Áprilisi módosítás


Visitor # 2002.04.24. 03:58

Jaja, de az eredeti kérdést még tavaly (2001) áprilisban tették fel, nem most a 'nagy' változást követően.
Szóval szegény kérező azóta bizonyára túl van az államvizsgán, de azért érdekes lehet a kérdés az új módosításra nézve.

Puhika # 2002.04.23. 17:37

Hello!

Hát, nem mondanám, hogy csak a büntetési tételek változtak, mert keletkeztek új tényállások, változtak tényállás szövegek, bekezdések, új alpontok kerültek bele náhol (pl. a lopás (4) bekezdéhez is). Ráadásul a Be. is változott, nem csak a Btk. Nem árt átnézni :)


[i]Üdv[i]

Peter (törölt felhasználó) # 2001.04.11. 15:05

Ha jól tudom, akkor elsősorban a büntetési tételek változnak, ami nem tartozik a vizsga kérdések közé. (Ezt ne vedd kézpénznek, de úgy rémlik).

Sok sikert, remélem hamarosan dr huni-ként üdvözölhetünk!

Engem is érdekelne, ha valaki többet tudna mondani!

huni # 2001.04.09. 21:26

Mikor államvizsga előtt áll az ember,gyakran összecsapnak a hullámok a feje fölött,legfőképpen a hatályos törvény felkutatása igényel hosszas keresgélést.A 2001-es törvényt sikerült beszerezni,de április elsejével ismét hatályba lépett egy módosítás.Tudom,hogy nem nagy a változás,de Murphy törvénye szerint ugyis ezt fogják kérdezni a vizsgán.
Szóval örömmel venném,ha az új módosításokra felhívnátok a figyelmet,s így a joghallgató egy kattintással megbirkózna az aznapi teendőkkel.