10.12. 21:00

Az iratismertetés a két ev lejárat elott volt par nappal, az ügyészség két évig hosszabbított utana semmi nem történt, de mégha -tudtunk nélkül tortent- akkor is tul vagyunk bőven a határidőn es az o törvény adta lehetosegukon is.

Vadsuhanc # 2017.10.12. 16:53

nagyhold

Az ügyben mikor történt a nyomozás iratainak ismertetése?

Azt, hogy „"..Ügyészségi hosszabbítás nem történt..”"
erősen kétlem......

ObudaFan # 2017.10.12. 16:18

Sajnos nem olyan sulyunak tekintett eljárási hiba, ami a vádemelést kizárná. Meg a legtöbb , ami elmondható, az az, hogy enyhíto körülmény a jelentős idomulas.

nagyhold # 2017.10.11. 18:07

Úgy gondolom, hogy igen, mert a rendőrségnek 2 éve van a nyomozásra és vádemelési javaslatra, az ügyészségnek viszont 30 napja van a vádirat benyújtására, különösen méltányos helyzetben ez 120 napig kitolható, de minden egyes hosszabbításról határozatot kell hozni az ügyésznek. Innentől kezdve arra vagyunk kíváncsiak, hogy milyen súlyú eljárási hiba.

kérdésedre a válasz, igen, mert törvénytelen... de nem vagyok ügyvéd és ez nem a "megússzásról" szól, hanem a törvényességről.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.11. 17:50

Komolyan azt gondolod, hogy ha egy gyanúsítottal szemben nem emelnek vádat két éven belül, akkor megúszta?

nagyhold # 2017.10.11. 17:47

Segítséget kérnék, olyan iránt érdeklődnék, ha gyanúsított elfogását követően megtörténik a rendőri kihallgatás először, rá 2 év 2 hónap 20 nap után megírja az ügyészség a vádiratot és ezt a bíróság az első kihallgatás után 2 év 5 hónap 9 nappal érkezteti, ez eljárási hiba? Vagy okot ad az ügy megszüntetésére, " törvénytelen vád" címen? Ügyészségi hosszabbítás nem történt, tudtunkkal, hosszabbítás 2 évig volt. hozható belőle ítélet?
Köszönöm :)
Foci

Öreg Tölgy # 2017.08.24. 04:38

A kényszerintézkedésről még a lejárat előtt kell döntenie (vagy szépen lejár).

Dr.Attika # 2017.08.24. 03:46

Nem a vádemelés tart soká, hanem az amig a bíróság a hozzáérkező vádiratot "feldolgozza" és kiküldi a feleknek. Ez a vádemeléssel együtt 4-5 hónap is lehet. Ekkor dönt a kényszer intézkedésről is.

Giudittas # 2017.08.23. 23:26

Tisztelt Ügyvédek!
Olyan kérdésem lenne,hogy súlyos ügyekben ha 2 hónapja lezárták a nyomozást és az iratismertetés is megvolt mennyi idő alatt kell vádemelést hozni vagy akár szabadlábra helyezni a terheltet?
Illetve meghosszabbitották időközben a háziörizetet is 2 hónappal.
Köszönöm válaszukat!


Tisztelt Jogi szakért?k!

Olyan kérdésem lenne Önökhöz, hogy páromat megállították a mai napon a rend?rök. Sajnálatos módon január óta nem tu