Vádlott idézése


Dr.Attika # 2017.11.27. 06:38

KBS szavait kellene megfontolni. A vizsgát el lehet halasztani de a bíró jóindulatát is. Bizony emiatt fél egy év is kerülhet a puttonyba.

Mazsoladeka # 2017.11.26. 21:26

Kedves Kovács Béla Sándor! Nagyon szépen köszönöm a válaszát!
Kedves Vadsuhanc! Az első kézbesítéskor átvettem, azaz 2017. november 24-én. Az idézésen az szerepel, hogy 2017. november 22. napján készült. A tárgyalás 2017. november 28. napján lesz.

Vadsuhanc # 2017.11.26. 16:58

Azért azt pontosítsuk már, hogy az idézést mikor datálta a bíróság, és az idézést mikor kísérelte meg a posta először kézbesíteni részedre?

Mert az, hogy Te mikor vetted kézhez igazából nem releváns.
Ha az idézés első postai kézbesítésének megkísérlésének ideje a tárgyalást megelőző nyolc napon túl volt nem igazán hivatkozhatsz a Bíróság mulasztására.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.11.26. 12:38

Hivatkozhatsz arra, hogy nem volt szabályos az idézés - és igazad is lesz. Csak egyet ne felejts el soha: az ítéletet a bíró fogja meghozni, a büntetés mértékét illetően elég széles méltánylási jogkörrel. És abban meg neki lesz igaza.

Mazsoladeka # 2017.11.25. 23:43

Kedves Fórumozók!

Van ellenem folyamatban egy büntetőeljárás. 2017 szeptemberében volt egy tárgyalás, ahol nem tudtam megjelenni egészségügyi problémák miatt, erről igazolást csatoltam a mulasztott határnaptól számított 8 napon belül. A bíróságtól eddig még az igazolási kérelmemről választ nem kaptam. A másik 2 vádlott tájékoztatott arról, hogy a bíróság november 28. napjára tűzte ki a tárgyalást. A bírósággal beszéltem ezen a héten, azt mondták nekem, hogy nem értik, hogy miért nem idéztek meg engem. November 24-én kaptam egy idézést, amelyben a bíróság 2017. november 28. napjára vádlottként megidéz engem. Ezen a napon viszont vizsgám van. A Be. 279. § (3) bekezdésében megtaláltam, hogy az idézést a vádlottnak az idézést a tárgyalást megelőzően legalább 8 nappal kell kézbesíteni. Ez az ügy harmadik tárgyalására is vonatkozik, vagy csak az elsőre? Szabályszerű így az idézésem? Mit tehetek, hogy a bíróság ne tartson tárgyalást? Nem kibújni akarok az eljárás alól, de vizsgám van, és korábban is értesíthettek volna.

Válaszukat előre is köszönöm!