Kis értékű lopás elévülése


Burn Out # 2017.12.18. 20:28

a legpontosabban a szabálysértési előadótól tudnál felvilágosítást kérni.

Kukucs78 # 2017.12.18. 19:07

Igen a 177. § (1) az ötvenezer forintot meg nem haladó értékre lopást, míg a 207. § (1) a személyazonosító igazolványra vonatkozó jogszabályban előírt kötelezettségének megszegését jelenti. A kérdésem még mindig fennáll, ugyanis azóta sem történt semmi a május 23-i meghallgatás óta. Mennyi az elévülési idő? Meddig kell várnom az ügy lezárásáig?
Köszönettel

alfateam # 2017.10.23. 16:13

Ezt követően megtudtam, hogy az igazoltató rendőrök, ellenem, hivatalból feljelentést tettek 2012. évi II. tv. 177. § (1) bekezdése és 207. § (1) bekezdése alapján

Megnézted, ez a jogszabályhely mit takar?!

Kukucs78 # 2017.10.23. 13:40

Tisztelt Fórumozók!

Kérdéssel fordulnék hozzátok, hátha valakinek van ilyen jellegű tapasztalata.
2017. április 1. napján vásárlás közben, adott CCC üzletben rendőri intézkedésre került ellenem sor, miközben is megtudtam, hogy az üzlet kis értékben elkövetett lopással vádol. Az üzlet elmondása szerint 2017. március 25. napján, az üzletben tartózkodásomkor eltulajdonítottam 1 pár cipőt (cc. 8000 Ft értékben) úgy, hogy az üzletben végig mellettem tartózkodott egy eladójuk, illetve részemről vásárlás történt. 2017. április 1. napján ismételten vásárolni szándékoztam, amikor rendőri intézkedést kértek ellenem és az igazoltatás, előállítás megtörtént. Ekkor szembesültem az ellenem felhozott vádakkal és bár kértem, nem mutatták meg az ezt igazoló kamerafelvételeket, pusztán "meghurcoltak" az üzletben a többi vásárló szeme láttára, úgy, hogy az ellenem felhozott vádak ellen nem volt védekezési lehetőségem, azt tagadtam.
Ezt követően megtudtam, hogy az igazoltató rendőrök, ellenem, hivatalból feljelentést tettek 2012. évi II. tv. 177. § (1) bekezdése és 207. § (1) bekezdése alapján.
2017. május 23-án, mint eljárás alá vont személyt meghallgatott a Központi szabálysértési Előkészítő Osztály, ahol az ellenem felhozott vádakat tagadtam, illetve kértem, az eljárás alapját képező fényképek és videófelvételek rendelkezésemre bocsátását, mely megtörtént és amely során azt kellett, hogy tapasztaljam, a fényképek egy elmosódott női alakot mutatnak, ami alapján nem vagyok beazonosítható, illetve a videófelvételek nem az adott napra vonatkoznak, így a CCC bármennyire is vádol, inkább rágalmaz a lopás elkövetésével, állítását semmilyen módon nem tudja igazolni.
A legutolsó eljárási cselekmény óta eltelt 5 hónap, illetve az elkövetés időpontja óta 7 hónap.

Kérdésem, meddig kell várnom, hogy az ügy elévüljön, lezártnak tudjam tekinteni? Nem kellett volna már azóta bárminemű határozatot kapnom?

Köszönettel:
B.