Büntetőeljárások esetén felmerülő költségek


Tboy8607 # 2017.10.18. 10:03

Tisztelt Fórumozók !

Elsőként a helyzetet tárnám fel. 2015.09.11 -vel fejeztem be egy elterelést, amit 2015. 12.23 -án zárt le az ügyészség és halasztva lett a vádemelés az elterelés végeztével. Jelenleg van egy újabb ügyem. 2017.10.17 -én házkutatást tartottak, viszont nem találtak a lakásban, de vizeletemben marihuanat igen. Kérdésre elmondtam, hogy kb. 1 hónapja fogyasztottam utoljára, de nem kérdezték honnan származott kitől vettem. A lényeg viszont az lenne, hogy egy 2017 -ben megtörtént ügy miatt jöttek és az ügyben kérdezősködtek, hogy 2017 -ben vásároltam e kábítószert xy -tól. Erre a saját érdekeimet tekintve nem adtam választ, míg ügyvédemmel nem konzultálok "cím" alatt... Így egyenlőre elestem az enyhítő körülményektől, mivel az általuk feltételezett xy személyre nem tettem terhelő vallomást...

Az elterelés papíron 2015.09.11 és 2017.09.11 között eltelt 2 év, viszont az ügyészség 2015.12.23 -án szüntette meg az eljárást.

A házkutatás megkezdésekor, már papíron volt rögzítve, hogy eljárás van ellenem, mivel telefonos beszélgetés lehallgatása alapján (szerintük a virágnyelv is bizonyíték) többszöri alkalommal vásároltam xy -tól csekély mennyiségű marihuanat saját felhasználásra.....

2011 -ben is volt egy ilyen esetem az is eltereléssel végződött, majd a 2015 -ös szintén.

KÉRDÉSEM:

  • Kaphatok e letöltendő büntetést vagy csak pénzbírság lesz belőle esetleg felfüggesztett ?
  • Vállalhatok e elterelést ?
  • Érdemes e ügyvédet fogadnom a tárgyalásra

Előre is köszönöm a segítséget !
Üdv!
Tboy8607

ObudaFan # 2017.10.04. 14:59

Meg kell nézni az ítéletet, abban van rendelkezés a bűnügyi költségről.

jonasne # 2017.10.04. 13:25

Tisztelt Ügyvéd Úr!

A hölgynek igaz, 8 napon túl gyógyuló sérülése volt, de a kórházi zárójelentésen az állt, hogy nem szenvedett maradandó sérülést. A kérdésemet azért tettem fel Önnek, mert meg kellett írni a kérelmet, hogy engedjék részletben kifizetni a büntetést.
Semmilyen papírt nem kaptunk még.
3 napon belül le kellett adnunk a kérelmet. Leadtuk. Csak tudni szerettük volna, mégis mekkora a perköltség. Kirendelt ügyvéd volt, díját már eltette.

Köszönöm hogy időt szánt ránk.

ObudaFan # 2017.09.27. 13:14

Ha már ítélet van, akkor abban szerepelnie kell a bűnügyi költség pontos mértékének. Egyebkent ilyen ügyben jellemzően mérnök szakértő kerül kirendelésre a baleseti mechanizmus kérdésében és orvosszakértő a sérülés jellege kérdésében, így a több százezres nagysagrend egyáltalán nem kizárt.

jonasne # 2017.09.23. 10:55

Férjem, 2016.10.15.-én sajnos zebrán nem adott elsőbbséget egy járókelőnek. A hölgynek 8 napon túli kórházi kezelése volt (combnyaktörés), így eljárás indult a férjem ellen.
Januárban kaptuk meg a levelet, mennie kellett bíróság elé. Kapott egy kirendelt ügyvédet, akivel megbeszélte, hogy fellebbeznek a 150.000 forintos bírság, és 10 hónapnyi vezetéstől való eltiltás miatt. Szerettünk volna adni a hölgynek 200.000 forintnyi kártérítést, és bíztunk benne, hogy a bíróság jóvá hagyja.
2. tárgyaláson elutasította ezt a bíró. Ki is küldték a levelet.
3.tárgyaláson 2017.09.21.-én végül 220.000 forintos büntetést szabott ki a bíróság, és 12 hónapnyi vezetéstől való eltiltást. Ehhez hozzá tette a bíró, hogy + perköltség megfizetése.

Kérdésünk az lenne, hogy mennyi a perköltség ennek az egésznek? Ha nem olyan "sok", szeretnénk a büntetéssel egyben kifizetni, de ha 200.000 ezer forintos nagyságrendű, akkor részletfizetési kérelmet kell írnunk.

Várjuk nagyon a segítségüket!
Köszönjük!