Parkolási felszólítás/elévülés?


parapali # 2011.08.03. 05:49

Rudab!
Járdán csak akkor lehet ha azt táblával jelölik!
Sajnos itt csak vesztes lehetsz!:-(

Jogos a bünti! Sajnálom!

rudab # 2011.08.03. 05:38

Tisztelt Fórumozók.

2011.07.25.-én Eger belvárosában a járdán parkoltam, tábla nem tiltotta, bár útburkolati jel sem volt felfestve, de más is ott állt, az út szélén nem tudtam megállni, mert ott megállni tilos volt ,gondoltam nem csinálok rosszat,a járdán csak a bal első kerék volt fent, tehát csak részben álltam a járdán. 4 nap múlva kaptott a férjem, mint üzembentartó egy csekket 30.000 Ft.-ról.
erről a változásról tud valaki valamit?
jogos volt a büntetés egyáltalán?
ha tud valaki kérem segítsen.Köszönettel.

ObudaFan # 2011.07.11. 12:16

1 év.

zgina # 2011.07.11. 11:19

Sziasztok!

Nem teljesen tiszta nekem ez az elévülési idő, mikor 1 mikor 5 év és ebben kérnék segítséget, van e alapom fellebbezésre. Az én esetem: múlt héten kaptunk bíróságtól fizetési meghagyást, miszerint 2002-2003-as évre vonatkozó parkolási díj tartozásaink vannak. A levél melléklete egy 2006.októberi fizetési felszólítás a parkolótársaságtól, bár erre a levélre annyira nem emlékszem. Ha 5 év az elévülés és az utolsó értesítő számít akkor még jogos a követelés, de ha 1 év akkor nem. Van alapom fellebbezni, mert eleve 8-9 éves állításokkal állok szembe, amit ennyi év után nem tudok megállapítani jogos e?!
Megköszönném ha valaki tudna ebben segíteni!

Üdv, zgina

fanky00 # 2011.07.04. 11:20

Tisztelt Fórumozók!

2010 októberében három egymást követő alkalommal parkolójegy nélkül parkoltam. Egyszerűen figyelmetlen voltam, nem gondoltam, hogy nem egységes Budapesten, hogy meddig kell fizetni. Este 6-ra mentem dolgozni, így nem vettem jegyet. Mikuláscsomagot nem kaptam csak a 3. alkalommal, ott vált számomra világossá, hogy 20 óráig kell fizetnem. Azt be is fizettem. Eszembe sem jutott,hogy az előző két hétvégén is megbüntethettek, azt gondoltam, hogy szerencsém volt. Március 1-én kaptam egy ajánlott levelet a Centrumtól, hogy van két büntetésem fizessek be 36000 Ft-ot. Megnéztem a törvényt örültem, hogy jól kifogok rajtuk, mert lejárt a 60 napos jogvesztő határidő. Meg is írtam nekik. Válaszul azt kaptam, hogy ők már novemberben küldtek levelet. Nagyon sajnálják, hogy én azt nem kaptam meg, de így jártam, fizessek. Ismét törvényt próbáltam értelmezni, de nem sikerült.

Mit takar az, hogy bizonyítható módon értesíteniük kell 60 napon belül?

1.Nagyon furcsa, hogy (2X) nem kaptam meg a mikuláscsomagot (nem hevernek szerte-szét az utcán, azt meg nem hiszem, hogy valaki zsebre rakja).
2.Ha megkaptam volna az elsőt, akkor másodszor/harmadszor nem követem el ezt a hibát, és összesen 6000 Ft-ba került volna az egész.
3. Mindig minden levelemet megkapom, nagyon érdekes, hogy pont a Centrumé veszett el a postán.
Előre is köszönöm a válaszukat!

casablanca10 # 2011.01.18. 16:12

Kedves Hozzászólók!

Egy kérdéssel fordulnék Önökhöz, az eset a következő:
Megállni tilos tábla mögött parkoltam. A tábla egy kisebb beugróban van, tehát én nem vettem észre. Valószínűleg ez nem mentesít a büntetés alól, azért írtam le, mert e figyelmetlenség miatt, illetve látván, hogy rajtam kívül mások is rendszeresen itt parkoltak, én majdnem minden nap itt tettem le az autót (évek óta). 2010 Novemberében érkezett egy 5000 Ft befizetésére felszólító csekk (2010 októberi parkolásra). Ezt befizettem, és reméltem, hogy megúszom és nem jön több csekk. Azóta természetesen nem állok oda, és más sem (gondolom őket is szépen megbüntették). Ami felháborított, hogy a szélvédőn semmi jelzést nem hagytak, tehát ezután még több hétig itt álltam meg, amíg meg nem érkezett a fent említett büntetés.
Ma (2011. jan 18.) kaptam 2 db rendőrségi feljelentésről szóló levelet, melyek 2 db 2010 szeptemberi parkolásról szólnak (ugyanazon az említett helyen). Előszöris nem értem, hogy miért kaptam most ilyen levelet, miért nem sima csekket, mint az előbbi esetben? Másrészt hogyan lehetséges az, hogy az októberi tilosban parkolásról novemberben értesítettek, a szeptemberiről pedig közel 4 hónappal az eset után, januárban?
Van jogom bármilyen fellebezzésre? Közelítőleg mennyibe kerül egy ilyen feljelentési bírság, illetve mennyi az elévülési idő?

Előre is nagyon köszönöm a válaszukat!

katalin10 # 2010.12.30. 17:29

ja és én a 15 ezer forintra kértem a részlet fizetést.

katalin10 # 2010.12.30. 17:27

Én nem akartam autopályán, menni csak véletlenül eggyel később mentünk le.

monalisa1 # 2010.12.30. 17:26

Ugye nem gondolod komolyan hogy 15e Ft befizetés ellenében elengedik a 70e Ft tartozást... A 15e Ft az rá a 70e Ft-ra.

monalisa1 # 2010.12.30. 17:23

Azt az autópályadíj nemfizetést jó ideje tudod te már csak eddig homokba dugtad a fejedet. A 15e Ft nem más mint az ügyvéd munkadíja., a titkárnővel 5 perc megíratott egy séma felszólító levelet - nem rossz órabér...

Kérj részletfizetésre lehetőséget., ha bíróságra kerül az ügy az tovább növeli a fizetni valókat, egy esetleges végrehajtás még további költséget okoz.

Végső esetben a havi jövedelmed 33%-ig letiltást eszközölhetnek - egálig.

A családi állapotod senkit sem fog meghatni.

Máskor ha autópályán mész válts matricát -januártól jól megdrágult-, vagy ott van az ingyenes főutvonal, párhuzamosan.

katalin10 # 2010.12.30. 17:20

Azért nemfizettem be, mert írtam egy levelet az autopálya kezelőnek, és vártam, hogy válaszoljanak rá, csak telt az idő és nem küldtek vissza semmit. Most meg egy ügyvédi irodától jön a levél amiben már az áll hogy 3 napon belül fizessek be 70.125Ft-ot.
De ha visszaírnak, hogy sajnos nem engedik el a tartozást vagy nem lehet részletre, akkor én azonnal befizettem volna a 15.000Ft-ot.

végrehajtó1 # 2010.12.30. 16:56

Sok zavar van:-a bíróság nem büntet.Hanem eldönti a jogvitát.A másik te irtad hogy levelet kaptál hogy ..."15.000Ft-ot fizessek be,..."

Ezután értetlenkedsz ..."Ha tudom hogy, be kell befizetnem a 15.000Ft-ot akkor befizetem, ..."

:)

katalin10 # 2010.12.30. 16:46

Jó napot kivánok! Ma kaptam egy levelet a Hodosi Ügyvédi irodától, amiben az áll, hogy mivel nem rendeztem az Állami Autópálya Kezelő Zrt felé a fennáló tartozásomat (ami 70.125Ft), ezért velem szembe bírósági eljárást kezdeményeznek. Még 3 napom van rendezni, de 70.125ft-ot hogy rendezzek, ha éppen annyi pénzem van, hogy megtudunk élni, és még emelett van 3 gyerekem akiket egyedűl nevelek. Ráadsul mikor először kiküldtek egy levelet, hogy 15.000Ft-ot fizessek be, ezután küldtem postán egy levelet, amire már több mint 1 hónapja nem válaszoltak. A levélbe írtam hogy egyedűl nevelem 3 gyerekem...
Aztán annyit nem írtak vissza, hogy nem. Ha tudom hogy, be kell befizetnem a 15.000Ft-ot akkor befizetem, de nem írták vissza, én úgy voltam vele, hogy megvárom még válaszolnak és akkor befizetem a 15.000 forintot.
Most ez így jogos? Nem válaszolnak a levelemre, és bíroságra kell menjek mert nem tudtam arról, hogy most be-e kell fizessem az összeget? Most mit várhatok a tárgyalástól? Engem mivel büntetnek, ha büntetnének?

ObudaFan # 2010.12.25. 12:24

A parkolási díjakkal kapcsolatos fizetési felszólításról:
http://members.chello.hu/…parkolas.pdf

ficsur4 # 2010.12.08. 18:48

Tisztelt Szakértő!

December 6-án édesapám szembesült egy 130ezer Forintos számla zárolással. Bementünk a bankba mert nem tudtuk miről van szó, a hölgy egy papírt fénymásolt le nekünk amit a bank kapott. A papíron egy név szerepelt és az hogy a Debreceni Városi Bíróság által lett kezdeményezve. Felhívtam a bíróságot és ott a hölgy elmondta egy 2007-es parkolási díj elmaradásról van szó amely 22ezer forint kiadták végrehajtásra többet nem mondott. A végrehajtót azóta sem sikerült elérnünk a telefonszámot a szaknévsorban kikerestük eredménye még mindig nincs. Kérdésem az lenne, hogy miért nem kaptunk felszólítást a zárolás előtt? A mai napig semmilyen papírt nem kaptunk mégis zárolták a számlát ilyen törvényesen lehetséges?

Válaszát előre is köszönöm!

ObudaFan # 2010.10.23. 08:24

Ha biztosan tudod, hogy az új tulajdonos elismerte az adásvétel tényét a rendőrségen, akkor kérd a bíróságot, hogy keresse meg a rendőrséget ennek a jegyzőkönyvnek a csatolása iránt.

Tomotti # 2010.10.22. 21:17

Tisztelt Válaszadó!
Egy érdekes problémával szorulnék segítségre.
2008-ban vásároltam egy autót,amit 2 hét múlva eladtam. Kaptam egy bírósági levelet, melyben olvasom, hogy az előttem lévő tulajdonost pereltek egy parkolással, amelyet az általam eladott tulajdonos követhetett el, de a legelső tulaj ellen megszűntették a pert,mert bemutatta az adásvételit és bevontak engem. Jelenleg nekem nincs meg az adásvételim,h kinek adtam tovább, de azt tudom, hogy nem íratta át, mert rendőrségre már kellett mennem az új vevő szabálysértési ügyei miatt. jelenleg én már úgy kaptam lehetőséget a bevont perben (8000 és járulékai címen), hogy több,mint 100.000Ft-nál tart a fizetendő összeg a parkolási cég ügyvédi és egyéb díjaival együtt. 60 napon belül az előttem lévő tulajnak kiküldték a felszólítást, nekem semmit, csak a bíróságtól jött edíg levél, tehát módomban sem állt kifizetni a 8 ezret,pedig lehet, hogy egyszerűbben jártam volna. A mikulás csomagot pedig már az utánal lévő tulaj kapta. Rendőrségi ügyben már érdeklődtem, csak az én tanúvallomásomról kapok másolatot. Ahol az új tulaj elismeri,h már az övé az autó arról nem. Milyen lehetőségeim vannak ezügyben? A bíróság is pl nem nekem küldte a levelet a tárgyalás időpontjáról, hanem a 2 évvel ezelőtti címemre, szüleimhez. Borzalom... :S Várom megtisztelő válaszát! Köszönöm!

Dávid84 # 2010.10.12. 11:16

Tisztelt Szakértő!

Segítséget szeretnék kérni!
2009.06.08 18:40perckor került egy kis mikuláscsomag az autómra. Sikerült nem tudomást szereznem arról, hogy már nem 18óráig kell fizetni, hanem 20óráig parkolódíjjat. Ezzel azonban nincs gond, ez az én hibám!
Viszont az üzenbentartó édesapám, az autó ténylegs használója pedig én vagyok. Apám a kis mikulsácsomagot meglátva az autón rögtön elküldte nekem a csekkel együtt. Erre azonban másnap került sor.
A büntetést befizettem, DE 2009.06.15én. Van azonban egy kitérő, hogy 5napon belül kell kifizetni, de az %nap az szombatra esik, ez hogy én akkor ezt nem tudtam megtenni mert posta akkor nincs nyitva kis faluban. Utalás pedig csak 7főn történik meg.
Hogy szól ilyen esetben a dolog? Ellentmondással éltem, hiatkozva arra, hogy se bank nem utal, sem pedig posta nincs nyitva ahol azon a 7végén tartozkodtam szombaton.
Novemberben lesz a tárgyalása az ügynek.
Kérdésem, hogy mennyi esély van az ügy megnyeresének, illetva helytálló e az ellentmondás?

köszönettel:

Szabó Dávid

eisi73 # 2010.06.16. 13:16

Tisztelt hozzáértőbbek!

Azért fordulnék hozzátok, mivel egy parkolási bírságot sikerült összehoznom, de nem értek vele egyet.
A történet:
A bírságolás napján, a bírság kiszabásának időpontja előtt 9 perccel, bizonyíthatóan, a helyszíntől néhány kilométerre lévő munkahelyemen tartózkodtam. Vagyis a parkolóhelyen történő megállás és a bírságolás között csupán max. néhány perc tehetett el.
Gyermekem után mozgáskorlátozott igazolvánnyal rendelkezem, ami a hátsó ablakon van kiragasztva, a műszerfal tetején pedig egy fénymásolat van belőle.
A parkolóőr a hátsó szélvédőről nem készített képet, és a bírságra azt írta, "az eredetivel nem megegyező mk igazolvány". Az ÜFSZ-on azt mondta a "nő, hogy azért, mert nem látszik a teljes igazolván, mivel a egyik, információt nem tartalmazó sarka, amivel a szélvédőhöz volt dugva, nem látható. Ez az igazolvány kb. 1/30 része.
Ezután én kifogást nyújtottam be a parkoló cég felé, miszerint, a fényképen nem állapítható meg, hogy nem az eredeti kártya van elől,viszont, hátulról nem is készült kép. Valamint, hogy a KRESZ szerinti megállási időn belül történt a bírságolás. Az igaz, hogy nem tartózkodtam közvetlenül a kocsi mellett, de úgy vélem, a sérült gyermekem parkolótól a lakásig ill. visszakísérése még belefér, mivel nem képes önálló közlekedésre.
Ezt az indoklást elutasítoták, de a legszebb az egészben, hogy a bírság 5 napon túli összegét kérik, valamint ügykezelési díjat is!
Én úgy tudtam, a kifogásnak halasztó hatálya van, ezért annak elbírálásáig, nem léphet tovább az ügy.
Erre kérnék tanácsot, hogy ilyen esetben mit lehet/érdemes tenni. Egyrészt, szándékosan nem készült felvétel az eredeti okmányról, másrészt, nem szeretném kifizetni a magasabb összeget, mivel, szerintem jogtalanul követelik. Az eredeti összeggel még kiegyeznék, költsék patikára, nem érdemes 1800 Ft-on pereskedni, de a jelenleg követelt kb. 8000Ft egy kissé túlzás.

Előre is köszönöm, ha végigolvastad pláne, ha segítesz is.

Üdv, eisi73

Tudhatnám # 2010.06.01. 11:02

Debrecen... Pár napja a Közterület Felügyelet 8000,–Ft-ra büntetést tett ki az autómra, a Debrecen Kálvin tér 11 szám alatt,–polgármesterei hivatal- mivel az úttest és az 5–6 méterre lévő járda közötti szilárd útszakaszon parkoltam, (remélem valaki ismeri ezt a útszakaszt, sok évtizeddel ezelőtt összekötötte a Vár utcát, a Kálvin térrel, a Vár utcai része is hasonlóan kialakított) szerintük ez a rész is járda.
Nem szeretném kifizetni a büntetést, mivel jogtalannak tartom.
Volt e valakinek már itt ügye, esetleg tapasztalata, hogyan járt el itt a Debreceni Rendőrkapitányság Szabálysértési Hatóság, érdemes e kifogásolnom a Közterület felügyelet döntését?

kornel26 # 2010.05.15. 14:13

Tiszteletem!

Tegnap az autóm motorhibát jelzett, aztán rángatott ezért félreálltam vele köztrületen az erre kijelölt parkolóban.Kiraktam az elakadásjelző háromszöget az első szélvédőm mögé, aztán mire visszaértem a kocsihoz már rajta volt a mikuláscsomag.Kérdésem hogy jogos-e így a büntetés, ha önhibámon kívül kényszerültem a megállásra?Behajtható így a büntetés?

brown # 2010.05.13. 08:34

Tisztelt szakértők!

Mi van abban az esetben, ha megkaptam az első fizetési felszólítást arra a címre ahova be voltam jelentve, de onnan elköltöztem és lejárt az egy év újabb felszólítás nélkül?
Ne találtak meg, vagy valami ilyesmi..
Elévült?

Köszönöm

jasta # 2010.04.02. 16:11

Jó napot kívánok.
Értesítések kiérkezési sorrendjei:

Állítólagos parkolásom volt:2004-07-07

Első értesítésem:2007-01-11

Következő: 2008-01-14

Következő 2009-04-07

Következő: 2010-02-02

Utána jött egy perlés előtti utolsó felszólításom ami:

2010-03-17. én jött.

Olvasván a jogszabályokat 2007-es értesítőm megérkezett időben,de állítólag egy éven belül kell az értesítéseket kézhez kapnom,hogy ne évüljön el.

Viszont még a parkolási cégnél a fényképet meg akarom nézni ha egyáltalán létezik.

Válaszát előre is köszönöm:
Tisztelettel:K.Cs

bszilvi25 # 2010.04.01. 19:45

2007. 07. és 2009. 12 között volt ez.

ObudaFan # 2010.03.31. 16:47

Attól függ, mikor volt ilyen időtáv két értesítés között, az új szabály hatálybalépése előtt, vagy után.