Jármű önkényes elvétele,Ittas vezetés


ObudaFan # 2017.11.10. 15:07

Az ittas járművezetés itt a kérdés, mert annak a cselekménynek nincs sértettje, akivel meg lehetne állapodni. Ezzel együtt szerintem az egész vonatkozásában le lehet folytatni a közvetítői eljárást és megszüntetni a büntetőeljárást.

Daniel26 # 2017.11.10. 08:50

Köszönöm a választ. Egy kérdés még foglalkoztat ha engedélyezik a közvetitői eljárást eljuthat az ügy a bíróságig?

ObudaFan # 2017.11.09. 23:36

Nem fogsz börtönbe menni, de a pénzbüntetésed, meg a bűnügyi költség együtt nem lesz kevés.

Daniel26 # 2017.11.09. 16:56

Kedves fórumozók!

Egy olyan ügyben szeretnék kérdezni hogy nem olyan régen csináltam egy butaságot.Egyik jó ismerősömnél akinél lakom este felé kicsit iszogattam és ugy gondoltam könnyen megy a vezetés (vezetői engedélyell sem rendelkezem) igy hát az ő tudta és beleegyezése nélkül elvittem rá pár órára belecsúsztam egy szalagkorlátba.Kihalgattak a rendőrségen és jármű önkényes elvételének bűntettével gyanúsitanak,ittas vezetés vétsésétégel illetve engedély nélküli vezetés szabálysértéssel.A legelső ügyben ismerősöm kérte a közvetitői eljárast a regi baratsagunkra tekintettel.egyébként bűntetlen előéletű vagyok.nagyon nem szeretnék börtönbe menni.mekkora ennek az esélye?mire számithatok?Köszönöm a válaszokat