Kedvezmények (Fogház, Börtön, Fegyház)


Gabicsek # 2010.12.25. 21:32

Kiadják az elfogatót, ha eddig már ki nem adták. Az orvosi igazolásos, "épp aznap lettem rosszul" szöveget nem fogják bevenni.

kiszacsek # 2010.12.25. 14:21

Tisztelt Ügyvéd Úr,és Forumozok!Kérem segitsenek,válaszoljanak a kérdésemre!December 23-án kellett volna bevonulnom 9 orára a nagy ignácz utcai börtönbe megkezdeni a büntetésemet!6 hónap börtönbüntetést kaptam hatóság férevezetéséért+a 4 hónap felfüggesztettet is lekell ülnöm!23-án hajnalba rosszúl lettem,kihivtuk az ügyeletet.Azt mondta megint pánikrohamom volt.Mondta hétfőn menjek vissza a háziorvoshoz.Kedden szeretnék bevonulni!Az lenne a kérdésem,hogy mivel nem vonultam be 23-án csak pár nappal késöbb, de viszem az orvosi igazolást,igy is elvonják tőlem a feltételes kedvezmény lehetőségét?Sajnos semmit nemtudok,mert soha nem ültem börtönben!Azt szeretném még kérdezni hogy a 6 hónap börtön + n hónap felfüggesztett börtön vissza,ebből max.mennyi kedvezményt kaphatok??Kérem sűrgőssen válaszoljanak!Köszönöm Szépen!Kellemes Karácsonyi Ünnepeket Kivánok:Andrea!

henky # 2010.12.25. 12:05

Tisztelt Ügyvéd Úr!

A férjem 3 év börtönbüntetést kapott, melyből több mint 1,5 évet Németországban letöltött. Két hete hozták haza Magyarországra.
A férjem még nem jelentkezett sem telefonon, sem levélben. Két benti ügyvédje hívott fel, hogy ott van a férjem, és azt is mondták, hogy a férjem kérte, hogy bízzam meg őket. Jogi védelemre már nincs szüksége, mivel már a büntetésének több mint felét letöltötte. Az ügyvéd sem igazán tudta, hogy miben segíthetne, amikor én ezt közöltem vele.
A férjem szeretné átkéretni magát a lakóhelyünkhöz legközelebb eső intézménybe. Én már beadtam egy kérelmet BVOP-hoz, és úgy tudom neki is kérnie kell.
A kérdésem az lenne, hogy szükséges-e ügyvéd akár ahhoz, hogy minél hamarabb fel tudja velem venni a kapcsolatot, akár az áthelyezéshez? Tudná-e bármelyiket gyorsítani az ügyvéd, vagy felesleges pénzkidobás?

baikhati # 2010.12.16. 10:06

még valami. (elnézést a darabolásért, de van egy 5 hónapos babám, kicsit nehéz tőle átfogóan mással foglalkozni)
A II. fokú ítéletben van egy ilyen tétel: Egyebekben helybenhagyja az első fokú bíróság ítéletét azzal, hogy a testi sértés bűntettének a jogszabályi helye Btk. 170.§ 1 bekezdés és 2 bekezdés.

baikhati # 2010.12.16. 09:33

elnézést, tegnap elszámoltam magam. Összesen 3,6 hónapot kapott a párom, ebből 6 hónap felfüggesztett volt, így 3 évet kapott a jelenlegi büntetésben.

baikhati # 2010.12.15. 18:58

Üdvözlöm Ügyvédúr és a fórumozókat is.
Párom december 7-én kezdte meg letölteni 3,5 éves büntetését. Ebből fél év egy régebbi ügye miatt 3 év felfüggesztett börtön volt. (a felfüggesztés 2 nap múlva járt volna le)Tehát a mostani súlyos testi sértés miatt 2,5 évet kapott.
Azt szeretném megtudni, hogy neki van-e lehetősége a felezés kérésére, ha a hat hónapot letöltötte, vagy egybe veszik az egészet és így meghaladva a három évet, erre nincs lehetőség.
(azt tudom, hogy a kedvezményekre van lehetősége, mert nem visszaeső, hanem bűnismétlő)
Előre is köszönöm a segítséget.

ObudaFan # 2010.12.14. 15:30

Szerintem kaphat, mert az még az új szabály hatályba lépése előtti kötelezettsége volt. (2/2010.BJE.)

lilike79 # 2010.12.14. 10:10

tisztelt ügyvéd úr! az lenne a kérdésem , hogy a barátom kapott 1 év letöltendö börtönbüntetést , de nem vonult be, 2008. augusztusában kellett volna bemennie,de kiment külföldre dolgozni és 2010 oktober 30 -án ott kint elfogták. azóta már haza is szállitották, jelenleg pesten van. az lenne a kérdésem , hogy ilyen esetben hogy nem vonult be önszántából kaphat kedvezményt vagy nem? válaszát elöre is köszönöm.

ObudaFan # 2010.12.01. 11:07

Csak a bv. bírónak van. Viszont ha az elítélten több határozott tartamú, összbüntetésbe nem foglalható szabadságvesztést kell végrehajtani, előbb mindig a legszigorúbb fokozatút, az azonos végrehajtási fokozatban lévő szabadságvesztések közül pedig azt kell végrehajtani, amelyikből az elítélt nem bocsátható feltételes szabadságra.

király fi # 2010.12.01. 09:12

egy kérdésem volna, bv, intézetnek van e olyan joguk felűl birálni, megváltoztattni, biroság álltal hozzot, letőltendő szabadság vesztés fokozattát,. például, egy év tizhonap fogház fokozattot kapot valaki, és emellet négy honap bőrtőn fokozata is van, de visszont az egész szabadság vesztést bőrtőn fokozatban tőltettik ki vele,. előre is kőszőnőm vállaszukat.

király fi # 2010.12.01. 09:12

egy kérdésem volna, bv, intézetnek van e olyan joguk felűl birálni, megváltoztattni, biroság álltal hozzot, letőltendő szabadság vesztés fokozattát,. például, egy év tizhonap fogház fokozattot kapot valaki, és emellet négy honap bőrtőn fokozata is van, de visszont az egész szabadság vesztést bőrtőn fokozatban tőltettik ki vele,. előre is kőszőnőm vállaszukat.

király fi # 2010.12.01. 08:26

bb

hamus # 2010.10.21. 14:06

Tisztelt Ügyvéd úr.
Szeretném megkérdezni-ismerősöm 3 évet kapott,bizonyos ügyért.
De 2 év múlva eléri a korkedvezményes nyugdíjas korhatárát-(tehát elmehetne nyugdíjba).
Kérdésem= Ítéletének letöltése ideje alatt is elindithatja a nyugdíjazását???
Vagy csak szabadulása után???
Válaszát köszönöm.

Tovább: http://www.jogiforum.hu/…m/21/531.0.0#…

ObudaFan # 2010.10.21. 12:23

Elvileg ha a végzés úgy szólna, hogy csak Pest megye területén mozoghat a terhelt, akkor ahhoz képest Budapest is kívül esik, de nem lenne meglepő, ha nem pont így szólna a végzés.

Pocakmarci # 2010.10.21. 11:50

Sajnos a végzést még nem láttuk, csak olyan infónk van, hogy Pest megyei lakhelyelhagyás. Azt nem tudjuk, hogy ugyan közigazgatásilag Budapest és Pest megye külön van, de jogilag, ilyen értelemben is?

ObudaFan # 2010.10.21. 11:48

Hogyan szól pontosan a végzés rendelkező része?

Pocakmarci # 2010.10.21. 09:57

Sziasztok!
Tudnátok segíteni abban, hogy a Pest megyei lakhelyelhagyási tilalom esetén Budapest területén lehet-e mozogni vagy sem?
Köszönöm!

hamus # 2010.10.21. 09:43

Tisztelt Ügyvéd úr.
Szeretném megkérdezni-ismerősöm 3 évet kapott,bizonyos ügyért.
De 2 év múlva eléri a korkedvezményes nyugdíjas korhatárát-(tehát elmehetne nyugdíjba).
Kérdésem= Ítéletének letöltése ideje alatt is elindithatja a nyugdíjazását???
Vagy csak szabadulása után???
Válaszát köszönöm.

prilu79 # 2010.10.19. 20:12

azt ott bent neki kell kérelmezni.kell egy parancsnoki meghallgatást kérni ő engedélyezheti.

kiskopasz67 # 2010.10.07. 19:50

Tisztelt ügyvéd ÚR. Szeretném meg tudni,hogy az élettársam:aki szept.21-én vonult be börtönbe,kaphat-e büntetés félbe szakítást? És azt hol és hogyan kérjem?
Mit írjak a kérelembe?
Köszönettel:kiskopasz67

pálma14 # 2010.10.07. 11:13

valaki segítene az előzőre amit írtam?

pálma14 # 2010.10.06. 05:01

Sziasztok
én érdeklődni szeretnék ,a férjem 7 hónapja börtönbe van.
2 ítéletet ül az egyik 1 év 3 hónap a másik 6 hónap.
Az lenne a kérdésem hogy 1 év 3 hónapra kaphat fokozatváltást ,mert azt mondták neki hogy várakozó ítélete van a 6 hónapos börtön végett.
köszönöm

ObudaFan # 2010.10.02. 19:24

lopicigaspar

Igen.

ObudaFan # 2010.10.02. 19:22

El.

kiszacsek # 2010.10.02. 18:23

Köszönöm a választ!Azt szeretném még kérdezni,hogy nem probléma hogy saját magam fogalmaztam meg a halasztási kérelmemet,nem pedig ügyvéd?Feladtam ajánlott levélként az 1.foku biroságra.Elfogadják igy is?