Szabad rablás a városligeti parkolóban


Nick Name # 2005.08.03. 18:06

Egyrészt a sértettek nem parkolnak mindig a helyszínen, ha már elmentek és élnek a tanúvédelmi eszközökkel, minimális az esély, hogy akár a kocsijukat, akár őket megtalálják.

Másrészt ezzel a hozzáállással szíveskedjünk ne nyavalyogni a hatóságiok tehetetlensége maitt és önként felajánlani vagyonunk egy részt a bűnözőknek.


Nick Name

szalami # 2005.08.03. 17:35

A sértettek valószínűleg féltik a kocsijukat meg a saját testi épségüket, ezért nem tesznek feljelentést...

Nick Name # 2005.08.03. 15:42

Nincs. De bőven elegendő lenne az is, ha néhány sértett feljelentést és személyre szóló terhelő vallomást tenne. Õszintén szólva én semmilyen bizonyítási nehézséget nem látok az ügyben, nem is igazán értem, miért hivatkoznak erre.


Nick Name

szalami # 2005.08.03. 14:00

A kérdésem még mindig az, hogy hogyan lehetne megfogni ezt a városligeti fosztogató bandát. Például járható út-e, hogy két civilruhás rendőr egy civil autóban odamegy, az autóban rejtett kamera van felszerelve. Velük is megcsinálják a zsarolást, ők szépen videóra veszik az egészet, majd előhúzzák a rendőrigazolványukat és letartóztatják a delikvenst, a videófelvétel pedig bizonyíték lesz.

Vagy netán van valami, amiért a bíróság ezt csőbehúzásnak ítélné és nem fogadná el a bizonyítékot?

szalami # 2005.08.03. 13:15

Lehet, hogy a szóban forgó esetben színes volt a fénymásolat?

praetor01 # 2005.08.03. 11:12

Big cat. ez jó:-)) Akkor hány rendbeli is lenne mondjuk a legnagyobb bank esetében?:-)))

praetor01 # 2005.08.03. 11:11

Szerintem a legjobb az lett volna a rokkant kislányát egyedűl nevelő anya szempontjából, ha a fénymásolt papírra ráírja, hogy az eredetivel megegyező másolat, és kérésre bemutatja az eredetit. Más kérdés, hogy a másolatot önmagában nem kell elfogadi.

Jelen esetben egyébként biztos, hogy az ügyészség megszünteti az eljárást a társadalomra való veszélyesség hiánya miatt.

the big cat # 2005.08.03. 10:59

Most akkor, ha a bankban lemásolják a szeméylim azonsoítási célokból, akkor a bank alkalmazottja közokirathamisítást követ el?

Zoltán György # 2005.08.03. 10:55

Elég sok helyen láttam már fénymásolatot, és rá van írva, hogy az eredetit kérésre bemutatom...

Szerintem, ez nem meríti ki az okirathamisítás fogalmát...

Ha lefénymásolok fekete-fehérben egy kétezer forintost (jópofa jegyzettömb céljára), se hollogram, se fémszál, akkor az mitől hamisítás?

kores # 2005.08.03. 10:19

Sziasztok!
Tegnap láttam egy hirt az M1-en,miszerint a rokkant kislányát egyedűl nevelő anya miután három izben feltőrték az autót a rokkant papírért,egy fénymásolatot tett ki,a kiérkező rendőröknek megmutatta az eredetit is,bevitték okirat hamisításért,eljárnak ellene:mondván a törvény szent.
A zsarolásos ügyben nyilatkozott valamelyik rendőr főmufti:sajnos tehetelenek a bünbandával szemben.
Hát igen! lényegesen veszélytelenebb intézkedni egy védtelen rokkanttal szemben,mint nehány tagbaszakadt "uriemberrel"
nekem lenne rá tippem,hogyan lehetne megszüntetni,akiknek a kezében van a lehetőség azok nem tudnak vagy nem akarnak csaelekedni?
kores

Nick Name # 2005.08.01. 15:44

Nem, a zsarolás egy forintra is bűncselekmény. Ami a cikkben szerepel, az egy rossz vicc.

Ha igaz, akkor az érintett rendőrök vagy bűnpártolók, vagy hülyék.


Nick Name

szalami # 2005.08.01. 12:26

Ha ez zsarolás, de mindössze 200 Ft-ot zsarolnak ki valakitől, akkor is bűncselekmény? Mert a cikk azt mondja, hogy mivel 10 000 Ft alatti az összeg, ezért nem bűncselekmény.

praetor01 # 2005.08.01. 09:24

Egyre rosszabb autótulajdonosnak lenni ebben a városban. Ha használod az autót, ha nem használod, ha átírod, ha szabályosan parkolsz, ha nem szabályosan parkolsz....FIZETSZ mint a katonatiszt.

És akkor még itt vannak ezek is!!!

Rexor # 2005.08.01. 09:06

Hm véleményem szerint ez kimeríti a zsarolás tényállási kategóriáját, szóval bűncselekmépnynek minősül.

szalami # 2005.08.01. 06:11

Szerintetek mit lehetne tenni ezzel a bűnbandával:
Szabad rablás a városligeti parkolóban:
http://www.nol.hu/cikk/371709/

Állítólag a hatóság tehetetlen.
Büntetőjogilag minek minősül az, amit ezek a "jóemberek" művelnek?