Birtokháboríás vagy nem az?


nonolet # 2017.10.01. 13:44

"1.) Eltünt egy olyan okirat /születési anyakönyvi kivonat/ amivel a közös szülői felügyeleti jogaimat korlátozták. Gyermekeim ügyét nem tudtam intézni."

Ez nem korlátozás...

Ha nem te hagytad el a kivonatot, akkor is max lopás.

Az írat pedig pótolható.

ObudaFan # 2017.10.01. 13:35

Lehetnek zavaróak, de ez nem birtoksértő magatartás. A rezsi különbözet, ha a mértéke igazolható, fizetési meghagyásos / peres úton követelhető.

hókuszpók100 # 2017.10.01. 12:38

Tisztelt Nonolet!

Nagyszülői kulcs és lakáshasználattal az alábbiakban korlátoztak.

1.) Eltünt egy olyan okirat /születési anyakönyvi kivonat/ amivel a közös szülői felügyeleti jogaimat korlátozták. Gyermekeim ügyét nem tudtam intézni.
2.) Nagyszülők használják a vill. gáz, víz vagyis a rezsit, miközben nem ők fizetik a számlákat.

Önt ezek nem zavarnák?

nonolet # 2017.10.01. 12:29

Nem birtok háborítás,
HA
a volt feleség felhatalmazta az ingatlan használatára.

Mivel

  • a tulajdonosok
  • a TEJES ingatlant
  • egyformán használhatják

Ha ezzel másokat indokolatlanul nem korlátoznak.

-

Tehát, ha a volt felség ad kulcsot
és engedi nekihasználni, akkor OKÉ!

Kivéve, ha

  • más tartalmú használat megállapodás vagy ítélet van érvényben köztetek és azt megszegi

vagy

  • a használattal a volt feleség téged indokolatlanul korlátoz
hókuszpók100 # 2017.10.01. 11:41

T KBS!

Igen ez a végső cél de addig??

Birtokháborítás ez vagy nem?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.01. 10:04

Szerintem már mondtam, hogy abba kellene hagyni a háborúskodást. Ha másképp nem megy, akkor szüntessétek meg a közös tulajdont.

hókuszpók100 # 2017.10.01. 07:26

Tisztelt Fórumozók!

Volt feleségemmel lakunk egy ingatlanban fele-fele tulajdonrésszel. Természetesen volt feleségem szüleit bármikor fogadhatja ott.
Legnagyobb ellenkezésem ellenére beleegyezésem nélkül kulcsot másoltattak maguknak a nagyszülők. Nincsen tulajdonrészük az ingatlanban és nincsenek is oda bejelentkezve!
Egyszer megyek haza és látom hogy volt apósom ott van és főz közben TV-t hallgatja. Cirkuszt rendeztem azonnal, mit keres ott, hogyan jött be?? Saját kulcsával jött be, közölte.

Ez most birtokháborítás, vagy a lánya jogán bármikor bemehet oda.
Mit lehet tenni?? Feljelentés?? A kulcsot természetesen nem akarja visszaadni.
Zárat korábban ő cserélte le mert elromlott, és akkor automatikusan eltett magának egy kulcsot.

Köszönöm a választ