Parkolási igazolvány használata elhunyt esetén


gyanusitott # 2005.08.02. 17:21

lakásomban ezt elírtam, házban lakó embert... jó sokan vannak...:)

gyanusitott # 2005.08.02. 16:55

"A nevedből kiderülve nem csodálom, hogy ezt írtad le nekem... "

Légyszíves, mielőtt ilyeneket írsz néz utána egy kicsit a dolgoknak (informatika/Szerzői Jogok )
Egy olyan okos miatt kerültem önhibámon kívül bajba, mint te vagy, már megbocsáss...

Ha jól tudom, kb az 1960 volt nagy divat feljelentgetni egymást, gratulálok... csak így tovább, csak nehogy megtudja a feljelentő a nevedet és a címedet, nem olyan nehéz az ilyen dolgokat kideríteni....

Elnézést, ha megint megsértettelek, de szerintem csak őszinte vagyok hozzád…

gyanusitott # 2005.08.02. 16:42

Szia _Apa!

Én nem mondtam, hogy lopsz, de ilyet én is tudok játszani... Fogom magamat és minden lakásomban lakó embert, akinek van számítógépe feljelentek, 1-2 illegális szoftvert 100%, hogy találnak lemezeket és winchestereket már nem is kapja vissza és mehet a bíróságra évekig... Túl sok nem kell ehhez...
  • Ezzel az államot és a parkolási céget károsítja meg, sok szerencsét hozzá 100% igaza van (tudod mennyi ismerősöm van, akik alig tudnak megélni, becsületesen élnek és dolgoznak...) Anyám pl.: 25.000 rokkant nyugdíjat kap....
  • Nem viszik egy kicsit túlzásba az autósok lehúzását... (Nincs autóm, nem azért írtam...) 300-500Ft a parkolási díj, nem sok egy kicsit...
Nick Name # 2005.08.02. 13:56

Köszi. Ezért írtam "nagy valószínűséggel"-t.


Nick Name

szalami # 2005.08.02. 12:32

Az igazolványt az önkormányzat jegyzője adja ki.

218/2003. (XII. 11.) Korm. rendelet
a mozgásában korlátozott személy parkolási igazolványáról:

  1. § (1) A mozgásában korlátozott személy parkolási igazolványa (a továbbiakban: igazolvány) olyan közokirat és a biztonsági okmányok védelmének rendjérõl szóló 86/1996. (VI. 14.) Korm. rendeletben meghatározott biztonsági okmány, amely a közúti közlekedés szabályairól szóló, többször módosított 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet (a továbbiakban: KRESZ) 51/A. §-ában felsorolt kedvezmények igénybevételére való jogosultságot igazolja.
  2. § (1) Az igazolvány kiadására, meghosszabbítására, visszavonására, cseréjére, pótlására, nyilvántartására irányuló eljárásban elsõ fokon az okmányirodák kijelölésérõl és illetékességi területérõl szóló kormányrendeletben meghatározott települési, a fõvárosban a fõvárosi kerületi önkormányzat jegyzõje (a továbbiakban: körzetközponti jegyzõ) jár el.
Nick Name # 2005.08.02. 09:20

Szalami,

ki állítja ki az igazolványt? Nem valamelyik mozgássérült-szervezet? Mert ha nem hatóság, akkor nem lehet közokirat.

Egyébként nem vagyok biztos a dologban, azért is írtam "valószínüleg"-et. Kellene tudni a választ a fenti kérdésre, de most nem érek rá utánanézni.


Nick Name

the big cat # 2005.08.02. 08:19

van azért enneka dolognak egy másik oldala is. A csalók helyett természetesen a tisztességesen fizetők fizetnek mindig.

pullman # 2005.08.02. 07:12

Akkor én tovább megyek. Szerintem egyenesen gusztustalan ez a feljelentgetősdi. Talán savanyú a szőlő és így kompenzálunk?
Ráadásul a névvel együtt már nem is vállalja a felelősséget! Ezt hívják rendőrspiclinek.

Apa_ # 2005.08.02. 06:52

Gyanusított! Nem értek egyet álláspontoddal. Becsületesen élek, nem lopok, nem csalok, ezért kikérem magamnak, amit írtál, hogy engem feljelenthet valaki. A nevedből kiderülve nem csodálom, hogy ezt írtad le nekem...

szalami # 2005.08.02. 04:47

A mozgáskorlátozottak parkolási igazolványa közokirat.

Nick Name # 2005.08.02. 03:57

Azért ez nagy valószínűséggel magánokirat-hamisítás, de attól még ugyanúgy feljelentheted.


Nick Name

gyanusitott # 2005.08.02. 03:55

Sajnos ez a gond az országgal, hogy egymást jelentgetjük fel...
Ez egy kicsit felháborító és nevetséges is...
Látom valakinek sok ideje van és unatkozik, csak nehogy valami piti ügy miatt téged is feljelentsen valaki...

Apa_ # 2005.08.01. 19:35

Zseniális, szalami! Nem is tudtam róla.
"Telefontanú, hogy a bűn ne maradjon büntetlenül. 06-80-555-111"

Csak holnap tudom bejelenteni, mert reggel 8-tól este 8-ig lehet telefonálni.

Köszönöm mégegyszer!

szalami # 2005.08.01. 18:54

Igen. Sőt, úgy gondolom, a Telefontanú zöld számát is használhatod (ld. még www.telefontanu.hu ).

Apa_ # 2005.08.01. 18:03

Közokirat-hamisítás? Ez már nagyon csúnya ügy. Lenne az a kérdésem, hogy névtelen feljelentőlevelet is elfogadják a rendőrségen?

üdv: Apa

szalami # 2005.08.01. 17:53

Szerintem semmi akadálya, hiszen ez közokirat-hamisításnak minősül, azaz büntetőjogi eset, a rendőrségre tartozik az ügy, és a te tanúvallomásod nem kell hozzá bizonyítéknak, hiszen a rendőrök is könnyen meggyőződhetnek a tényállásról.

Ha tévednék, majd valaki kijavít.

Apa_ # 2005.08.01. 17:22

Fel vagyok háborodva, hogy az idős szomszédasszony halála után a közelebbi hozzátartozója továbbra is használja az idős néni mozgássérülteknek szóló parkolási igazolványát (két év múlva jár le). Azt mondanák, hogy semmi közöm hozzá, de nagyon sérti az igazságérzetemet.

Feljelenthetem őket a rendőrségen vagy az okmányirodában úgy, hogy biztosítanak számomra névtelenséget?